Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Кучма не винен!

Перепрошую, але вони з глузду з'їхали.

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми. Він підозрюється у причетності до незаконних дій та вбивства Гонгадзе і незаконних дій стосовно журналіста Подольського. (Подольський теж писав критичні матеріали про корупцію у владі, і той самий Пукач вивозив його у ліс і душив ремнем, але журналіст залишився в живих - О.Б.).

Справу порушено за статтями "Перевищення влади, дача незаконного розпорядження керівництву МВС, яке призвело до вбивства журналіста". Кучмі обмежено виїзд за межі України.
"Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського", - сказав Кузьмін.Я багато років пишу про те, що Кучма непричетний до загибелі журналіста. (Кому цікаво, пошукайте у мене за тегом "гонгадзе"). Він далеко не святий, але убивати - не його метод і стиль. Зброя Кучми - хитрощі аж до підступності, він може бути замішаний, наприклад, у корупції - але наказа про вбивство він не віддавав. А п'яні матюки у вузькому колі на чиюсь адресу - не злочин.
Крім того, не було тоді в Україні людини, для якої загибель опозиційного журналіста була більш невигідною і шкідливою, ніж для Кучми.

Гонгадзе вбили ті, хто працював на Кремль, з метою звинуватити у цьому Кучму і викликати дестабілізацію в країні, бо Кучма проводив занадто незалежну політику. Розрахунок був на те, що почнуться масові заворушення, і Кучму скинуть. Або він принаймні стане невиїзним на Захід, як Лукашенко, і змушений буде лягти під Кремль.

За долю Леоніда Даниловича я особливо не переживаю. Бо ця справа завершиться нічим і зійде на гальмах - все замкнеться на мертвого Кравченка, і Кучму залишать у спокої.

Обурює інше - лицемірні намагання цієї влади продемонструвати для Заходу і створити прецедент, що вона, по-перше, переслідує не тільки своїх політичних опонентів, по-друге, що, вона, мовляв, справедливіша і рішучіша за команду Ющенка і доведе до кінця те, що він не захотів довести.

Але поки в Росії не зміниться влада, розкрити цю справу, як і отруєння Ющенка, неможливо. Тому з плакатами типу "Де замовники вбивства Гонгадзе?" має сенс приходити не стільки на Банкову, скільки напряму під російське посольство.

Tags: гонгадзе, кучма
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 82 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →