Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Новини про затриманих "тризубівців"

Інформація від Тетяни Тарасенко, дружини затриманого Андрія Тарасенка, першого заступника головного командира "Тризубу".

"Ми приїхали у Запоріжжя, де перебуває зараз мій чоловік.
Ми знаємо, що справа знаходиться у слідчого Мінаєва Андрія. Ми звернулись до нього, пояснили, що ми дружини і адвокат затриманих. Він з використанням нецензурної лексики сказав, що ніякої інформації у нього нема. Але нам відомо, що справа у нього.

Потім ми приїхали у міське відділення міліції міста Запоріжжя. Він депутата Парубія надійшла інформація, що наших чоловіків тримають тут. Міліціонери нас звідти почали брутально виганяти. Зараз ми все ж таки у цьому міському відділенні, але ніяка інформація нам не надається.

Ми - це я, Тетяна Тарасенко, Марія Борисенко, дружина затриманого Сергія Борисенка, і адвокат Володимир Пудовський.

Андрія Стемпіцького, за словами очевидців, катували, Жанна Стемпіцька розповіла, що її сина Микиту Сушельницького, якому лише 16 років, теж катували.

Але є й гарна новина: відпущений Ростислав Винар. Але він був у Дніпропетровську. Його відвезли з Івано-Франківська у Дніпропетровськ і там відпустили. Подробиць ми ще не знаємо".

Я спитала у Тетяни, чи це правда, що звинувачення в організації вибуху з тризубівців зняте, і залишилися лише підозри у відпилюванні голови. Вона відповіла, що не знає, ніяка інформація не надається.UPD:
Шановні панове!

Прошу Вашого термінового втручання для недопущення катувань та звільнення незаконно затриманих Андрія Тарасенка, Романа Хмари, Сергія Борисенка та Андрія Тарана, затриманих у зв'язку з пошкодженням пам'ятника Сталіну у Запоріжжі.

За останніми даними затриманих незаконно утримують в приміщенні Запорізького міського управління міліції (проспект Леніна, 179)- начальник карного розшуку- Соловей Андрій Іванович.
До затриманих четвертий день не допускають адвоката, дружину А.Тарасенка, яка знаходиться в міському управлінні міліції також не допускають до затриманого.

З повагою,
Адвокат Сидір Кізін
067-445-10-85Міжнародна Амністія

01015, м. Київ-15, а/с 60,
Тел. 044 272 28 42
info@amnesty.org.ua

Тарасенко Тетяни Юріївни
03179, М. Київ, вул. Чорнобильська, 4/56, кв. 265
Тел. 093 649 48 18

Адвоката
Кізіна Сидора Васильовича
м. Київ,
вул. Золотоустівська, 1 кв. 7 представника Тетяни Тарасенко
тел. 067 445 10 85

9 січня 2011 року невідомими у формі працівників міліції у м.Івано-Франківську було затримано мого чоловіка Тарасенка Андрія Івановича (1982 р.н., заступника Голови центрального проводу ВО «Тризуб ім.Степана Бандери) та ще близько десяти осіб- членів цієї організації.

Я залишилась сама з двома дітьми віком до року без допомоги та засобів до існування.

Про затримання чоловіка, мене ніхто із правоохоронних органів не повідомляв. З преси я дізналась, що справою затриманих займається слідчий Івано-Франківського управління МВС п. Винник Юрій Григорович (т. 095-803-49-14). Я уклала договір з адвокатом, однак, до мого чоловіка адвоката не допускають. Є інформація, що до затриманих застосовуються тортури.

11.01.2011 року слідчий Винник Ю.Г. так і не допустивши адвоката до затриманих, повідомив про те, що затриманих, в тому числі і мого чоловіка, передають слідчому Запорізького міського відділу міліції Андрію Мінаєву (тел.0676146056 ) та етапують до Запоріжжя.

Моїм адвокатом по телефону поставлено до відома обох слідчих про те, що мій чоловік Андрій Тарасенко має за повісткою з’явитися в Шевченківський районний суд м. Києва 12.01.2011 року за іншою кримінальною справою, на що слідчий сказав, що керівництво Івано-франківського УМВС вже повідомило суд про затримання А.Тарасенка.

Однак, у судовому засіданні 12.01.2011 за інформацією судді Шевченківського райсуду м. Києва Павленко О.П., жодної інформації від правоохоронних органів про затримання А. Тарасенка до суду не надходило. Таким чином, з вини слідчого Винника Ю.Г., А. Тарасенко не зміг з’явитися за повідсткою до суду, внаслідок чого суд виніс постанову про примусовий привід до суду.

Сьогодні, 13.01.2011 року я поїхала до м. Запоріжжя щоб знайти свого чоловіка та зустрітись з ним, оскільки він четвертий день безпідставно утримується в міліції, до нього не допускають адвоката та будь-яких осіб.

Про будь-які правові підстави затримання не повідомляється.

Я зв’язалась із слідчим запорізького УМВС Андрієм Мінаєвим, з проханням про зустріч із чоловіком та адвокатом, на що слідчий в нецензурній формі грубо обірвав розмову та відмовився повідомити місце утримання мого чоловіка.

Від народного депутата А.Парубія я дізналась, що застриманих тримають в приміщенні Запорізького міського управління міліції.

Близько 14 год 13.01.2011 я прибула до вказаного управління міліції за адресою м. Запоріжжя, проспект Леніна, 179, та звернулась до чергового з проханням повідомити чи утримується у них мій чоловік. На це працівники міліції у черговій частині у грубій формі відмовились надати будь-яку інформацію про мого чоловіка, своїх прізвищ працівники міліції назвати також відмовились.

Таким чином в порушення всіх норм Конституції та Міжнародних Конвенцій мого чоловіка Андрія Тарасенка та ще трьох чоловік – Романа Хмару, Сергія Борисенка, Пилипа Тарана фактично викрали працівники правоохоронних органів, не допускають до них адвокатів, не повідомляють родичів про місце їх перебування, та безпідставно силою утримують у невідомому місці, без жодних відомих нам правових підстав.

У мене є побоювання, що оскільки до затриманих не допускають ні родичів, ні захисників, та судячи із брутальної поведінки слідчого А. Міхаєва, та працівників Запорізького управління МВС, до затриманих у даний час можуть застосовувати тортури з метою змусити оговорити себе.

Враховуючи викладене,

ПРОШУ:

Захистити конституційні права та припинити свавілля працівників міліції, що виявились у безпідставному затриманні, незаконному утриманні у невідомому місці мого чоловіка А.Тарасенка, та інших осіб, неповідомлення родичів, порушенні права на юридичну допомогу тощо.

Терміново повідомити мені місце перебування, підстави затримання мого чоловіка Андрія Тарасенка.

Терміново дати дозвіл на побачення з Андрієм Тарасенком, допустити до нього лікаря та захисника.

Притягнути до відповідальності осіб, винних у незаконному затриманні, та порушенні прав мого чоловіка Андрія Тарасенка та інших осіб.


З повагою,
Тетяна Тарасенко


UPD (17:53). Щойно прибула СМС від адвоката Сидора Кізіна: "Тарасенка ніби в Запоріжжі відпустили на підписку і відразу ж забрали в СБУ".

UPD (18:50). Зателефонував із Запоріжжя адвокат Сергій Гайдук. Його підзахисному Юрію Гудименку, заступнику голови Запорізької "Свободи", Жовтневий районний суд нашвидкуруч обрав запобіжний захід - 7 діб тримання під вартою.

UPD (14.01, 13:26) від ooany_wonderoo: "Тарасенка вже відпустили під підписку. Борисенка ніби також, але його не можуть знайти - чи він зник в Запоріжжі, чи його везуть додому у Кривий Ріг".

Tags: репресії, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 61 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →