Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Сьогодні на Банковій

Під вечір зазирнула на Банкову - провідати голодуючих за відставку Могильова. О п’ятій вечора їх там було, разом з паном Місюрою, троє. Вони замерзлі і час від часу гріються у машині, але тримаються бадьоро.

Також випадково потрапила на пікет релігійної громади - представники УАПЦ-к (літера К розшифровується як "канонічна") вимагали збереження свого храму на Осокорках.
Як пояснив мені один з них, що представився отцем Віталієм, їхня громада давно зазнає утисків. По-перше, її не реєструють, як церкву (довелося зареєструвати дві громадські організації), а проти її лідера, патріарха Мойсея, порушили кримінальну справу за розпусту - сфабриковану, як стверджує отець Віталій.

Нинішня проблема виникла через те, що кілька років тому патріарх Мойсей, продавши власну квартиру у Києві, купив ділянку на Осокорках і побудував на ній храм. Згодом прикупили сусідню ділянку і побудували там житло для священиків з сім’ями "і літніх людей, яким нема де жити". Прокуратура Дарницького району подала до суду, вимагаючи знесення храму - нібито через порушення будівельних норм, і Дарницький районний суд задовольнив цей позов, хоча жодних документів, що порушення норм справді мали місце, за словами отця Віталія, немає. Зараз справа розглядається у Київському апеляційному суді, причому прихильники конфесії вважають суддю упередженою.

Ця нездорова ситуація з великою кількістю православних церков мені дуже не подобається. Рано чи пізно всі вони об’єднаються у єдину Українську помісну православну церкву.Олександр Місюра
Отець ВіталійTags: банкова, пікет, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 21 comments