Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Свідчення тризубівця Анатолія Онуфрійчука про катування в СБУ


У розпорядження правозахисної громадської організації ГРАД потрапило письмове свідчення ув’язненого "тризубівця" Анатолія Онуфрійчука, де він у подробицях розповідає, як його катували СБУшники.

Активісти ГРАД вже направили з цього приводу звернення до Президента, що фактично є заявою про злочин. "Відомо, - пишуть вони, - що окрім Онуфрійчука, катуванню піддавали Василя Лабайчука і Пилипа Тарана, які також обвинувачуються у пошкодженні погруддя Сталіна". Копії зверення вони також направили очільникам СБУ, ГПУ, уповноваженому Верховної Ради з прав людини, і партіям, що формують опозицію в парламенті, з вимогою негайно втрутитися в ситуацію, припинити знущання і покарати винних.

UPD. Набрала цей текст для полегшення читання і розповсюдження.

"Онуфрійчука Анатолія Вікторовича

Ставлю Вас до відому, що після заключення нами договору про мій захист від 21 січня 2011 р. 22 січня 2011 р. мене було доставлено до обласного Управління Служби безпеки України в Запорізькій області, де на першому поверсі мене допитували двоє представинків СБУ, які мені не представились, одягнені в цивільний одяг.
На мою вимогу викликати для участі в допиті мого адвоката Прудовського В.Д. вони відмовили і почали наполягати, щоб я давав свідчення про організацію "Тризуб" ім.С.Бандери. Після моєї відмови давати свідчення без адвоката вони почали мені погрожувати, що звинуватять мене в підриві малої архітектурної форми - пам’ятника Сталіну, що відбулося в ніч з 31.12.10 на 1.01.11., що посадять зі мною в камеру "отморозків", або ще гірше - людей з нетрадиційною орієнтацією, т.з. "пєтухов".

Після того, як я в черговий раз відмовився давати свідчення проти себе без адвоката, ці люди закрили кабінет на ключ і почали приміняти щодо мене фізичну силу. Зайшовши мені за спину, один з них почав заламувати мої руки, які були застібнуті за спиною в наручники, намагаючись підняти їх якомога вище, а інший бив по ногах, намагаючись поставити мене на шпагат. Це все продовжувалося біля години. Весь цей час комір куртки давив мені на горло, від чого мене почало нудити, і я ледве не втратив свідомість, почалась нестерпна біль в коліні, на якому минулого року я переніс операцію, рук я взагалі не чув, бо вони були перетиснуті наручниками і до них не йшла кров.

Один з цих людей задавав питання і сам на них відповідав. Якщо я не погоджувався з тим, що вони казали, мене починали бити в живіт. Коли я вже не міг витримувати катування і погодився підписати їхні документи, мене посадили на стілець і дали аркуш паперу з ручкою, на якому я написав те, що вони мені надиктували. Після допиту мене змусили підписати документ, що я не маю претензій до співробітників СБУ, погрожуючи новими тортурами.

Прошу довести цей факт до громадськості.
11.02.11 Онуфрійчук А.В."

Tags: бєспрєдєл, запоріжжя, репресії, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 43 comments