Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нарада про плани на 22 січня

(По-русски читать тут)
Була сьогодні на міжорганізаційній нараді в приміщенні Української всесвітньої координаційної ради - з приводу відзначення Дня соборності 22 січня, а по суті - з приводу проведення велелюдної протестної акції всіх опозиційних сил.

Запросив мене туди голова УНР пан Микола Поровський, ще кілька днів тому, але його самого сьогодні чомусь не було. Зате були представники більшості націонал-демократичних сил, плюс націоналісти зі "Свободи" (в особі Андрія Мохника), КУН і УНА-УНСО.

У "президії" сиділи Дмитро Павличко, Михайло Ратушний і Олександр Данилюк. Були також Борис Тарасюк, Тарас Стецьків, інші політики.

Оскільки це була суто робоча нарада, на якій обговорювались оргмоменти і вносились пропозиції, докладно писати, хто що пропонував, я вважаю недоцільним, та й неетичним. Якщо коротко - О.Данилюк сказав приблизно таке: "Якщо це буде захід "Об’єднана країна за припинення повноважень Президента і ВР" – ми гарантуємо кілька тисяч лише киян. Якщо ж ні - оскільки ми грошей людям за участь в акціях не платимо, вони знайдуть, як провести свій вихідний день". Судячи з усього, більшість присутніх, якщо не всі, з ним погодились.

Підкреслили, що йдеться не про об’єднання в одну партію чи блок, а про координацію зусиль, і про те, щоб цією акцією "не закінчилося, а почалося".
Попередньо домовились про партійні і організаційні прапори - у співвідношенні 50:50 з державними. (Погоджуюсь). Узгодили також, що на майбутньому мітингу виступатимуть по одному представнику від кожної опозиційної політсили.

У п’ятницю відбудуться наступні збори, у ширшому форматі, а до цього часу організатори підготують тези спільної резолюції, список промовців, різні пропозиції по оргмоментах.


Загалом збори справили на мене позитивне враження. Схоже, що Януковичу потроху вдається неможливе - долаючи нашу основну національно-політичну рису під кодовою назвою "три гетьмани", він таки потихеньку об’єднує проти себе усю країну.

Але от що цікаво. Для умовного "Майдану" - тобто над-багатолюдної протестної акції, яка принесе конкретний результат - наприклад, зміну президента чи хоча б відміну якогось антиукраїнського закону - потрібен дуже вагомий привід, який вижене людей на вулиці, і репресії проти молодих націоналістів таким приводом бути не можуть.
Значить, в найідеальнішому варіанті, збереться дуже багато людей, які у гострій формі висловлять свою незгоду з діями влади і ввечері роз’їдуться по домівках. Після чого їх почнуть по одному плющити.

Можна розглядати захід 22 січня як перевірку і демонстрацію можливостей: хто скільки людей приведе. Але, на мою думку, організатори і так чудово знають можливості один одного, до того ж, це ж раз на раз не приходиться, і на кількість людей на майданах впливає сила-силенна важкопрогнозованих факторів.

Отже, залишається третє: метою організаторів є проголосити максимально радикальне (у межах закону) і максимально зрозуміле усім людям гасло - скоріше за все, це відставка Президента і уряду та перевибори парламенту - і подивитися, хто і в якій кількості готовий об’єднатися під таким гаслом.


Tags: соборність
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 60 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →