Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Українську музику - в ефір! (фото)

На сьогоднішній концерт біля комітетів ВР "Українську музику - в ефір!" я, на жаль, змогла потрапити лише під кінець. Тому використовую тут, крім своїх фото, на яких мій копірайт, ще фото з сайту "Майдан" і прислані прес-службою ГК "Новий громадянин" і їхній же прес-реліз.

Музиканти та громадськість виступили проти зникнення української музики з ефірів

2 березня біля Комітетів Верховної Ради України відбулася акція-концерт для депутатів "Українську музику - в ефір!".
Митці, музиканти та небайдужі громадяни висловили свій протест проти спроб парламентарів ухвалити закон, яким скасовується обов’язкова 50% квота для української музики в теле- та радіоефірах. Молоді виконавці організували під стінами парламенту імпровізований концерт як один із методів зупинити депутатів у їхньому прагненні викинути з ефірів українську музику.

В акції взяли участь: гурт «Гуляйполе», гурт „Дельтора” (Полтава), VovaZIL'Vova, Олег Сухарєв гурт «Самі Свої», Галя Тельнюк гурт «Сестри Тельнюк», письменник Сергій Пантюк, режисер Сергій Архипчук.

"Хто востаннє чув в ефірі українську музику? Її ставлять лише вночі. Влада говорить, що від всього українського їх нудить. Але це приниження, образа, з якою треба боротися", - переконана Галя Тельнюк.

"В Україні багато талановитої творчої молоді, але їй важко буде пробитися, якщо і надалі у державі будуть прийматися такі закони", - вважає лідер гурту "Дельтора" з Полтави".

На думку музичних фахівців наслідки поспішного прийняття проекту Закону України № 6342 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення) для української музичної індустрії й культурного простору можуть бути непередбачуваними.

Навіть науково-експертне управління Верховної Ради виступило проти цього антиукраїнського проекту, зробивши узагальнений висновок, що "за результатами розгляду в першому читанні поданий законопроект № 6342 доцільно відхилити". "Вилучення із статей 9 та 28 чинного Закону України "Про телебачення і радіомовлення" вищезазначених положень може призвести до послаблення захисту інтересів держави та національного телерадіовиробника, що не узгоджується із змістом відповідних положень Конституції України, згідно з якими держава має сприяти розвитку української культури" (стаття 11) - йдеться в експертному висновку.

Також 1 березня митці та громадські організації, стурбовані долею української музики, організували круглий стіл „Чи потрібен державі український культурний продукт?", на якому, зокрема, підсумували, що „Законопроект № 6342, прийнятий у першому читанні, насправді не має відношення до транскордонного телебачення, а тільки використовує конвенцію для придушення національного продукту. Він не може бути прийнятим Верховною Радою, бо базується на недостовірній інформації”.

Ще раніше, 16 лютого, громадськість звернулася із публічною заявою до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України, у якій висловили занепокоєння щодо загроз, викликаних прийняттям у першому читанні Законів України №6342 і №6523.
Довідка. Законопроект вже проголосований у першому читанні. Документ "регіоналки" Олени Бондаренко в першому читанні підтримали 240 народних депутатів партії регіонів, комуністів та литвинівців. До другого читання законопроект має підготувати парламентський комітет з питань свободи слова та інформації, засідання якого відбувалося сьогодні.


Гурт "Дельтора"


Співачка РоксоланаОлесь Доній


Співають "Червону руту"

Tags: акції, верховна рада, мова, молодь
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments