Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

В Одесі презентували книгу про війну УНА-УНСО в Грузії

Стаття з сайту: http://www.048.ua/article/45892
Перепрошую, що російською - нема часу перекласти.

UPD: Переклав volsukh

Представники політичної партії Українська Національна Асамблея(УНА) презентували в Одесі книгу «Щоденник сотника Устима – Як козаки за Кавказ воювали». Книга розповідає про участь українських добровольців з УНА-УНСО у декількох військових конфліктах на Кавказі з 1993 по 2001 роки.

ЇЇ автор – Валерій Бобович – польовий командир УНСО, що воював за територіальну цілісність Грузії у складі регулярних грузинських військ.
На презентації книги був присутній один із заступників Генерального консула Грузії в Одесі Зураба Квачадзе.
За словами Бобровича, книга видана тиражем у кілька тисяч екземплярів та користується великою популярністю у читачів Україні та за кордоном. У найближчий час її перекладуть грузинською мовою, а також видадуть у вигляді аудіокниги. Книга також доступна для завантаження в Інтернеті, у форматі PDF.

Валерій Бобович повідомив, що всього у бойових діях на Кавказі брали участь близько 60 українців, 7 з них загинуло, 27 були поранені. Серед унсовців, що воювали в Грузії, було 17 одеситів, а також немало представників східної України, зокрема, з Донбасу.

Бобрович розповів, що військові формування УНСО в Грузії у той час були набагато професіональнішими за грузинські частини – унсовці провели кілька блискучих військових операцій. Українцям, з поміж іншого, навіть вдалося потопити російський військовий катер, що обстрілював грузинську територію з моря. Ця та інші успішні військові операції УНСО на Кавказі детально описуються у книзі.


«В Грузії ми воювали за Україну, як не парадоксально це звучить. В Абхазії та Осетії все почалося з роздачі російських паспортів, як зараз в Криму, а потім Росія «захищала своїх громадян». Той самий сценарій по розколу країни розробляється Кремлем в Україні. Ми розуміємо, що агресора потрібно було зупинити раніше, на території інших держав, доки він не дістався до нас», - повідомив Бобрович.

Він додав, що в ході трьох військових конфліктів жодного унсовця не було взято в полон. Усі поранені та вбиті були винесені з поля бою. Кілька загиблих українців було поховано в Україні, кілька – з великими почестями в Грузії.

Валерій Бобрович розповів, що росіяни, що неофіційно воювали на стороні абхазьких та осетинських сепаратистів в Грузії, обіцяли українцям, якщо ті потраплять у полон, «здирати шкіру живцем».
«Вони кричали нам в мегафон: «хохли, у полон не здавайтесь». Оскільки ні в мене, ні у моїх бійців не було бажання, щоб з нас здирали шкіру, у полон ми і не здавались», - відмітив Бобрович.
Він також повідомив про «велику ненависть російських найманців по відношенню до українських добровольців».«Один з наших бійців загинув при захисті Сухумі. Його поховали з великими почестями у міському парку, в цинковій труні. Коли Сухумі пав під натиском сепаратистів і росіян – росіяни викопали труну і викинули його у море. Труна не тонула, і її постійно прибивало до берега. Тоді росіяни розстріляли її з гранатомету. Тому мені нескладно зрозуміти незадоволення росіян у зв’язку з переносом пам’ятника російським визволителям, що звільняли Естонію від Естонців, на центральній площі Таллінна на цвинтарі. Бо естонці не викидували труни радянських солдат у море», - розповів Валерій Бобрович.

У той самий час, за словами політради УНА Ігоря Мазура, УНА-УНСО не приймала участі у війні Грузії та Росії у 2008 році, а усі повідомлення та телесюжети про це російських ЗМІ являють собою грубе інсценування та фальсифікацію.

«Ми не найманці. Унсовці ніколи за гроші не воювали. Найманців не нагороджують орденами, а ми нагороджені орденами - і грузинськими, і чеченськими», - повідомив Ігор Мазур.
«За нами весь час полювали як російські, так і українські спецслужби. Навіть у часи «помаранчевого» Ющенко СБУ, за листом ФСБ, викликали на на допити у зв’язку з участю у військових конфліктах у Грузії», - сказав він.

Довідка: Валерій Бобрович народився 23 грудня 1951 року в Києві.
У 1970 р. закінчив училище Міністерства морського флоту в Херсоні. В 1971 р. брав участь у В’єтнамській війні. Контужений. Нагороджений медаллю «За бойові заслуги». У 1978 р. закінчив Одеське вище інженерне морське училище.

Звільнений з флоту за пропаганду націоналістичних ідей у званні Капітану 3-го раншу ВМС СРСР. Один із засновників УНСО.

У 1992 р. брав участь у Придністровському конфлікті. У 1992-1993 роках брав участь у бойових діях на Кавказі як командир окремого батальйону «Арго». Нагороджений орденом «Вахтанга Горгасалі» ІІІ ступеня.
Почесний громадянин Грузії.
Tags: книги, одеса, уна-унсо
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 75 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →