Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Студенти виставили рахунки Табачнику (фото)

Сьогодні, 11 березня, біля Міносвіти відбулася акція "Табачник, сплати за рахунками!", організована Молодіжним Націоналістичним Конгресом, мережею громадянської дії "Опір", ВМГО «Молодий Народний Рух» і студкомами київських вузів. Акцію було приурочено до річниці перебування Дмитра Табачника на посаді Міністра освіти, яку організатори назвали "ПроТабачений рік".

Студенти виставляли рахунок Табачнику на астрономічні суми - "за моральне відшкодування через невчасну виплату стипендій", "За відшкодування фінансових і моральних витрат внаслідок змін правил вступу до ВНЗ", "За витрати на неефективне та недоцільне реформування ЗНО", "За переписування історії України" (адже тепер доведеться випускати і купляти нові підручники :), "За повернення витрат на друк підручників для 12-го класу" тощо.

Ці претензії до Табачника були написані на великих плакатах, що мали вигляд рахунків на сплату грошей, а також на маленьких листівках-рахунках, які студенти самостійно скачували з Інтернет-сайту, роздруковували і вписували туди свої власні претензії.

Усі рахунки - великі і малі - почепили на паркан міністерства. Загалом назбиралося чеків на загальну суму понад 2 млрд. грн.

У промовах активісти казали, що їх не влаштовує ріст хабарництва в університетах, спричинений обмеженням ЗНО, неодноразові спроби підняти плату за навчання; переписування історії на догоду Москві; підтримка Міністерством ідеї скасування стипендій тощо. Між промовами лунав ритмічний позивний з динаміків, у якому пояснювалося, що треба робити, якщо побачив Табачника :)

Під кінець студенти по черзі записували відеозвернення до Януковича з вимогою відставки Табачника, і пояснювали, чому він не відповідає займаній ним посаді.

На акцію прийшла група студентів-прихильників Табачника. З них один володів здібностями спікера, а решта просто стояли поруч, поки він перед камерами "прогружав", що не такий вже Табачник і поганий. Дискусія з обох боків була підкреслено мирною.

Родзинки до акції додав сивий чиновник (як з’ясувалося згодом - директор департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш), що вийшов з міністерства і тоном "доброго батечка" почав пояснювати студентам, що Табачник налаштований на діалог з молоддю, що вони роблять дурниці, і переконував їх іти на навчання. "Ви зірвали студентів з пар, ви відірвали представників преси від їхньої важливої роботи!" - і тут гомеричний регіт з боку журналістів, яких зібралося виконувати свою роботу не менше півсотні :))

Начебто і креативу студентам не бракує, і наполегливості, а "антитабачна кампанія" ганебно триває вже цілий рік, не приносячи результатів. Чому?

По-перше, тому (і я про це писала вже безліч разів), що діяльність Табачника належить до гуманітарної сфери, а за мову, культуру і освіту (якщо не мається на увазі плата за навчання) народ у нас масово не виходить. А невелику кількість протестуючих влада завжди ігнорує, чого б вони не вимагали. Хіба що влада сама хоче це зробити, і їй потрібен привід, щоб послатися на "волю народу".

По-друге, навіть якщо Янукович згоден із кожним словом і дією Табачника, в т.ч. до призначення на посаду - не може голову держави влаштовувати міністр, що роз’єднує суспільство і ганьбить владу, на якого частина населення реагує, як бик на червону ганчірку.
І якщо Янукович досі Табачника не зняв, підозрюю, що це може означати лише одне: не може він його зняти. Бо не в Києві Табачника призначали.


Чиновник з МОН "втирає" студентам, що даремно вони пропускають париМолодий чоловік ліворуч - за Табачника
Дискусії між прихильниками (заявку на акцію знову подала молодіжка Партії зелених - інфо від МНК) і противниками Табачника


Письменник Сергій Пантюк


Відеозвернення до Президента з вимогою відставки ТабачникаTags: молодь, навчання, студенти, табачник
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments