Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Хто такий прес-секретар?

Здається, тільки я одна досі не написала нічого про призначення Дарки Чепак прес-секретарем Віктора Януковича.
А треба ж, мабуть.
Особисто з Даркою Чепак я не знайома. Схвалювати її вчинок не збираюся. Обливати її брудом - теж, бо обливання когось брудом взагалі справа гидка, і є кому, особливо в Інеті, цим займатися.

Але я почитала побажання на її стіні у Фейсбуці, і стало мені дивно. Багато хто щиро сподівається, що Дарці вдасться демократизувати команду Януковича і взагалі щось змінити на краще. Люди роблять ці побажання так, ніби вона стала міністром чи хоча б мером невеликого містечка. Вочевидь, ці люди просто не розуміють, у чому полягає робота прес-секретаря.

У людини на цій роботі влади і простору для маневру не більше, ніж у диктора, який зачитує офіційне звернення Президента. Можна сперечатися, який диктор симпатичніший чи у якого приємніший тембр голосу, але не він несе відповідальність за те, що каже.

Прес-секретар, у кого б він не працював, - лише голос свого роботодавця, який оформляє його слова і накази у форму, прийнятну для розповсюдження у ЗМІ. Така у нього специфіка роботи. І віднині ми не маємо права хвалити або лаяти Дарку Чепак за те, що вона скаже або напише, бо це не її слова, а слова Януковича. Вона навіть не зможе написати те, що думає, у своєму блозі, якщо воно не відповідатиме офіційній позиції Президента. Бо якщо вона так зробить, ЗМІ розповсюдять її слова як "пробні закиди" Януковича, і це може призвести до серйозних неприємностей.

"Моя мотивація - дуже проста, - каже Дарка Чепак. - Президент України - це Президент України. І для будь-якого журналіста - честь працювати на цій посаді".
Але річ у тім, що журналіста більше нема. Прес-секретар - це зовсім інша робота. Знаю, про що пишу, бо сама на ній працювала.

Позавчора френди жартували, що мене можуть призначити прес-секретарем наступного Президента :) Звісно, мені ще не пропонували такої високої посади і навряд чи колись запропонують (запрошували лише до нардепів), але про всяк випадок роблю офіційну заяву: у прес-секретарі до Президента чи будь-кого іншого не піду. Про Януковича і мови не йде, але навіть якщо наступним Президентом буде той, кого я всіляко поважатиму і підтримуватиму - працювати його голосом не буду. Свобода і право на власну думку дорожчі.

Tags: журналістика, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments