Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Вечір пам’яті холодноярських отаманів

На жаль, не змогла вчора потрапити до Будинку кіно, де ВО "Свобода" організувала вечір на честь повстання отаманів Холодного Яру у Лук’янівській тюрмі. Розміщую тут інформацію з сайту ВО "Свобода" і відео, прислане френдом ruynivner.


13 лютого 2011 року у Будинку Кіно у Києві з аншлагом відбувся організований "Свободою" вечір з нагоди річниці повстання холодноярських отаманів у Лук'янівській тюрмі. Нагадаємо, що 9 лютого 1923 року приговорені до смертної кари отамани Холодного Яру підняли повстання у Лук'янівській тюрмі. Вони заволоділи зброєю та 4 години вели нерівний бій із більшовиками, намагаючись прорватися на волю. Коли набої закінчилися, отамани останню кулю залишили для себе, обійнявшись перед смертю та вигукнувши "Хай живе вільна Україна!".

Музичний супровід вечора забезпечив лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, чиї пісні дозволили присутнім глибше відчути козацький дух українських повстанців.

На захід також завітав український письменник Василь Шкляр, який нещодавно отримав Шевченківську премію за свій роман "Чорний ворон", в якому йдеться про боротьбу українських повстанців 1920-х років проти окупантів, зокрема і про останній бій отаманів у Лук'янівській тюрмі.

"Що відчували ці зраджені та ув'язнені леви в той день, коли підняли своє останнє повстання?" - звернувся до зали під час свого виступу письменник. "Вони робили це, адже для воїна найвища чеснота – загинути в бою. Весь світ знає і шанує японських самураїв з їх кодексом воїнської честі, але світ поки що не знає про наших отаманів, про наших повстанців, які жили і помирали як справжні воїни, як справжні козаки. Недруги дорікають мені, що в моєму романі "Чорний ворон" забагато жорстокості, насилля. Що, мовляв, описані мною повстанці – це люди, для яких вбивство стало ремеслом. Але саме так воно і було! Для справжнього воїна вбивство окупантів – це ремесло. Що залишається робити, коли окупанти нищать твою націю, вирізають твою родину, топлять в крові твої рідні села? Лишається тільки війна", - сказав Василь Шкляр.

Під час свого виступу на завершенні вечора голова Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Іллєнко заявив: "Сьогодні ми говоримо для всієї України про героїку Перших визвольних змагань, наче наново відкриваючи Атлантиду, яка лягла на дно історії. Популяризація, поширення інформації про легендарну Армію УНР, про Холодний Яр, про повстанських рух 1920-х років – це наш святий обов'язок і це єдиний шлях відновлення історичної справедливості на Східній та Центральній Україні. Адже коли ми говоримо українцям Наддніпрянщини, Донбасу, Слобожанщини, Півдня правду про нашу велику визвольну епопею, коли показуємо могили їх земляків, які воювали в лавах Армії УНР, в лавах повстанських загонів, коли розповідаємо, що на Великій Україні національно-визвольний рух був колосальним, що українці довгі роки вели війну проти окупантів з усіх сторін – це окриляє людей, вселяє в їх душі гордість за свою велику націю.

Московські окупанти витравлювали з народної пам'яті згадки про народну війну тих років. Вони хотіли зробити з українців безбатченків, замінити справжніх українських героїв на лжегероїв. І навіть сьогодні ми бачимо, що різні імперські холуї хочуть нав'язати нам огидну брехню про те, що нібито націоналізм та визвольна боротьба характерна тільки для Західної України, в той час як Велика Україна прийняла совєцьку владу як "свою". На цю брехню ми відповімо тотальною просвітницькою роботою, популяризацію наших славних предків, наших героїв з берегів Дніпра, які написали на своєму бойовому прапорі "Воля України або смерть!".

Андрій Іллєнко додав, що встановлення антиукраїнської олігархічної диктатури створює усі передумови для революційної ситуації в Україні. Але наше завдання сьогодні – не дати повторитися історії 1917-1920 років, коли "демократичні" політикани змарнували національний порив українців і наша земля на довгі десятиліття впала в морок окупації.

"Сьогодні наше завдання – не дати нащадкам цих політиканів змарнувати революційний порив нації, як вони це вже зробили у 2004 році. Коли їх липкі до грошей рученята знову захочуть узурпувати революцію і звести її на манівці, ми дуже боляче по них вдаримо. Бо це буде наша революція! Бо ми не нащадки грушевських-винниченків, ми нащадки Чорних запорожців та холодноярських отаманів!", - йшлося у виступі лідера київських свободівців.

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/019469/

P.S. У середу, 16 лютого, о 19:00 за адресою Ярославів вал, 9 відбудеться чергове засідання Комітету визволення політв’язнів. Хто може, долучайтеся.

Tags: відео, герої україни, свобода, іллєнко
Subscribe

 • Акція проти Житлового кодексу (фото)

  Трохи фото з акції проти нового Житлового кодексу, яка відбулася сьогодні біля Комітету ВР з питань містобудування та Житлово-комунального…

 • Житловий Кодекс у пічку!

  Сьогодні, 13 грудня 2010 р., активісти ряду громадських організацій провели біля комітетів Верховної Ради театралізовану протестну акцію проти…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 119 comments

 • Акція проти Житлового кодексу (фото)

  Трохи фото з акції проти нового Житлового кодексу, яка відбулася сьогодні біля Комітету ВР з питань містобудування та Житлово-комунального…

 • Житловий Кодекс у пічку!

  Сьогодні, 13 грудня 2010 р., активісти ряду громадських організацій провели біля комітетів Верховної Ради театралізовану протестну акцію проти…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…