Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Молодці харківські журналісти!

Прибув мені щойно лист від харківського журналіста Сергія Удовиченка. Основна частина листа - копія скарги до прокуратури. Суть конфлікту стара, як світ, і знайома всім журналістам: їх затримали приватні охоронці за відеозйомку і протримали біля години.
Пишу про це тому, що це позитивний приклад для усіх. А то щось забагато ми плачемось.
Що вражає у цій ситуації:

1. Абсолютна грамотність дій журналіста. Він:
а) зберіг відзняте відео;
б) загасив конфлікт за допомогою міліції;
в) написав супер-грамотну скаргу до прокуратури, на яку, звісно ж, прийде чергова відписка, але є надія, що саме цього журналіста охоронці саме цього закладу більше не зачеплять, щоб зайвий раз не писати довжелезні безглузді пояснення :)

2. Правильність дій харківської міліції. Приїхали на виклик, загасили конфлікт, взяли пояснення. Так і повинна працювати міліція.

СКАРГА ЖУРНАЛІСТА

Прокурору м. Харкова
Поповичу Є. М.
вул. Студентська, 5,
м. Харків, 61024.

Удовиченка Сергія Володимировича
17.02.1957 р. н.


СКАРГА (ЗАЯВА)

Я - Удовиченко Сергій Володимирович, є кореспондентом місцевої газети «Свобода» (повна офіційна назва «Всеукраїнське об`єднання «Свобода» - Слобожанщина», реєстраційне свідоцтво ХК №1545-286Р від 04.09.2009 р.). Журналістське посвідчення № 2.

2 березня 2011 року приблизно о 13-00 ми разом з двома моїми друзями проводили відеозйомку побутовою відеокамерою. Мета відеозйомки – накопичення відеоматеріалу на побутові, економічні, політичні та інші теми для подальшого використання в інтернеті, засобах масової інформації.

Серед іншого, ми проводили зйомку на вулиці Киргизьській у м. Харкові, а саме на тротуарі перед аквапарком «Джунглі» (вул. Киргизька, 19-Б). Знявши фасад будівлі, вулицю, задавши декілька запитань випадковим перехожим, ми вимкнули відеокамеру і пішли далі. Характер наших дій був мирний, ми жодним чином не порушували встановлений законодавством правопорядок та не завдавали будь-якої шкоди своїми діями.

Але нас наздогнав автомобіль «Міцубісі» № АХ08-28ВІ з якого вискочив чоловік, і в грубій формі сказав, що зйомка тут заборонена, став вимагати, щоб ми показали матеріали зйомки і взагалі все стерли. Потім він сказав, що він «керівник служби безпеки», але своє прізвище не назвав і документів не показав.

Ми відмовились виконувати його накази, вважаючи їх протизаконними і намагались поїхати далі по своїх справах. Але за наказом цього «керівника» нас оточили охоронці та люди в цивільному загальним числом біля шести осіб, яких я зможу при необхідності впізнати, і не дозволили сісти в машину та залишити місце конфлікту. Таким чином нас протиправно утримували на місці біля години.

Я змушений був подзвонити зі свого телефону по номеру 102 і викликати міліцію, повідомивши, що нас протизаконно затримано охоронцями аквапарку «Джунглі».

Через деякий час з`явились співробітники міліції Фрунзенського РВ, які звільнили нас і взяли пояснення в учасників конфлікту.

Вважаю себе та присутніх зі мною громадян України, які проводили відео зйомку потерпілими від дій вказаної охоронної структури. Нами подана скарга до Фрунзенського РВ на незаконні дії цієї охоронної структури, бо робітниками цієї структури порушені не лише невід`ємні конституційні права осіб, а й чинилася перешкода законній професійній діяльності журналіста. Такими діями нам завдана чимала шкода та збитки.

На жаль, це не поодинокий випадок, коли в місті Харкові обмежуються права журналістів на вільне збирання, зберігання і розповсюдження інформації, наприклад, охорона ринку «Барабашова» не дозволяє проводити відео і фотозйомку на території ринку, посилаючись на те, що ринок «Барабашова» - приватна територія. Заборонена відео і фотозйомка навіть біля виходів з метро та на тролейбусній зупинці, хоча ця територія не є власністю ринка.

Форма власності будь-якої території, будівлі, споруди не може бути підставою для обмеження законних прав і свобод громадян України на цій території.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ст. ст. 28, 29, 33, 34, 64, 68 Конституції України, ст. ст. 1, 4, п. 3 ст. 5, п. 3, п. 4 ст. 6, ст. 12, ст. 19, ст. 20, ст. ст. 22, 23, 24 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 25, 26, 43 Закону України «Про друковані засоби масової інформації ( пресу) в Україні», ст. ст. 17, 19 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», ч.1 ст. 9, ч. 1 ст. 43, ч. 1 ст. 45, ч. 4 ст. 45-1 Закону України «Про інформацію», ст. ст. 171, 356, 364, 365, ч. 1 ст. 371 Кримінального Кодексу України, ст. ст. .4, п.1, 2 ч.1 ст. 94, ст.95 , ст. 97 та п. 1 ч. 2 ст. 97, ст. 98, ст.98-1, ст. 98-2, ст. 106 Кримінального процесуального Кодексу України,

п р о ш у :

1)шляхом вжиття заходів прокурорського реагування забезпечити моє конституційне право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір ( відповідно до ст. 34 Конституції України) на всій території України, в тому числі і на території, прилеглій до аквапарку «Джунглі» та на ринку «Барабашова» м. Харкова, обмежити свавілля і самоуправство охоронних структур, які перешкоджають законній професійній діяльності журналістів.

2) притягнути до відповідальності працівників вказаної охоронної структури, винести постанову щодо порушення у відношенні до них у встановленому законом порядку кримінальної справи, ( в якій визнати мене - Удовиченка Сергія Володимировича потерпілим по цій справі від дій співробітників зазначеної охоронної структури).

3) виявити і затримати осіб , підозрюваних у злочині.

4) вжити запобіжні обмеження до вказаних осіб при порушенні кримінальної справи

у разі необхідності - порушити дисциплінарні провадження або провадження про адміністративне правопорушення у відношенні певних осіб, які сприяли порушенню моїх прав.

5) надати припис порушникам закону про усунення очевидних порушень закону.

6) внести подання посадовим особам, у підвідомчості яких знаходиться вказана охоронна структура про усунення порушень закону та умов, що їм сприяли.

. 7) провести перевірку діяльності юридичної особи, якій підконтрольна зазначена охоронна структура та самої охоронної структури на предмет відповідності такої діяльності законодавству.

8) надати мені офіційне роз`яснення щодо здійснення відео та фотозйомки на так званих «приватних» територіях, тобто на землях які передані в оренду комерційним структурам.

9) про хід проведеної роботи прошу проінформувати мене письмово у встановлений законодавством строк.

03 березня 2011 р.
Удовиченко С. В.

Tags: журналістика, харків
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 61 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…