Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

9 березня в Одесі

Я зараз в Одесі, приїхала на похорони - у мого друга Олексія Ярославцева померла мама.
Тому всі події 9-го в Києві, акції УНСО і "Свободи" проходять повз мене. Трохи пізніше мають прислати фото - спробую щось написати і розмістити. З сьогоднішнього вечірнього арт-перформенсу "Забий на цензуру" пришліть мені хтось фото і текст коротенький, а? Бо дуже хотіла сходити - а не вийшло.

А сама таки сходила сьогодні на вшанування в Одесі. Знімати довелося на мобільний, оскільки фотоапарат лишила в Києві. Більше, мабуть, так не робитиму.


Сьогодні в Одесі у парку Шевченка до пам’ятника Тарасу покладали квіті чиновники на чолі з Костусєвим і голова місцевої УПЦ МП владика Агафангел. Все це було офіційно-урочисто, з військовим оркестром, почесною вартою і т.д.

Праворуч від пам’ятника стояли акивісти "Руху" і ВО "Свободи". Свободівці скромно і зі смаком тримали банери з цитатами з поезій Шевченка: "Поховайте та вставайте, кайдани порвіте, і вражою злою кров’ю волю окропіте!", "І оживе добра слава, слава України!". Була також "неполіткоректна" цитата: "Степи мої запродані жидові, німоті, сини мої на чужині, на чужій роботі".

Троє маргіналів принесли великий вертикальний прапор з обличчям Сталіна, який потрапляв на всі фотографії, який ракурс не обирай. На прапорі був напис "Партія Сталіна". Ми запитали, з якої вони організації. "З партії Сталіна", - кажуть :) "А що, зареєстровано вже таку?", - питаємо. Ні? А від кого ж заявка? Заявка, кажуть вони, від ЗУБР :)

Праві тим часом скандували "Слава Україні!" і "Комуняку на гілляку!". Було, як мені здалося, кілька "поползновєній" у бік Сталіна, але трьох маргінальних українофобів добре охороняла міліція :) Врешті-решт на них плюнули і почали читати поезії Шевченка.

Була серед них непримиренна бабулька, що назвалася екскурсоводом (уявляю, що вона туристам розказує!), яка весь час повторювала приблизно таке: "Мне стыдно, стыдно! Город Одесса, прекрасный город, и приехали эти, с западной Украины, и тут стоят, и рассказывают нам! Уезжайте к себе на западную Украину!".

Хлопець її питає: "Одеса - це Україна чи Росія?". Вона, трохи розгубившись: "Украина". "А західна Україна - це Україна?". - "Вот-вот, западная Украина. Почему они с западной Украины приехали и тут стоят? Мне стыдно, стыдно..." :))Голова Одеської "Свободи" Павло Кириленко

Жінки співають "Реве та стогне Дніпр широкий". За їх спинами у кадр, звісно ж, вліз Сталін...


http://www.youtube.com/watch?v=noVS7zAvW-s


http://www.youtube.com/watch?v=WLjY-QOFxUE

Tags: одеса, рух, свобода, українофоби, шевченко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 40 comments