Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Політв'язні "України без Кучми" хочуть взяти на поруки Едуарда Андрющенка

Мені прибули листи на захист Андрющенка, написані колишніми політв'язнями, і коротенька анонація, де сказано:

"Політв'язні кучмівського режиму заявляють про порушення прав людини та готові взяти на поруки сучасного політв'язня.

Народний депутат та колишний політв'язень Андрій Шкіль, а також правозахисник та в'язень в минулому Микола Ляхович звернулися з клопотанням до Апеляційного суду Запорізької області про взяття на поруки студента та патріота Едуарда Андрющенка.

Нардеп та правозахисник характеризують Андрющенка як добре вихованого, старанного, дисциплінованого парубка без шкідливих звичок, що користується повагою серед однолітків та керівництва навчальних закладів, де проходив навчання та педагогічну практику. "Як майбутній педагог має високі професійні та моральні якості. Завжди готовий прийти на допомогу тим, хто її потребує. Активний. Бере участь у спортивному та громадському житті факультету та університету. Виступає за збірну команду факультету з футболу".

Також колишні політв"язні нагадали, що Едуард Андрющенко наразі не є злочинцем, оcкільки його вина не встановлена судом, і обрання йому найсуворішого запобіжного заходу у вигляді взяття під варту не є законним.

Стаття 149 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає кілька видів запобіжних заходів, серед яких взяття під варту не є першочерговим. Серед них підписка про невиїзд, особиста порука, порука громадської організації або трудового колективу, застава, взяття під варту, нагляд командування військової частини.

Правозахисники зобов'язуються при необхідності доставити Андрющенка в органи дізнання, досудового слідства чи в суд на першу про те вимогу".

Довідка. Едуарда Андрющенка звинувачують у тому, що він нібито взяв участь у відпилюванні голови пам"ятника Сталіну у Запоріжжі. "Участь", за версію слідства, полягає у тому, що він нібито вказав відпилювачам місцезнаходження Сталіна і пустив їх до себе переночувати. Зараз Едуард перебуває у Запорізькому СІЗО, йому обраний запобіжний захід у вигляді двомісячного взяття під варту.

Tags: депутати, запоріжжя, репресії, україна без кучми
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 65 comments