?

Log in

No account? Create an account
серпень 2018   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Олег ТЯГНИБОК «Соціальні медіа в житті політика»

Posted on 2011.02.20 at 09:41
Tags: , , ,
Повернулася з львівського соціал-медіа кемпу, читала лекцію, слухала інші цікаві доповіді. Законспектувала, щоб сходу викласти в Інтернет, виступ Олега Тягнибока, але не змогла через те, що розрядився ноутбук. Викладаю зараз, а згодом ще викладу конспект доповіді Лесі Оробець і своєї.
З того, що я чула, доповіді Тягнибока і Лесі сподобались мені найбільше. Ще була одна дуже цікава лекція про онлайн-трансляції масових акцій на прикладі підприємницького Майдану, але вона була така, що не законспектуєш – вся основна інформація на слайдах.

Це я кажу про потік «Нове суспільство», у якому брала участь. Бо медіакемп складався з чотирьох паралельних потоків, на інших, зокрема, йшлося про бізнес в Інтернеті, але ця тема мені значно менш цікава.

Я, чесно кажучи, очікувала, що Тягнибок казатиме у своєму виступі приблизно те саме, що каже на зустрічах з виборцями, а соціальні медіа згадає пару разів, щоб була прив’язка до теми семінару. Бо він, хоча й зареєстрований на Фейсбуці, все-таки значно більше відомий, як політик, ніж як блогер :)
Так ось, нічого подібного. Зміст його доповіді повністю відповідав назві. Тягнибок чесно півгодини на власному прикладі розповідав про соціальні медіа в житті політика.


Конспект виступу Олега ТЯГНИБОКА «Соціальні медіа в житті політика».

Я не технар, в комп’ютерах і Інтернеті тривалий час нічого не розумів.

Коли я починав займатися політикою - здається, це було не 20, а 200 років тому. Тоді листівки писали від руки, ксерокс чи ризограф були щастям.

Пригадую, на лекції з неврології підсідає до мене товариш, який потім був першою дружбою в мене на весіллі. Він, на відміну від мене, мав комерційну жилку, хоч і навчався в медінституті на лікувальному факультеті, і каже: «Полетімо до Києва. Є можливість за 2 тис. рублів купити комп’ютер».

«А нащо він?» - питаю. «Ну, як?! Ми сидимо у студентському братстві, друкуємо на машинці листівки, а на комп’ютері їх можна буде одразу набрати і роздрукувати».

Я втік з лекцій, поїхав у львівський аеропорт, я був йому потрібен, бо він сам не міг його дотягнути.
Це Олег Савка, зараз є одним з провідних нейрохірургів у Львові.

Ми тоді робили стінгазету, щоб інформувати студентство, бо часи вже були політично ангажовані – починалися акції протесту. Цю стінгазету ми робили від руки.
Зараз часи змінилися, і щоб запросити людей, достатньо повідомлення в Інтернеті.

Я довго сприймав соцмережі із певною недовірою, лише згодом зрозумів, що за ними майбутнє. Щоб перешкодити їх просуванню, довелося б відключати Інет.
Соціальні мережі дозволяють не лише доносити позитивну інформацію, але й оперативно відбивати нападки і наскоки.

У ВО «Свобода» як все починалося? У 2004 р. під час однієї з акцій «Свободи» відбулася неординарна ситуація: мій виступ на горі Яворина був відзнятий і перекручений політичними опонентами, вони змонтували ролик і почали транслювати по загальнонаціональних каналах.
Потім ми виграли суд, змогли довести лише тому, що нам випадково принесли запис з оригіналом виступу, який опоненти змонтували з 4 шматочків.

Після того скандалу виник шалений тиск на «Свободу» і мене особисто. Ми певний час були розгублені, не знали, як протидіяти, як пояснити людям свою позицію, як донести правду?
І наші просунуті хлопці, які гуляли по Інету, запропонували створити партійний сайт і мій особистий сайт. Я не розумів, навіщо це потрібно, та хто, казав, лазить в цей Інет, я вважав це безглуздою втратою часу.

Але потім погодився, сайт був зроблений, на нього виклали автентичний запис мого виступу на Яворині, і відвідуваність виросла настільки, що одразу переважила відвідуваність найпопулярніших на той час інформресурсів, навіть у 3 чи 4 рази перевищила «Українську правду».
Тоді й прийшло розуміння, що Інетом не можна нехтувати.Не буду з моральних міркувань називати прізвище одного з керівників обласних організацій ВО «Свобода», але він завжди дуже обережно ставився до всіх питань, пов’язаних з пропагандою і агітацією. У нього був такий досвід: ходити від хати до хати, листівка в руки, особисто переконати кожного. Йому неможливо було довести важливість Інету, сайтів і прес-релізів.

Аж раптом він повністю змінився. Бо десь у області про нього і його організацію написали у політичній Інтернет-газеті. Спочатку він не звернув на це уваги. Раптом іде про вулиці і йому кажуть: «Я про тебе в Інтернеті читав». Він подумав, що це провокація – але коли цих людей стало 10, 20 і сотня, і його примусили подивитися цю статтю, і його заділо обговорення, і він у нього миттєво включився, і його стало зачіпати, що про нього пишуть – і він увійшов у цю справу з головою, і ця область стала найпередовішою в плані розвитку інформаційних технологічних процесів.

Ми – одна з наймолодших політичних сил України. Розуміємо важливість Інету і соціальних мереж.

У нас є служба інформаційних технологій, яка координує всю нашу діяльність в Інтернеті.
Вони ж поінформували нас про те, що створилися соціальні мережі з миттєвим розповсюдженням інформації.

Найпершими і найбільш популярними тоді були «Однокласники.ру». Спочатку - та які Однокласники, ще й РУ? :) Врешті–решт було прийняте партійне рішення, що треба реєструватися в усіх соціальних мережах, і ми почали у них працювати.

Наше перше безпосереднє спілкування в Інеті було набагато раніше, у 2005-2007 рр, коли вже активно почав працювати наш сайт. Працівники служби інформаційних технологій запропонували створити форум Олега Тягнибока. Вирішили, що раз на тиждень або 10 днів я відповідатиму там на питання.

З власного досвіду скажу, що комп’ютер втягує, і я боюся цієї залежності.
Ми побачили, що безпосереднє спілкування на особистому форумі дає результати.

Коли траплялися локальні, або не дуже значні для нас події, іноді навіть однієї відповіді на форумі було достатньо, щоб та справа завершилася і люди отримали відрповідь на те питання, що їх цікавило.

Через той форум нові люди приходили в партію.

Ми домовились зі службою інф.технологій, що я вестиму свою сторінку самостійно, хоча мало хто в це вірить. Відсотків 20 запитань, які приходять на мою сторінку, – чи я справжній :)

Були випадки, коли журналісти зверталися до мене через соцмережу.У внутнішньопартійній роботі спілкування у соцмережах теж дуже допомагає. Хоча рядовий партієць може отримати будь-яку інформацію від свого керівника, він може і особисто звернутися до мене. І я теж можу звернутися. Я пов’язаний через Фейсбук з багатьма партійцями. І мені здається, що ось телефони прослуховують, а цей Фейсбук читає значно менше непотрібних людей.

При всій повазі і любові до журналістів – пробитися до ЗМІ дуже важко, є певні тарифи.
На 14 жовтня ми можемо вивести 20 тисяч людей, для Києва це є значима акція і непересічна подія, але вибачте, якщо не працювати з журналістами – зараз вже не з журналістами, до речі. Раніше, якщо ти хотів, щоб якась інформація про тебе або твою акцію з’явилася в пресі, достатньо було мати знайомих журналістів або посередників, що мають зв’язки у журналістському середовищі, і за певну винагороду акцію знімали і показували, а за значну винагороду навіть давали відредагувати.

Зараз ці люди кажуть, що вони вже не в силах протягувати матеріали. Треба розмовляти вже не з ними, а з редакторами. Далі почали приходити редактори і казати, що ми не проти, але тільки через продюсерів каналів. Далі і продюсери почали казати: або ви домовляєтеся з власниками, або нічого не буде.

Ми зрозуміли, що нам треба продукувати такі акції, щоб не показувати нас було неможливо.

Соцмережі потрібні для покращення зв’язків з громадськістю. Коли у блогах є щось цікаве, у людей постає питання: а чому цього нема в новинах? Стає зрозумілою заангажованість ЗМІ, довіра до них падає, а зростає до соцмереж.

Поїхав якось я у Вінницю на обласну конференцію після виборів, у нас тоді з’явилося біля 80 депутатів, і ми нагороджували людей грамотами, а завершувалася конференція тим, що роздавали партійні посвідчення. Ми завжди роздаємо їх під час урочистих подій.

Я читаю прізвища кандидатів: Луценко, Тимошенко... і тут: Янукович В.Ф. Тисну йому руку, вручаю посвідчення... Приїжаю додому – в мене на пошті вже лежить фотка з ним, хтось із наших сфотографував і прислав. І я миттєво кладу це на Фейсбук, пишу, що був сьогодні у Вінниці, і там така класна подія.

На другий день - ця новина на УкрПравді, всі передруковують – і грошей не треба було платити. А ми зовсім не думали, що це може бути новиною. Іноді днями сидимо, пишемо якусь правильну новину, сперечаємось через кожну кому, залучаємо спеціалістів – а цю заяву ніхто не помічає, вона висить лише на партійному сайті. А тут вручаєш партквиток Януковичу – і бабах, 80 новинних повідомлень!

Ті політики, які оперативно, вдало, вчасно навчаться користуватися соцмережами, матимуть перевагу над тими, хто цього не навчиться.

Для політика приховати щось стає значно складнішим, ніж було раніше.
Я став нардепом у 29 років, і прийшовши у парламент, побачив, що є купа неписаних законів: всі знають про щось, але не говорять. Зараз такого нема, виплескується все, на жаль, часто в перекрученому вигляді.

Працівники нашої служби інформаційних технологій придумали, як модернізувати наші партійні сайти – вони мене запевняють, що цього не має жоден український політик. Я спочатку дуже часто це не сприймаю, але, мабуть, дам їм добро. Скоро побачите цікаві новинки у роботі наших партійних сайтів!Далі почалися питання до Тягнибока.

- Скільки френдів у Вас на Фейсбук, хоча б приблизно, порядок цифр?
- 4680.
- А коли досягнете обмеження у 5 тисяч?
- Мабуть, деяким доведеться подякувати :) Мабуть, буде і автономний блог.

- Через який ресурс до вас варто звертатися журналістам по коментар?
- У нас немає проблем з контактами. Дуже добре працює прес-служба, яку очолює Юрко Сиротюк. Максимально оперативна інформація через неї. Бо у Фейсбуці я не кожен день, але якщо заходжу і бачу питання, як правило, відповідаю миттєво.
Часто журналісти хочуть поговорити зі мною особисто. Я нікому не відмовляю, але часто доводиться чекати, поки я буду у певному місці.
Коли це одне запитання, на яке можна відповісти коротко, це я можу зробити сам. А якщо запитань 20, і над ними треба посидіти з півдня – оскільки я це роблю особисто, то це займає трохи часу.

- Скільки виборців контактують з вами через соцмережі? Як боретеся з клонами?
- Був випадок, коли мені запропонували фотографуватися із паспортом в руках :) Але клони все одно є і множаться. Деякі робляться, щоб писати всілякі бздури, гадості, компрометувати. Раніше мене це зачіпало, але зараз я став черствим до несправедливостей і сприймаю це набагато легше.
Зараз є і позитивні сторінки від мого імені. Вони не в партійному руслі, але люди роблять їх від щирої душі.

Нещодавно один з українських політологів сказав: «Не дуже захоплюйтесь соцмережами та Інтернетом, бо там, як правило, сидять люди, які ненавидять політиків і не ходять голосувати». Частково погоджуючись, все одно вважаю, що це невірна думка. Хтось може, і не піде голосувати, але це резонансна аудиторія.

У 1998 р. я вперше став нардепом. У мене в мажоритарному окрузі було 4 райони і 326 населених пунктів. Я приїздив у населений пункт, де було 70 людей, заходив у всі магазини, вітався з кожним пияком на вулиці... І потім, якщо в цьому селі на 70 мешканців я зустрів лише 3 людей – за проголосували 69! Це був такий прообраз соціальних мереж. Всі ці люди мають друзів, знайомих, і вони формують твій позитивний імідж, поширюють інформацію про тебе... Тому кількість виборців прорахувати важко.

- Скільки осіб у вашій прес-службі?
- Є центральна прес-служба (троє чоловік), і в кожній обласній організацій є свої прес-служби.
- А у львівській?
- Там після виборів змінилася ситуація. Є прес-секретар обласної організації, і окремий прес-секретар потрібен нашому голові обласної ради. Є ще міська організація, і є фракція «Свободи» у міській раді. Отже, всього близько 7 працівників прес-служби.

У нас людей на ставках практично немає. До нас приходять люди через ідейні переконання, це їхнє громадське навантаження.

- Чи ви лише збираєте навколо себе людей, як вогник, на який летять метелики, чи можете стукатись і писати першим?

- Були поодинокі випадки, коли я писав першим, наприклад, треба було знайти одного старого приятеля, щоб спитати фахової поради. Я би, певно, частіше це робив, якби було більше часу. Не те, що я аж так настільки супер-зайнята людина, але я дуже боюся в це влізти і стати залежним від комп’ютера. Але я працюю навіть не вогником. Раз у тиждень, в кращому разі, я даю якусь інформацію. Хоча насправді її набагато більше, але оскільки я хочу робити все самостійно...
Паралельно ще можу спілкуватися у чаті.

- На Заході вже накопичується втома від соцмереж – вони не повинні заміняти нормальне спілкування...
- Ми це розуміємо, і, на мою думку, ще занадто слабко працюємо у соцмережах, щоб казати про те, що наша робота переважно саме там. Віддаємо перевагу живому спілкуванню з людьми. З мільйону, який проголосував за нас, тисяч 800 в Інет не ходять.

Мешканець Стрию подякував О.Тягнибоку за те, що «Свобода» була єдиною політсилою, що стояла з прапорами, не даючи закрити Стрийську гімназію, і спитав: «Яка загроза зараз освіті в Україні?»

- Табачник-Собачник – то є основна загроза. Дивіться, що він витворяє, освіту нищить. Вони приховували реальний стан фінансування освіти, директорам шкіл не дозволяли спілкуватися з депутатами.
Зараз є брак 30 млн гривень лише на зарплату освітян. Гроші є лише до серпня. Отже, українським школам загрожує закриття. Вони придумали для цього класне слово - «оптимізація».

Поки будуть Табачник, Янукович і та промосковська влада, у нас порядку не буде. Треба боротися проти цього, всім разом, в т.ч. і в Інтернеті.http://www.youtube.com/watch?v=cWG0y_c0uqk


http://www.youtube.com/watch?v=3AO2sAdItEo


Comments:


stepan53
stepan53 at 2011-02-20 08:08 (UTC) (Посилання)
Оленка вітаю!
Спасибі за цікавий матеріал.
http://starogit.do.am/publ/1
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2011-02-20 08:56 (UTC) (Посилання)

+1

Зара додам пару хвилин відео :)
Oleg Nazarevych
Oleg Nazarevych at 2011-02-20 17:35 (UTC) (Посилання)

Повне відео виступу

Маю відео до коментарів... але пізніше зможу закинути 2-3 дні.
Сире відео доступне вже в зактримому режимі читайте як отримати доступ http://taltek.info/2011-02-19-uasmcamp.html/trackback
petrushko
ruspetrushko at 2011-02-20 09:18 (UTC) (Посилання)

мені теж доповідь Тягнибока і Оробець сподобались най

А ваша була для мене найкориснішою! дякую.
побачив себе не фотці ))). Ваша фота теж цікавою вийшла ))
http://petrushko.rv.ua/Lviv-Social-Media-Camp
(Анонімно) at 2011-02-20 10:14 (UTC) (Посилання)

Re: мені теж доповідь Тягнибока і Оробець сподобались н

Оробець - тушка, яка підтримала чимало антиукраїнських антисоціальних законопроектів.
Тягнибок - ТУША, яка перед другим туром тільки й робила що критикувала Юлю, а Януковича й не згадував. Тож є закономірним і навіть логічним, що його соратників саджає нинішня влада у в'язниці. Так їм і треба! Будуть знать як на спільних мітингах засвистувать Яворівського і Левка Лук'Яненка!
(Анонімно) at 2011-02-20 10:11 (UTC) (Посилання)

Хто він цей Тягнибок?

Влада вибрала вдалого конкурента собі, Тягнибоком можна лякать вдало нацменшин і російськомовних українців. Саме тому свободівців запрошують на самий провладний канал Інтер щопятниці.
Там не було вже рік Яценюка, не було і Анатолій Гриценка. Чому? Бо вони наводять конкретні факти про злочини влади, конкретні цифри. А свободівці дуже обмежені люди, вони окрім москалів, Бандери, УПА і мови не знають ні економіки, ні корупційних схем у владі, ні майбутнього розвитку країни...такі собі маргінали українського медіапростору.
Pamerast
22he_travnya at 2011-02-20 12:18 (UTC) (Посилання)

Цитую блог Олега Мєдвєдєва на УП

"Янукович і Партія регіонів використовують націоналістичну «Свободу» у власних цілях, сподіваючись послабити позиції Юлії Тимошенко, пише Міхал Кацевіч у польському тижневику Newsweek Polska".

«Націоналісти після останніх місцевих виборів у жовтні минулого року “роздають карти” на заході України і мають дедалі більший апетит до влади в усій країні. Зараз вони керують Тернополем, частково Львовом і мають сильні позиції на Волині», – пише автор статті.

«Свобода – дуже вдалий проект Партії регіонів, – наводить Міхал Кацевіч слова Дмитра Видріна. – націоналісти, яких спонсорують олігархи з Донецька, отримають владу на Західній Україні і будуть там боротися з політиками Юлії Тимошенко, служачи виключно Януковичу».

«Немає сумніву, що Янукович дозволить «Свободі» розвивати бандерівський культ на заході країни, але як тільки Тягнибок набере значної сили, він стане ворогом, – цитує Newsweek Polska іншого політолога, Вадима Карасьова з Інституту глобальних стратегій (Київ). – Не виключено, що антипольський радикалізм націоналістів може вправно використати влада в Києві для тиску на Варшаву».

Націоналісти, пише він, будуть робити все, аби поділити мешканців Західної України на «справжніх» і менш гідних українців з російським чи польським корінням. «А це тільки тішить президента Януковича і Москву», – наголошує Міхал Кацевіч.

Повністю стаття - тут:

http://inozmi.glavred.info/articles/5101.html

Залишається додати, що цитований тут Видрін є радником Януковича, тим ціннішим для супсілсьтва є його твердження про те, що націоналістів спонсорують олігархи з Донецька.

Ось тут - інфа про його призначеня

http://www.pravda.com.ua/news/2010/12/28/5727774
(Анонімно) at 2011-02-20 10:43 (UTC) (Посилання)
дякуємо за інфу Олено,але може ви порядьте Олегу,уважніше придивлятися до свого повсякденного одягу,бо виглядає він як -ЖЛОБ!((
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-02-20 10:54 (UTC) (Посилання)
Нічого подібного. Він виглядає, як свій хлопець :)
А жлоби якраз ледве до чогось допруться, вже тільки костюми від Версаче і носять :)
Via
viaaaa at 2011-02-20 10:49 (UTC) (Посилання)
Молодці, і з'їздили і вже написали, оперативно!
Класний звіт, дякую.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-02-20 10:55 (UTC) (Посилання)
Зараз ще відео з Тягнибоком буде.
Поки що найбільш прикольний уривок, а трохи пізніше і вся доповідь.
(Анонімно) at 2011-02-20 11:28 (UTC) (Посилання)

"Милостиня ваша має бути таємною"

Вчора об'єднались два колишніх бойових офіцери, які пройшли Афган - Анатолій Гриценко і Микола Катеринчук в одну партію Це нагадує фільм "Тридцатого уничтожить", де колишні воїни-афганці боролися проти бандитів, корупції, продажних мєнтів. Їх теж було двоє, один молодший, другий старший.
Анатолій Гриценко розповідав, як в США вшановували жертв Голодомору в Україні: все настільки було щире, чуттєве, не дозволялось жодних прапорів і знімати на фотографувати подію, адже на святих речах не можна піаритись.
Коли ж бачу як на кожній трагічні даті свободівці лізуть із десятками партійних парпорів, а на обличчях у них байдужість, то мені стає боляче за нашу молодь. Невже не можна хочаб на смерті мільйонів під час Голодомору не піарити партію, а бути щирими, невже не можна не піарити партію під час вшанування жертв на Биківні, невже не можна було під час вбивства у РУВД Ігоря Індила не приходити зі своїми дурнуватими прапорами Свободи?
Та ця партія ще й на святій для мільонів даті 9 травня виходить зі своїми парпорами і ображає ветеранів війни. Свободівці - це звірі! І правильно робить влада, що пресує їх. Якби ще їхніх керівників посадили, які підбурюють молодь до ворожнечі, то це було б самим справедливим.
Pamerast
22he_travnya at 2011-02-20 12:21 (UTC) (Посилання)

Анатолій Гриценко служив в Афганістані ???

 
(Анонімно) at 2011-02-20 14:34 (UTC) (Посилання)

В.Ф. Янукович член Свободы?

Если Янукович вступил в партию Свобода это еще раз доказывает, что эта партия финансируется олигархвами.
Oleg Nazarevych
Oleg Nazarevych at 2011-02-20 17:52 (UTC) (Посилання)

Re: В.Ф. Янукович член Свободы?

Не тупіть .. це ж "фішка"... і зареєструйтеся, писати анонімно це натяк на гобліна.
ukridea at 2011-02-20 19:00 (UTC) (Посилання)
ВО Свобода, треба віддати належне, інет добре використовує, може, найкраще серед всіх інших партій. Форум, блоги, сайти...
petrushko
ruspetrushko at 2011-02-20 19:24 (UTC) (Посилання)

мене у промові Тягнибока насторожив той факт

... що він на початку виступу сказав, що він досить далекий від комерції, я так зрозумів, що економічні науки то - його слабка ланка, потрібно виправляти цей недолік, негоже аби лідер такого рангу слабо розумівся на цих речах
(Анонімно) at 2011-02-23 10:12 (UTC) (Посилання)

Тягнибок

Якщо людина не може ні до чого іншого придертись крім сорочки, то це свідчить про те, що вона застрягла в розвитку десь на рівні 13-ти років.
Ще більше мене дивує, що багато "інтелектуалів" вірять у нісенітні чутки про співпрацю Свободи і ПР, та ще й поширюють їх, в тому числі тут, в своїх коментарях. Подумаєш Тягнибок Юлю критикував. Ну і що? Тимошенко що богиня? І БЮТ і НУНС, і ПР одним миром мазані. У "помаранчевих" була влада, не втримали її в руках, не виправдали надій, то і хай не тявкають в сторону Тягнибока!!!
nikolauskass
nikolauskass at 2011-02-23 15:01 (UTC) (Посилання)
дякую цікаво
Previous Entry  Next Entry