?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Наш законопроект щодо захисту джерел інформації журналістів зареєстровано!

Posted on 2011.03.18 at 11:41
Tags:
(In English)
Встрягла я вчора у "холівор" на одному з блогів, де мене, на хвилиночку, звинуватили у роботі на владу. Серед інших "гострих питань" було таке: "Олено, чи не твої фотографії активістів податкового майдану стали у нагоді для ментівських "орієнтіровок"? ".

А що я відповім? Може, й мої. Напевно, і мої теж. Всі фото, зроблені мною під час підприємницького Майдану, були вилучені під час обшуку.

І от для того, щоб журналісти більше не потрапляли у таке незручне становище, ми розробили спеціальний законопроект про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, який вчора зареєстрували у Верховній Раді. Його підписали 11 нардепів.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=39929

У цьому законопроекті професія журналіста додається до переліку професій, представників яких не можна допитувати як свідків з приводу того, що їм стало відомо при здійсненні професійної дільності. У цьому переліку наразі є нотаріуси, лікарі, психологи і священнослужителі.
Також рішення про обшук і виїмку обладнання і носіїв інфомації у журналіста згідно законопроекту може приймати лише висока інстанція - голова апеляційного суду на підставі подання прокурора області.

Я ще не знаю, коли Верховна рада розглядатиме наш проект, але збираюся зробити все від мене залежне, аби він був прийнятий. І прошу вас поки що просто бути в курсі, а пізніше підтримати, якщо буде потреба. Дуже коротко пояснюю, для чого це потрібно:

1. Щоб інформація, повідомлена журналістам з умовою нерозголошення, не потрапляла до сторонніх осіб. Інакше журналістам ніхто нічого не повідомлятиме і не пускатимуть їх знімати.
2. Щоб кожного разу після того, як під час акцій траплятимуться порушення, у журналістів, які це знімали, не вилучали обладнання, зупиняючи їхню роботу.

Величезна подяка Київській незалежній медіа-профспілці, МГО "Інтерньюз", медіа-юристу Романові ГОЛОВЕНКУ, який сформулював положення законопроекту юридичною мовою, моєму адвокату Сидору КІЗІНУ, а також усім нардепам, які це підписали, а особливо Андрієві ПАВЛОВСЬКОМУ, Лесі ОРОБЕЦЬ і Андрієві ПАРУБІЮ - вони були у нас на круглому столі і "вели" цей проект від початку.

ПРЕС-РЕЛІЗ
Київської незалежної медіа-профспілки


ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО ЗАХИСТУ ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ ЖУРНАЛІСТІВ ЗАРЕЄСТРОВАНО

11 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді проект Закону «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)»
(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=39929).

У законопроекті професія журналіста додається до переліку професій, представників яких не можна допитувати як свідків з приводу того, що їм довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності. У цьому переліку наразі є нотаріуси, лікарі, психологи, священнослужителі.
Також рішення про обшук і виїмку обладнання і носіїв інфомації у журналіста згідно законопроекту можуть проводитись лише за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем провадження слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва чи Севастополя), причому у такому поданні обов’язково має зазначатися, що йдеться про обшук у журналіста.

Це практичний результат круглого столу "Журналісти і міліція: як уникнути протистояння?", який два тижні тому провели активісти Київської незалежної медіа-профспілки та журналісти ІА «Поряд з вами» за підтримки МГО «Інтерньюз». До підготовки законопроекту були залучені юрист Роман Головенко з Інституту масової інформації та член Ревкому КНМП Юрій Шеляженко.

«Зараз журналісти не мають захисту від міліцейського тиску, хоча норми про захист джерел інформації існують. Але міліція посилається виключно на Кримінально-процесуальний кодекс, де таких норм ще немає. Останній сумний приклад – обшук та вилучення обладнання у журналістки Олени Білозерської», - каже голова комітету Київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов.

Головний редактор інформагентства "Поряд з вами" Олена Білозерська також брала безпосередню участь у розробці законопроекту. «Ми не пропонуємо зробити журналістів якоюсь привілейованою категорією громадян, наполягаємо лише на професійних привілеях, необхідних нам для успішного виконання своєї роботи. В силу професії у дуже багатьох журналістів зберігається конфіденційна інформація. Якщо вона не буде захищеною, джерела інформації не співпрацюватимуть із журналістами», – зазначила О.Білозерська.

КНМП закликає депутатів підтримати законопроект та висловлює подяку депутатам, які його зареєстрували. Ось ці 11 імен: Андрій Павловський, Юрій Кармазін, Леся Оробець, Андрій Шевченко, Олесь Доній, Володимир Ар'єв, Олександр Сочка, Сергій Соболєв, Лев Бірюк, Андрій Парубій, Андрій Шкіль.


Comments:


Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2011-03-18 09:54 (UTC) (Посилання)
+1!
b®is
b0ris at 2011-03-18 10:01 (UTC) (Посилання)
А що я відповім? Може, й мої. Напевно, і мої теж. Всі фото, зроблені мною під час підприємницького Майдану, були вилучені під час обшуку.

і правильно тоді хтось з містечка не давав фотографувати. а скільки ж гніву і понтів було.
zzzulfiya
zzzulfiya at 2011-03-18 10:04 (UTC) (Посилання)
ага. і ще одне. "ми пахали" - я і Пушкін.
"але збираюся зробити все, аби він був прийнятий. І прошу вас поки що просто бути в курс".
бггггггаа))
Зоя Красовська
ooany_wonderoo at 2011-03-18 10:08 (UTC) (Посилання)
чудова ініціатива! але чи не дублює вона вже існуючі міжнародні та українські правові норми? несанкціоновані обшуки також заборонені - і кому це указ?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-18 10:11 (UTC) (Посилання)
Ну, міжнародні норми у нас просто не діють. У нас і наші не завжди діють :)
Суть в тому, що представники МВС відверто кажуть: "Ми керуємось і керуватимемось лише КПК, а там немає особливої категорії - журналісти. Хочете, щоб журналістів не обшукували чи не допитували - змініть КПК". Ну, от ми і намагаємось.
zzzulfiya
zzzulfiya at 2011-03-18 10:14 (UTC) (Посилання)
на владу, Олено, щоб працювать, треба ще клепку в голові мати або бути профі часом вони таких все-таки запрошують. ненадовго.
а так, тебе навряд чи хто розумний найняв би з твоїм маніакально егоцентричним синдромом, що дуже загорстрюється останнім часом.
тобою або витруть ноги, використають і кинуть в скриню з нафталіном, як Ларису Скорик, або будуть за три копійки смикать, як Вітренко.
едине, що ти правильно зробила - на ранній стадії продемонструвала "своє ім'я, на яке працювала довгих три роки".
та скільки вже таких імен було - де вони тепер, хто про них згадує і хто їм вірить?
dexteriuzs
dexteriuzs at 2011-03-18 14:28 (UTC) (Посилання)
Однозначно, вам заплатила ПР, аби ви зараз мочили Білозерську. Ви зараз б'єте боляче.

Я скажу так, мені Білозерська в українському русі важливіша за сотню таких як ви. Такі як ви завжди робили відверте зло і таких як ви треба позбавлятися за необхідністю. Ну це я в смислі фігуральнім.

Білозерська це цілий злам в історії української журналістики. Вона перша, хто зробив блог справжнім ЗМІ. Тобто не гнилуватим місцем, де калєктів крєатівіт, аби видурити побільше грошей у власника ЗМІ, а справжнє джерело інформації. До певної міри вона створила стандарт такої діяльності. Вона вже увійшла в історію, перші завжди туди потрапляють.

Вона довела, що і один у полі воїн, на відміну різних калєктівів.

Ти вже старієш і тобі нічого не світить в цьому минаючому житті. Через сорок років тебе не згадають навіть твої онуки.

А Білозерську пом'ятатимуть. І її блог перечитуватимуть історики і через 400 років.
+1 - (Анонімно) Розгорнути
(Анонімно) at 2011-03-18 10:45 (UTC) (Посилання)
Краще падлюкам не допомагати.
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-18 12:43 (UTC) (Посилання)
Ще рано радіти. Домогтися, щоб цей законопроект прийняли, буде дуже важко.
yuri_p999
yuri_p999 at 2011-03-18 11:31 (UTC) (Посилання)
дуже гарно, молодці! яскравий приклад того, як в діючій системі робити кроки, які наближають майбутнє
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-18 18:06 (UTC) (Посилання)
Стараємось :)
(Анонімно) at 2011-03-18 11:49 (UTC) (Посилання)

ВО Свобода молвіт!

Свободівці самі круті депутати, а ті Парубій і Пвловський ліберасти і толерасти, політичне лайно, яке має бути викинутим на смітник історії!
(Анонімно) at 2011-03-18 13:46 (UTC) (Посилання)

Может, так лучше?

Алена, это, конечно, мелочь, но мне кажется, правильнее будет так: "... де мене, на хвилиночку, звинуватили у роботі на владу."
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-18 16:04 (UTC) (Посилання)

Re: Может, так лучше?

Маєте рацію, вже виправила. Писала дуже нашвикуруч, бо запізнювалась на один важливий захід.
Previous Entry  Next Entry