Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Презентація руху "Опір" (фото)(По-русски читать тут)
Вчора, 28 січня 2011 р., у переддень роковин подвигу Героїв Крут, у столичному Будинку актора відбулася презентація нового опозиційного руху "Опір". Представив його народний депутат Андрій Парубій.

Сама презентація, тобто, політична частина, була зовсім недовгою - хвилин 10-20, решту часу тривав концерт - спочатку Сергія Василюка, лідера гурту "Тінь Сонця", а потім "Рутенії". Зала була забита вщерть, багатьом довелося стояти.

Сцена була оформлена банером руху "Опір" - в синьо-жовтих тонах, в центрі жовта діагональна смуга з синім написом ОПІР, де крапка над літерою "і" виконана у формі трикутничка - кнопки "увімкнути". Така сама символіка була на банданах у членів оргкомітету, включно з Парубієм, і на скриньці для збору пожертв.


На початку Андрій Парубій коротко проголосив про створення нового руху, і оголосив його гасло: "Опір! Наступ! Перемога!". Доречним зараз буде розмістити тут повністю Маніфест руху.

"Маніфест Руху «Опір»

Ми втрачаємо свою країну. Розпочато масштабний наступ на українську мову, історію, церкву і культуру. «Харківські угоди» роблять Україну залежною від Росії. Влада дала згоду на поглинання російським бізнесом конкурентних сфер національної економіки.
Ми втрачаємо свободу. Влада порушує права громадян на проведення зібрань, свободу слова та вільні вибори, утискає опозиційні ЗМІ, запроваджує цензуру на телебаченні. Розпочато політичні репресії - кримінальне переслідування десятків опозиційних політиків, журналістів, громадських та культурних діячів.

Ми втрачаємо добробут. «Реформи» влади ведуть до перерозподілу суспільного багатства в інтересах влади та наближених до неї олігархів. Новий Податковий кодекс знищує малий та середній бізнес. Урядові проекти пенсійної реформи, трудового і житлового кодексів обмежують права та урізають доходи більшості громадян. За перший рік правління нинішньої влади відбулося найвище за останні кілька років зростання комунальних тарифів та споживчих цін.
Все це є ознаками тотальної окупації України.

Правлячий режим є колоніальною адміністрацією, маріонетковим урядом, який здає національні інтереси на користь Кремля, переслідуючи лише власну матеріальну та політичну вигоду.
Кожен день правління колоніального режиму несе загрозу для України та її громадян.
Настав час опору! Настав час боротьби!
Саме з цією метою створено Рух «ОПІР» - понадпартійну мережу громадянської дії.
Наша мета: усунення від влади антиукраїнського режиму Януковича-Литвина-Азарова. Прихід до влади нового покоління українських політиків.
Наші завдання:
• Мобілізація всіх, хто здатний чинити опір режиму
• Громадська протидія антинародним ініціативам режиму
• Формування дієвого громадянського патріотизму
Наші методи:
• Інформаційна боротьба - поширення інформації про злочини режиму, протидія провладній пропаганді, захист свободи слова
• Протест – мітинги, пікети, марші та інші форми громадянської активності
• Правозахист – моніторинг дій влади щодо дотримання законодавства та юридична протидія всім незаконним її крокам.

Якщо Ти хочеш жити у вільній країні, якщо Ти хочеш бути господарем на своїй землі, якщо Ти здатний до ДІЇ – долучайся до Руху «ОПІР»!
ОПІР є лише початком нашого шляху, далі буде НАСТУП і ПЕРЕМОГА українських сил.
ПРИЄДНУЙСЯ!

E-mail: ruhoporu@gmail.com
LJ: http://opir-ua.livejournal.com
Facebook: http://uk-ua.facebook.com/people/Ruh-Opir/100002021797570Далі член оргкомітету Іван КІШКА розповів:
- Почали виникати самоорганізовані рухи проти Табачника, потім проти міліцейського свавілля, проти податкового зашморгу. Це були окремі структури і люди, які не могли повноцінно втілити цю мету і отримати результати. Це робили коаліції, координаційні ради, спілки громадських організацій.
І стало зрозумілим, що треба робити спільний рух, що треба робити громадську мережу, яка б будувалася на громадських акціях і обговореннях, на яких вибудовується бачення, як це має працювати. Назва "Опір" є найбільш актуальною, бо це носиться в повітрі, про це всі говорять.

Іван Кішка повідомив, що за 5 днів піару в Інтернеті новостворений рух отримав 100 анкет бажаючих долучитися до нього.


Далі співав Сергій Василюк, у творчість якого я останнім часом просто закохана. Це був кращий з його виступів, який я чула. "У цьому полі, синьому, як льон" на вірші Стуса, "Вишневий садок поріс бур'яном", "Козацька могила..." Сам Сергій дякує за це гарній акустиці залу, але крім акустики є ще темперамент, настрій, і взагалі він молодий і щирий, а що буде далі - побачимо.


Гурт "Рутенія" виконав всі свої хіти, "Через ліс, понад став" навіть двічі, на біс. Звісно, співали і "Крука", але особисто моє найсильніше враження - простенька річ "Скоростріл, куфайка..." - саме за її непафосність і справжність, за передану атмосферу замість патріотичного кліше.
Люди під час виступу "Рутенії" тихо насолоджувались, Василюк, вже сидячи в залі, захоплено підігравав на грифі акустичної гітари.

Що я з цього зрозуміла по суті - що новий проект, скоріше за все, буде близький до Наливайченка - судячи з того, що в оргкомітеті ті самі молоді активісти його ГО "Оновлення країни".

Розмовляла я з активістами руху "Відсіч", запитала, чи не увіллється "Відсіч" в "Опір". Вони кажуть, що ні, бо вони - громадянський рух без політичних амбіцій, а "Опір" - рух заполітизований. Їхній прогноз - що будуть одна-дві яскраві акції, а далі все зійде нанівець.

Особисто мені цілі, методи і навіть "заполітизованість" імпонують, і я особисто побажала Парубію, щоб усе це мало результативне продовження. Ви ж знаєте мою нинішню позицію: я за всіх, хто проти цієї влади, розбиратися, хто кому гетьман, будемо потім.
Крім цього, я довіряю Парубію. Мотатися по відділках міліції заради незнайомих людей, як мотається він, опікуватися заарештованими націоналістами непорядна людина не буде. Я сама не один рік так моталася і знаю, які це "прєлєсті" - причому ж я їздила стирчати під цими відділками, коли забирали знайомих...

Тому зараз закликаю всіх:
1. Відмовитись від аполітичності. Поки ми не усунемо цю владу, нічого хорошого у нас не буде. А будь-які вимоги, пов"язані з її усуненням, навіть відставка Табачника - це політичні вимоги.

2. Підтримувати всіх, хто проти цієї влади, і захищати всіх, кого вона репресує.
В кінці зал аплодував стоячи


Олександр Місюра і Дмитро Корчинський


Відомі люди у кадрі :)

Tags: депутати, концерти, презентація
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 102 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…