Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Інтернет, як колись полковник Кольт, зрівняв шанси

19 січня 2011 р. нардеп Віктор Уколов (БЮТ), який є головою підкомітету з питань друкованих ЗМІ та інтернету Комітету з питань свободи слова та інформації, та його колега по фракції Ольга Боднар провели у комітеті прес-конференцію на тему свободи слова в Інтернеті.

На ній пан Уколов презентував розроблену ним Декларацію Вільного Інтернету і запропонував усім, хто з нею згоден, розміщувати у себе цю декларацію і підписуватись під нею.

Підписуюсь. І згодна з кожним словом. Ниже поясню, чому.

ДЕКЛАРАЦІЯ ВІЛЬНОГО ІНТЕРНЕТУ

Беручи до уваги, що визнання принципів свободи слова є однією з основних підвалин демократичного ладу в країні;

Беручи до уваги, що мережа Інтернет дає можливість вільного висловлювання поглядів будь-якому громадянину;

Беручи до уваги, що право на вільне висловлювання своїх поглядів гарантоване Конституцією України;

Ми, що нижче підписалися, засоби масової інформації, органи державної влади та місцевого самоврядування, політичні партії та громадські організації -

проголошуємо цю Декларацію Вільного Інтернету,

зобов‘язуємось втілювати її в життя,
поширювати її серед громадян,
закликаємо приєднуватись до неї незалежно від політичних поглядів усіх, хто зацікавлений у вільному та демократичному устрої в нашій Вітчизні.

Принципи Декларації Вільного Інтернету, яких ми будемо дотримуватись:

1. Ми відмовляємось від будь-яких форм тиску та переслідувань за висловлення політичних поглядів у мережі Інтернет. Це стосується висловлення політичних поглядів у будь-якій формі: статті, коментарі, блоги та інші форми, які можуть з‘явитись у майбутньому;

2. Ми відмовляємось від будь-яких спроб накласти законодавчі або нормативні обмеження на вільне висловлювання політичних поглядів в мережі Інтернет;

3. Ми зобов‘язуємось надавати рівний доступ до Інтернет-ЗМІ всім громадянам та політичним партіям незалежно від їх політичних поглядів;

Проект Декларації Вільного Інтернету розроблений у підкомітеті з питань друкованих ЗМІ та Інтернету Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації і є відкритим для обговорення.

Народний депутат України, Голова підкомітету з питань друкованих ЗМІ та Інтернету Комітету з питань свободи слова та інформації Віктор Уколов.

Також під час прес-конференції був презентований законопроект, розроблений Ольгою Боднар, Ярославом Сухим та Андрієм Шевченком. Він стосується внесення змін до законів "Про телебачення і радіомовлення" та "Про телекомунікації - доповнення окремих статей частинами про Інтернет.

Я не потрапила на перші десять хвилин прес-конференції через невелику накладку з перепусткою. Поки мене не було, пан Уколов якраз казав про мій випадок - про обшук і вилучення техніки. Тому, як тільки я з"явилася, колеги одразу ж попросили прокоментувати нещодавню брехню Могильова на мою адресу. Що я з цього приводу сказала - див. тут:
http://www.telekritika.ua/news/2011-01-19/59363

Щодо свободи в Інтернеті я думаю ось що.

Інтернет, як колись полковник Кольт, зрівняв шанси. Завдяки Інтернету кожна людина може звернутися напряму до всього людства, не залежачи від сили-силенної пихатих, "положених" (тих, кому положено) і нездарних посередників, які вирішують, чи варта уваги її інформація.
Одна людина - до всього людства. А чи стане людство слухати - залежить виключно від її таланту і працьовитості.

Так що, панове чиновники, руки геть від Інету.

Звісно, цей колосальний прорив у Всесвіт несе й чималі негативи. Основних негативів два:
1. Всезагальне хамство і тролі, які засмічують ресурси.
2. Будь-яка діяльність у Мережі залишає сліди, і все написане залишається у різних кешах довічно.
Втім, обидва недоліки без проблем можна подолати за допомогою відповідальності. Хамів терти і банити, нісенітниці не писати.
Звісно, вирішити цю проблему на 100% не вдасться нікому. Що ж, це плата. Не дуже велика, причому, і особисто я згодна її платити.

Відповідальність за бездоганність ресурсу має бути доброю волею його власника. Не хочеш терпіти хамів - три їх і бань. Якщо вони тобі не заважають, терпи. Якщо помилятимешся з вибором - страждатиме відвідуваність і авторитет твого ресурсу. Оце і все.

Tags: депутати, інтернет
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →