Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Запоріжжі затримані Юрій Гудименко і Едуард Андрющенко

(По-русски читать тут)
Подробиці - від адвоката Сергія ГАЙДУКА, з яким я спілкувалася щойно. Він представляє інтереси затриманого заступника голови Запорізької "Свободи" Юрія ГУДИМЕНКА. Гудименко у новорічну ніч провів 18 годин у міліції, а вчора вдень (10 січня) був знову затриманий, коли йшов на акцію біля Запорізької ОДА проти надання російській мові статусу регіональної.

Мати не може другий день з ним зв’язатися, телефон не відповідає, С.Гайдук розмовляв з дівчиною Юрія, вона теж не знає, де він.
"Але у нас є інформація, що він у Жовтневому РОВД. Це те РОВД, на території якого стояв пам’ятник Сталіну. Міліція заперечує факт його присутності, але він там, просто його тримають без реєстрації. Офіційно - якщо затриманого не зареєстрували, його в міліції немає. Зараз ми збираємось організувати пікет біля Жовтневого РОВД (час і місце пікету див. тут [click] - О.Б.), вимагати від міліції повідомити, на якій підставі затриманий Гудименко, який його правовий статус, що йому інкримінується, і будемо вимагати, щоб йому надали правову допомогу".

Також Сергій Гайдук повідомив, що вчора міліція спробувала затримати ще одного заступника голови Запорізької "Свободи" Артема Матвієнка, але оскільки ніяких документів про затримання у міліції не було, Матвієнко просто не вийшов з квартири. У його під’їзді і у дворі чергують працівники міліції, чекаючи, поки він вийде.

****************************************************

Інтереси мого френда по ЖЖ Едуарда АНДРЮЩЕНКА Сергій Гайдук не представляє, але в курсі деяких подробиць.
Андрющенко членом "Свободи" не є, за інформацією пана Гайдука, він подавав заяву про вступ у "Тризуб".

Нагадаю деталі. Коли 28 грудня Сталіну відпиляли голову, комуністи, заявивши офіційно, що на пам’ятнику лише відбиті літери, самі негайно написали заяву до міліції про відпилювання голови. Міліція порушила кримінальну справу за статтею "Псування майна".
Справу ж про підрив цього ж Сталіна, що стався у новорічну ніч, кваліфікували як теракт, і нею займається СБУ.

У ніч після вибуху міліцією затримувалися і допитувалися всі молоді націоналісти Запоріжжя.
Потім їх допитувала СБУ, і, за словами пана Гайдука, Андрющенко після трьох днів допиту зізнався, що надавав допомогу у відпилюванні голови, хоча й не брав у цьому безпосередню участь.
У результаті позавчора при виході з приміщення СБУ його затримала міліція. Зараз Едуард - підозрюваний за статтею 194 "Пошкодження майна", сидить у РОВД, йому обирають запобіжний захід, це може бути підписка про невиїзд або взяття під варту.

Якщо це правда щодо Андрющенка - здогадуюсь, як усе було. Хлопця залякали, що він відповідатиме за вибух, і пообіцяли, що якщо зізнається у відпилюванні голови, одразу ж відпустять, адже СБУ займається тільки вибухом. Можливо, слово офіцера дали. І навіть дотримали - відпустили. Викликавши попередньо міліцію.

Любі друзі! Силові структури нам, на жаль, не друзі. Принаймні, за цієї влади. Тому не думайте, що якщо ваша провина мінімальна (наприклад, проїхалися зайцем чи перейшли дорогу на червоне світло), то у цьому можна зізнаватися на допиті. Пам’ятайте, врешті-решт, долю Сташинського.

UPD: У коментарях підказують, що це влада мститься "тризубівцям" за те, що вони охороняли наметове містечко підприємців. На мою думку, це не стільки помста, скільки спроби каструвати суспільство, посадивши чи залякавши усіх, здатних очолити або взяти участь у майбутніх масових акціях протесту, викликаних руйнацією економіки за часів правління ПР.

UPD: Крім Гудименка і Андрющенка, у Запоріжжі є ще один затриманий - Олександр Вовк. UPD: Він уже на волі.

Tags: бєспрєдєл, запоріжжя, пам'ятник, репресії, свобода, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 50 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →