Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Новини про "Тризуб" та інші репресії

1. В Запоріжжі опинився тризубівець з Полтави, і зник його побратим із Калуша

За останньою інформацією, в ізоляторах і райвідділах Запоріжжя станом на сьогодні перебуває 12 представників патріотичних організацій: дев'ятеро затриманих «тризубівців» у справі «обезголовлення» пам'ятника Сталіну, двоє - Загребельний і Циганок - по підпалу офісу комуністів, а також заступник голови Запорізької обласної організації ВО «Свобода» Юрій Гудименко. Його звинувачують у причетності до фарбування пам'ятника Дзержинському в Запоріжжі.
Активістам дніпропетровської організації ГРАД стало відомо, що керівник Полтавської обласної організації ВО «Тризуб» ім. С. Бандери Ігор Загребельний знаходиться у Комунарівському райвідділі м. Запоріжжя. Про його затримання 21 січня повідомляла ВО «Жіноча Січ».

За інформацією ГРАДу, Загребельному інкримінують підпал Запорізького офісу компартії у 2009 році. Кримінальна справа порушена за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 ККУ -– умисне знищення або пошкодження майна в особливо крупних розмірах. Вже є адвокат, готовий захищати інтереси Ігора Загребельного. 24 січня суд має вирішувати питання про надання санкції на запобіжний захід.

ГРАДу також стало відомо, що за цією ж справою в Комунарівському райвідділі утримується 22-річний житель Запоріжжя Артем Циганок. Його, імовірно, затримали 8 січня (10-го, як повідомила мені його мати - О.Б.)

Досі не вдається встановити місце перебування «тризубівця» Віталія Вишнюка. Ані батькам, ані адвокату, ані журналістам міліція не повідомляє, де знаходиться хлопець. При цьому «правоохоронці» цинічно заявляють, що таким чином не порушують законів. Виходить, що міліціянти не знайомі зі ст. 5 Закону України «Про міліцію», який зобов'’язує не пізніше ніж за 2 години після затримання особи повідомити про це родичам та адміністрації за місцем роботи чи навчання. Віталій Вишнюк затриманий 17 січня у Харкові, де він навчається, і вже протягом тижня його доля невідома. Текст звернення «тризубівця» Василя Лабайчука свідчить, що Вишнюк проходить у справі з відпилу голови пам'’ятника Сталіну.

ГРАД звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова і уповноваженої ВР з прав людини Ніни Карпачової з проханням встановити і повідомити батькам місце знаходження та стан здоров'я зниклого у стінах запорізької міліції Віталія Вишнюка.

За останньою інформацією, в ізоляторах і райвідділах Запоріжжя станом на сьогодні перебуває 12 представників патріотичних організацій: дев'ятеро затриманих «тризубівців» у справі «обезголовлення» пам'ятника Сталіну, двоє - Загребельний і Циганок - по підпалу офісу комуністів, а також заступник голови Запорізької обласної організації ВО «Свобода» Юрій Гудименко. Його звинувачують у причетності до фарбування пам'ятника Дзержинському в Запоріжжі.

Також з'явилася інформація, що серед затриманих є ще один мешканець Запоріжжя – Віктор Давиденко. Він був затриманий у Криму і доставлений до ОВС Запоріжжя. Ці відомості ще потребують уточнення.


2. Завтра, 25 січня, активіста "антиподаткового Майдану" Дмитра Снєгирьова викликають у Артемівський РУВС міста Луганськ по справах протестів підприємців у Києві та масових протестів 27 квітня 2010 в день голосування за "Харківські угоди".

3. Заява Жанни Стемпіцької про невинуватість екс-лідера "Тризубу" Дмитра Яроша

"Я, Голова Центрального проводу ВО «Жіноча Січ» Жанна Стемпіцька, звертаюсь до українського народу зі спростуванням заяви, даної в Інтернеті моїм рідним братом Зіньківським Вадимом.
Вадим Зіньківський звинуватив у затриманні мого чоловіка Андрія Стемпіцького, сина Пилипа та решти затриманих «тризубівців» - колишнього Голову Центрального проводу ВО «Тризуб» ім. С. Бандери Дмитра Яроша.

Заявляю, що Андрій Стемпіцький, Пилип і я, Жанна Стемпіцька, не підтримуємо цієї заяви і засуджуємо такий крок. Дмитро Ярош і будь-яке попереднє керівництво «Тризубу» ніколи не діяли проти побратимів і ніколи не дозволили би застосовувати будь-які провокації на шкоду членства та Організації. А також я розцінюю це як провокативний крок з боку бандитської влади. І нікому не дозволю плямити честі моїх побратимів і моєї Організації.
Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твої нації! Слава Україні!"

Більше інформації на сайті: http://zhsich.org.ua/?m=content&d=view&cid=166


4. Акція "Свободу українським патріотам!" (анонс)
Час: 27 січня, 14:00
Місце: біля Генпрокуратури по вул. Різницька, 13 (м.Кловська).
Організатори: рідні та близькі ув'язнених українців.


Акції протесту з вимогою "Свободу патріотам!" пройдуть в Тернополі, Львові, Івано Франківську, а також в Києві. Ми вимагаємо від влади випустити тих націоналістів, які зараз сидять у тюрмах. Ми заявляємо, що патріот - це не злочинець, і що любити державу - це не тероризм! Прийди і підтримай свій народ, бо наступним можеш бути ТИ!

Організатором акції є близькі та рідні затриманих патріотів!
Матері затриманих будуть на цій акції!


UPD: 5. Прес-конференція «Свавілля міліції: правовий «бєспрєдєл» чи політичні репресії?» (анонс).
26 січня 2011 року о 14.00 в Українській Інформаційній Службі (Ярославів Вал, 9) відбудеться прес-конференція,
в якій візьмуть участь: представники від ВО «Тризуб» імені Степана Бандери, адвокат, який веде справу «тризубівців», представниця від ВО «Жіноча Січ», громадські та політичні діячі. Прізвища не подаються заради безпеки спікерів.

На прес-конференції будуть розглядатися питання правового та міліцейського «бєзпрєдєлу» в Запоріжжі стосовно незаконно затриманих «тризубівців» та інших патріотів, будуть озвучені нові факти про політичні переслідування. Також розглядатиметься питання – чому після прес-конференції прокурора Запорізької області Павлова В.В. 18 січня 2011 р., на якій було офіційно оголошено про затримання всіх осіб, що мають причетність до відрізання голови пам`ятнику Сталіна, було заарештовано ще сімох «тризубівців».

Будуть оголошені звернення громадських та політичних діячів на підтримку ВО «Тризуб» імені Степана Бандери.
На прес-конференції спікерами буде анонсовано акцію «Матері проти політичних репресій».
Прес-центр ВО «Жіноча Січ»
(097) 684-31-83

Tags: репресії, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 21 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →