Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Юрка Гудименка та Еда Андрющенка залишили в СІЗО

Інформація телефоном із Запоріжжя від адвоката Сергія Гайдука.
Щойно закінчився суд з обрання запобіжного заходу для заступника голови Запорізької "Свободи" Юрка Гудименка, якого обвинувачують в тому, що він у травні розмалював з балончика пам"ятник Дзержинському. Суддя Світлицька В.М. залишила його під вартою на період слідства. За законом це 2 місяці, але можуть подовжити.
На суд не пустили нікого, крім адвоката. Юристи готують апеляцію.

Взагалі, подумати - людина підозрюється у вчиненні невеликого правопорушення щодо пам"ятника, перебуває через це на підписці про невиїзд. Через півроку інші люди підривають інший пам"ятник - і людину закривають у СІЗО. Як це називається? Телефонне право і заказуха.

UPD: Також Жовтневий суд м.Запоріжжя відправив на 2 місяці у СІЗО Едуарда Андрющенка, позаорганізаційного патріота, відомого під ніком "Дід Панас".

Вчора пан Сергій Гайдук надіслав для ІА "Поряд з вами" документи, які свідчать про, м"яко кажучи, незаконність існування пам"ятника Сталіну, через який тепер переслідують націоналістів.

Пише юрист із Запоріжжя Сергій Гайдук:

"Олена, прочитав Вашу статтю від 19.01.2011 "І знову хроніка репресій":

Надсилаю Вам офіційні відповіді на звернення Запорізької обласної організації ВО "Свобода" щодо перевірки законності встановлення бюста Сталіну прокуратурою Жовтневого району м. Запоріжжя та інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, яка двічі виносила приписи (тобто обов'язкові до виконання акти реагування уповноваженого державою органу) та притягувала до відповідальності за невиконання вимог приписів Запорізький обласний комітет Комуністичної партії України.

Також звертаю увагу, що у доданій до Вашої статті відповіді на звернення Павлова В.В. з вимогою знести бюст Сталіну першого заступника міського голови Запоріжжя В.Ф. Грищенко від 14.06.2010, останній зазначає, що орган місцевого самоврядування може звернутися до суду з позовом про проведення необхідної перебудови або знесення самочинно побудованих елементів лише за результатами перевірки будівництва на предмет законності та за наявними матеріалами.

Проте на момент надання цієї відповіді вже існували два приписи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області щодо знесення бюсту Сталіну та протокол про адміністративну відповідальність керівників місцевих комуністів за невиконання цих приписів. Проте виконавчий комітет Запорізької міської ради, грубо порушуючи законодавство України, та і не звернувся з позовом до суду щодо знесення самочинного будівництва у вигляді бюста Сталіну.

У зв'зку з чим вважаю за необхідним в рамках розслідування кримінальної справи про руйнування бюсту Сталіну шляхом вибуху (теракт, розслідуванням якого займається СБУ) притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб виконавчого комітету Запорізької міської ради за службову недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Сергій Гайдук"

Посилання на документи, прислані паном Гайдуком для ІА "Поряд з вами":
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/280510_prokur.jpg
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/18062010_insparx_prokuroru_1.jpg
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/18062010_insparx_prokuroru_2.jpg
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/24062010_raiadm_vidpov.jpg

Документи, прислані вчора Сидором Кізіним:
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/14062010_zapor_mrada1.jpg
http://www.poryad.com/books/zaporizzya/14062010_zapor_mrada2.jpg

Tags: запоріжжя, пам'ятник, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 19 comments