Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Проти нового закону про вищу освіту (фото)

Сьогодні, 31 січня, біля комітетів ВР протестують проти законопроекту про вищу освіту. На думку організаторів, новий закон містить ряд норм, які сприяють подальшій комерціалізації освіти і утискають студентське самоврядування.
Організаторами акції є громадянський рух "Відсіч", "Фундація регіональних ініціатив", студентська профспілка "Пряма дія", студентська колегія НаУКМА, спудейське братство НаУКМА.

Молодь скандує: "Депутати-паразити не дають спокійно жити", "Свобода, рівність, студентська солідарність", "Менше економії, більше автономії", кидають паперові літачки, піднімають вгору олівці. Бачу у натовпі всіх – від ліваків до свободівців.

01032010489-001.jpg 01032010485-001.jpg

Двері комітетів обклеїли олівцями, які мають стати символом нової студентської кампанії. Як тільки двері відчиняються, молодь закидає туди зіжмакані аркуші із зошитів.

Особисто я побачила у законопроекті один особливо небезпечний пункт: раніше плата за навчання не могла мінятися протягом усього терміну навчання, тепер це дозволено. Це означає, що студент може стати заручником: відучився 2 чи 3 курси, плата за навчання різко зросла, платити стільки він уже не може. Що ж йому, вуз кидати?

Крім цього, законопроект означає, що уряд готується до страшної інфляції. Знову будемо всі мільйонерами, як у 90-і.


01032010486-001.jpg 01032010490-001.jpg


UPD: У другій половині дня організатори розповсюдили реліз, що молодь "здобула тактичну перемогу у боротьбі проти звуження прав студентів, школярів та їх батьків. Законопроект "Про вищу освіту" No. 7486-1 через акції протесту поки не розглядатимуть у парламенті".

 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 


Tags: акції, верховна рада, молодь, навчання, студенти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 79 comments