Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прес-конференція по справі "Тризубу" (фото)(По-русски читать тут)
Сьогодні, 26 січня 2011 р., у приміщенні Української інформаційної служби відбулася прес-конференція «Свавілля міліції: правовий «бєспрєдєл» чи політичні репресії?», присвячена молодим націоналістам, які зараз перебувають за гратами.
Під час цієї прес-конференції "руйнатор Леніна" Микола Коханівський оголосив про свій вступ до "Тризуба".

За гратами зараз чотирнадцятеро людей. Це Андрій СТЕМПІЦЬКИЙ, Степан БИЧЕК, Анатолій ОНУФРІЙЧУК, Василь АБРАМІВ, Пилип ТАРАН, Василь ЛАБАЙЧУК, Ігор ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ, Олексій ЗАНУДА, Віталій ВИШНЮК, Роман ХМАРА, Юрій ПОНОМАРЕНКО, Едуард АНДРЮЩЕНКО, Артем ЦИГАНОК, Юрій ГУДИМЕНКО. Більшість із них звинувачують у відпилюванні голови пам'ятнику Сталіну у Запоріжжі 28 грудня 2010 р., декількох у підпалах офісів однієї з партій, що сталися у 2009 р., і одного чи двох - в обливанні фарбою пам'ятника Дзержинському у Запоріжжі 6 травня 2010 р.

Частині з них вже обрано запобіжний захід - арешт і тримання під вартою. Місцезнаходження як мінімум п"ятьох невідоме. До затриманих всупереч закону не допускають адвокатів і по 10 днів, а то й більше, не повідомляють родичів, де вони, за що затримані і який у них процесуальний статус.

Представниця "Жіночої Січі" Олеся Применко розповіла мені, що адвокати і побратими затриманих намагаються вирахувати по календарику, коли має бути над ними суд. Точнішої інформації ніхто не надає.


Крайній ліворуч - Юрко Ноєвий

Заступник голови КМО ВО "Свобода" Юрій Ноєвий розповів про затримання і арешт на 2 місяці запорізького свободівця Юрка Гудименка, і про те, що голови Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад передали лист Януковичу із вимогою звільнити політв’язнів.

«Політичні репресії проти українських націоналістів та опозиції в Україні – це наслідок встановлення олігархами Партії регіонів режиму внутрішньої окупації... Політичні репресії проти націоналістів – це продовження сталіністської політики. Хоча нічого іншого не можна було чекати від ідейних спадкоємців чекістів та перефарбованих комуністів, які так і лишилися при владі після розпаду Совєцького союзу», - сказав Юрко Ноєвий.


Один з лідерів "Тризубу" Андрій ТАРАСЕНКО (Пилипась), який зараз перебуває на підписці про невиїзд, розповів, що пройшло вже 10 днів, як він на підписці, а йому не висунули жодного звинувачення, його жодного разу не викликали на допит і не повернули речі, що є незаконним.

"Ніяких звинувачень офіційних висунуто не було. Ні по франківській справі, по якій нас офіційно затримали, ні по запорізькій справі (відпил голови), по якій я проходжу як підозрюваний. Допитували як свідка, а наступного дня принесли протокол того самого допиту уже в якості підозрюваного.

(Панове, це те, про що я завжди кажу. Потрапивши на допит в якості свідка, не розслабляйтеся - з вас умить можуть зробити підозрюваного - О.Б.)

- Хлопці, які відпиляли голову, не ховаються, організація взяла на себе за це відповідальність, - каже Пилипась. - Тому ми не кажемо, що їх затримали незаконно. Вони заарештовані за те, що вони зробили. Але 2 місяці санкції за незаконно встановлену малу архітектурну форму - це занадто. Більше, ніж умовно, за таку справу дати не можуть. А тут запобіжний захід - 2 місяці.Ще смішнішою виглядає справа з Дзержинським. Ну, обляпав фарбою - це взагалі адміністративна хуліганка, за це штраф, доба чи три максимум - а тут теж людина 2 місяці сидить.

Коли нас затримували, спершу оформлювали це як непокору працівникам міліції, що я, звісно, відмовився підписувати, прямо сказав їм, що це неправда. Непокори там в принципі не могло бути, бо купа людей одразу на нас накинулась, поклала обличчям в землю, заламала руки і вдягнула наручники.
Потім, коли ми цілий день просиділи в Івано-Франківському міському управлінні на Сахарова - вони в цей час шукали, за що нас можна затримати - згадали якусь справу в Івано-Франківській області - підпал дверей у якомусь кафе - і всіх затриманих оформили як підозрюваних по цій справі, крім тих, кому попідкидали зброю.


Олеся ПРИМЕНКО заперечила інформацію, що родичі деяких затриманих і самі затримані відмовляються від адвокатів і не хочуть привертати до себе увагу преси.

Вона сказала, що хлопці перші 10 днів відмовлялися давати покази, бо до них не допускали адвокатів.
"Ви чудово розумієте, що могла робити міліція з хлопцями, якщо їх тиждень тримали, не допускаючи адвокатів і не повідомляючи близьких. А потім повідомити батьків, що хлопці відмовляються від адвокатів. Але ж це абсурд, як людина може відмовитись від адвоката?

Те, що деякі батьки, звичайно, не хочуть, щоб ця інформація потрапляла до преси, - це зрозуміло. Бо молоді хлопці часто не розповідають всієї правди батькам, бо деякі батьки можуть не сприймати Бандеру та організаційну діяльність, якою займалися хлопці. В результаті батьки, дізнавшись, що їхні діти затримані, можуть бути налякані, і адвокати можуть їм радити не робити шумиху. Але це одиничні випадки. Мені, принаймні, такої інформації не надходило".

"Ми постійно звертаємось до правоохоронних органів, до генпрокуратури", - підкреслила Применко.


Адвокат Сидір КІЗІН повідомив, що сьогодні нарешті надійшла відповідь від запорізького міського МВС на його запит із проанням терміново повідомити, хто із затриманих в якому місці перебуває, які підстави затримання і який їхній процесуальний статус. Це було потрібно для того, щоб надати затриманим юридичний захист. У запиті були вказані телефон і Е-мейл, але відповідь на нього надійшла лише через тиждень. У листі, підписаному заступником начальника міського управління, зазначалося, що 6 осіб під вартою, і запобіжний захід їм уже обрано - арешт. Причому запобіжний захід їм застосований тією ж датою, що відправлено цей лист.

"Хлопців затримували під будь-якими приводами і етапували до Запоріжжя, де всупереч вимогам процесуального законодавства переводили з одного райвідділу до іншого, не повідомляли батьків і адвокатів.
Батька одного з арештованих хлопців (у мене є його заява) повідомили лише на 10-й день.

Міліція "працювала" з хлопцями більше 10 днів, у міліції були всі можливості застосовувати до них будь-які психологічні і фізичні засоби впливу, щоб змусити зізнатися у неіснуючих злочинах, наполягає Сидір Кізін.
Лише після 10 днів незаконного утримання - а це вже кримінальний злочин, незаконне позбавлення волі - правовий бєспрєдєл продовжився. Як пише у своїй заяві Лабайчук, його під конвоєм з одного з райвідділів доправили до Запорізького районного суду.
Суддя Світлицька за його відсутності видала постанову, яку йому дали підписати у кімнаті для конвою. Брехня, що суддя його заслухала.
У нас є велике сумніви, чи це судове засідання взагалі відбулося.


Сидір Кізін і Микола Коханівський

Те, що зробив Юрій Гудименко (облив фарбою пам"ятник Дзержинському) - це максимум адміністративне правопорушення. Але прокурор Запорізької області Павлов трактував це як хуліганство, вчинене з особливим зухвальством.

Всупереч нормам закону, хлопців не відправили у СІЗО, а досі тримають у райвідділках. У нас є підстави вважати, що до них застосовуються тортури.

Нами направлені звернення у міжнародні організації і ГПУ.

Згідно адвокатської етики кожен адвокат має приділяти якийсь час для безкоштовного захисту тих, хто цього потребує, і Сидір Кізін закликав інших адвокатів з Києва, Франківська і Запоріжжя цим зайнятися.

Олеся ПРИМЕНКО: Арешти тризубівців стали стимулом для об"єднання раніше необ"єднуваних українських організацій - всіх, хто відчуває необхідність протистояти політичним репресіям.
Письменники брати Капранови оголосили про свій вступ до "Тризубу". І щодня прибувають подібні заяви.
Олеся анонсувала завтрашню спільну акцію на захист затриманих біля Генпрокуратури.


Далі слово узяв "руйнатор Леніна" Микола КОХАНІВСЬКИЙ.
Він оголосив про свій вступ до Тризубу, зачитавши свою заяву на ім"я арештованого командира Тризубу Андрія Стемпіцького.
З КУН Микола не виходить, бо КУН - це політична партія, а "Тризуб" - громадська організація, і це один одному не протирічить.


Присутня у залі жінка, яка заявила, що представляє родичів затриманих Олексія Зануди і Романа Хмари, розповіла, як "правоохоронці" тероризують родичів підозрюваних. Наприклад, вдома у бабусі і дідуся Романа Хмари на Кнавіровоградщині 9 годин тривав обшук, зламали навіть стелю. Дідусь після інфаркту, бабуся без обох ніг. 9 годин вночі, - вони в машині посидять, поїдять, погріються - і далі обшукують.
У моєму селі рідному Красносільці прийшли до моєї мами, розпитували, де її дочки і чим ми займаємося. Тепер щодня телефонують з міліції, питають, чи ми на місці, лаються і кладуть трубку.

Олеся ПРИМЕНКО: Ще 18 числа було заявлено, що всі причетні до відпилювання голови затримані. Але обшуки, затримання і переслідування тривають.
Ми підготували листа у всі можливі українські і міжнародні правозахисні організації.

Андрій ТАРАСЕНКО додав, що за ним і всіма, хто зараз на підписці, постійно ходять "янголи-охоронці", які працюють так непрофесійно, що їх видно.

На мою думку, це робиться навмисно, щоб у людини здали нерви і вона спробувала втекти. Тоді її з повним правом можна буде посадити. Але тікати і ховатися - не наш метод :)UPD: 26 січня 2011 року о 7 годині 15 хвилин у помешканні голови Березанської міської організації ВО «Свобода» на Київщині Володимира Сивака було здійснено обшук. Свободівця допитали та о 9-15 вивезли у невідомому напрямку. Наразі близькі та рідні свободівця не мають інформації про його місце перебування та причини затримання.

Tags: прес-конференція, репресії, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments