?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

На захист Будинку Барона (фото, відео)

Posted on 2011.01.11 at 02:26
Tags: , , , , , , ,


(По-русски читать тут)
10 січня 2011 р., біля так званого "Будинку Барона" (Ярославів вал, 1) відбулася політично-громадсько-мистецька акція проти його знищення.

Людей зібралося доволі багато, а вже журналістів - давно стільки не бачила. Проштовхатися, щоб щось побачити, а тим більше, встановити штатив для відеокамери було неймовірно важко, тому, дивлюся, у всіх фотографів, і у мене теж, кадри з одного-двох ракурсів :) Вортекс, який був ведучим заходу, розповів мені потім, що був навіть якийсь корейський телеканал - дали йому візитівку...

Захід був дуже добре організований - з якісною озвучкою і театральними костюмами, позиченими у реконструкторів. Під час коротенького дійства двоє рицарів у панцирях, із сокирами і щитами прогнали від історичної пам’ятки хапугу-забудовника.

Виступав нардеп Олесь Доній. "Нехай цей вогонь наших сердець дійде до цих гадів, що псують і руйнують наше місто!", - сказав він, дивлячись на догоряючий біля ніг смолоскип.

Голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець наголосив, що функція мінкульту - не видача "індульгенцій" на знищення унікальних споруд, а їх охорона. Трошки проїхався по можновладцях, які народилися і виросли там, де немає історичних пам’яток, і тому це для них лише бізнес.

Майстер мистецького шоку Артем Полежака, як завжди, читав власні віршики із матюками - сам за читця, співака в стилі реп і ударника - побачите потім на відео :) Я категоричний противник використання у творчості матюків і вважаю, що без них завжди можна обійтися. Сьогодні слухачі підтвердили мою правоту - найгучніші оплески і схвальні вигуки Полежака отримав після цілком цензурного рядку "Президент моєї країни - гопник!".

Вокаліст "Тіні Сонця" Сергій Василюк виконав три пісні, і серед них мою улюблену - "Рушник вишиваний, теплий хліб на столі - немає в світі рідніше землі! Поки мої сади не стомились цвісти, мені є що сказати, є що відповісти!".

Ket заспівала українську "Марсельєзу". Тим, хто в цей час у неї за спиною балакав по мобілці і з’ясовував оргмоменти, бажаю, щоб наступного разу їх так слухали :(

Після чого всі пішли до Міністерства культури, де працює чиновник Вечерський, який, фактично, дав дозвіл на знищення красивого старовинного будинку, і запаленими свічками виклали перед ним слово "Ганьба!".

Головним закликом до людей було самостійно роздруковувати наліпки з портретами і прізвищами чиновників, причетних до руйнування старого міста, і розклеювати їх всюди, де тільки можна, щоб ці чиновники не могли сховатися за назвами партій і установ, і не мали від ганьби куди дітися.

Ось зразок такої листівки:

Вортекс


Рицарі-захисники старого містаНардеп Олесь Доній


Журналісти - мала частка від усіх присутніх


Олександр Бригинець


Артем Полежака


Сергій Василюк, вокаліст гурту "Тінь Сонця".


Олександр Аргат виловив мене під час роботи :)


Ket співає "Марсельєзу"Біля Міністерства культури:


Текст листівки, яку роздавали людям:

"Друже! Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб захистити наше місто від знищення. Свавілля чиновників призводить до того, що наше місто втрачає найдорожчі частинки своєї культури. Ми маємо це зупинити.
Ми об'єднуємося на вільних засадах, щоб разом дати опір корупції та несмаку. Наша солідарність може перемагати. За два роки ми вже в боротьбі відбили у чиновників парки на Пейзажній алеї, по вул.Прорізна та на Лук'янівці.

Наше завдання сьогодні:
1. Організувати публічний тиск на конкретних винних чиновників, що причетні до руйнації нерухомих пам'яток Києва.
2. Зробити незалежний інформаційно-методичний майданчик в Інтернеті для координації дій та громадського моніторингу подій.
3. Активно реагувати на виявлені інциденти та загрози місту громадськими акціями та колективними листами, зверненнями, запитами.

На час до появи комунікаційного сайту в мережі адреси наявних осередків спротиву, а також інструкції дій наявні на SAVEOLDKYIV.ORG За відсутності регулярного доступу до інтврнету звертайтеся за інформацією та з пропозиціями за тел. 066-048-66-03 Євген

На разі спільними зусиллями сформовано перелік вимог, по виконанню яких ми будемо працювати!
Конкретні вимоги до Міністерства культури і туризму України:
1. Надати підтвердження статусу нерухомої пам'ятки будівлі за адресою Ярославів Вал 1, відомої як «Замок Барона» та неможливості руйнування даного об'єкту. Дати пояснення щодо погроз поточного власника даного будинку на можливість незаконної перебудови замку - це розкрито у розслідуванні газети «Сегодня» від 6 січня 2010 року.
2. Надати громадськості рішення Міністерства культури від 13 липня 2009 року №521/0/16-09 згідно з яким прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягав занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а тому був знищений. Встановити та опублікувати імена всіх причетних до цього рішення працівників Міністерства культури та туризму України.

3. Відправити у відставку з посади заступника директора Науково-дослідницького інституту охорони пам'ятників Віктора Вечерського, рецензента проекту будівництва на Сагайдачного 1, а також причетного до незаконного будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО на Гончара 17/23 та будівництва на місці знищеного парку коло метро Театральна, що призвело до руйнування театру Лесі Українки. Зняти з посади Андрія Вінграновського, голову Держкультурспадщини, що захищає будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО, а також біля Пейзажної алеї.

Ми вимагаємо системних змін:
1. Від Київської міської державної адміністрації - ВІДКРИТИ ДОСТУП ЗМІ та громадськості до засідань Містобудівної Ради Києва. Інформувати про ці засідання киян.
2. Від Міністерства культури та туризму - опублікувати список пам'яток місцевого та національного значення. Опублікувати список об'єктів, які позбавлені чи яким було відмовлено у статусі нерухомої пам'ятки за 2009-2010 роки та відповідні укази з даною інформацією і зазначенням причетних осіб.
3. Від Експертної комісії з питань статусу об'єктів, що можуть увійти до складу нерухомих пам'яток - відкрити ДОСТУП ДО засідань незалежних спеціалістів, а не лише чиновників".


Лінк на це відео: http://www.youtube.com/watch?v=rtVYCDldANs


Comments:


ma535468
ma535468 at 2011-01-11 02:44 (UTC) (Посилання)
а где конкретно этот дом на ярославом валу?
т.е. скажите ближайшее пересечение улиц.
Bring me the horizon
witch_leticia at 2011-01-11 09:48 (UTC) (Посилання)
Зразу як повертати від метро на Ярославів вал перший будинок.
pingback_bot
pingback_bot at 2011-01-11 04:56 (UTC) (Посилання)

На захист Будинку Барона (фото, відео)

User kotsaba referenced to your post from На захист Будинку Барона (фото, відео) saying: [...] Originally posted by at На захист Будинку Барона (фото, відео) [...]
(Deleted comment)
robitnuk at 2011-01-12 13:42 (UTC) (Посилання)
не підскажеш, як чей чувачок з аватару зветься?
По яких кеях в гуглі шукати, хочу найти орігинал там де хлопчик щось питає а він "I Did" ...
(Deleted comment)
Anna Annanatalia
Anna Annanatalia at 2011-01-11 06:46 (UTC) (Посилання)
Олено, дякую за інформацію з фото і відео! Дуже актуальна, а до того ж театралізована, з музичним супроводом акція.Спало на думку чергове - разюча відмінність протестних акцій в Україні від північносусідських. Україна ближча до Європи за менталітетом.
kirill_koval
kirill_koval at 2011-01-11 07:16 (UTC) (Посилання)
смотря на активность молодых людей, на их само организованность, у меня такое впечатление, что все отходит на 20 лет назад, может для нашего государства есть шанс перезавонтаження
(Deleted comment)
pingback_bot
pingback_bot at 2011-01-11 08:03 (UTC) (Посилання)

На захист Будинку Барона (фото, відео)

User olegiiik referenced to your post from На захист Будинку Барона (фото, відео) saying: [...] Originally posted by at На захист Будинку Барона (фото, відео) [...]
maximgluhov
maximgluhov at 2011-01-11 08:34 (UTC) (Посилання)
Странная политическая акция.
Отпишусь по требованиям.

1. В Киевской администрации, как и в любом госоргане есть "громадська рада".

2. Минкультуры не будет публиковать список. Где именно должна она публиковать его ?? У вас был там нардеп. Депутатский запрос его решит спокойно ваш второй пункт.

3. Тоже самое и по експертной комиссии.. Есть "громадська рада".

Что касается требований к Минкультуры.
Первые 2 пункта - депутатский запрос.

А вот третий пункт - является целью всей этой шумихи на самом деле. Данный чиновник мешает организаторам данной акции.
eugnat
eugnat at 2011-01-11 09:46 (UTC) (Посилання)
На депутатский запрос требуется время.
Bring me the horizon
witch_leticia at 2011-01-11 09:51 (UTC) (Посилання)
п. Олено, я знаю, що ви не любите, як Вас виправляють, але граммарнаці в мені рветься на волю :)
Я чесно-чесно роблю це виключно в інтересах правопису, без жодних претензій.
Костюми "позичені" в реконструкторів, "запозичити" - це "перейняти"
Комент можете витерти.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-01-11 10:03 (UTC) (Посилання)
Дякую, виправила. Коли пишеш пост о другій ночі, ще й не таке трапляється.
pingback_bot
pingback_bot at 2011-01-11 10:18 (UTC) (Посилання)

My tweets

User khanas referenced to your post from My tweets saying: [...] На захист Будинку Барона (фото, відео) http://bilozerska.livejournal.com/364313.html [...]
(Анонімно) at 2011-01-11 15:49 (UTC) (Посилання)

Сталинист

Я категоричний противник використання у творчості матюків і вважаю, що без них завжди можна обійтися.

Я тоже так считаю. как по мне, литературным языком можно отделать по хлеще мата.

идею самой акции поддерживаю. как киевлянину мне больно смотреть на то, во что превращают мой родной город. кстати, с друзьями мы снимаем уже несколько лет любительское кино, и обратили внимание, что у нас на кадрах зафиксировано довольно много зданий, которых уже нет. а начали то мы снимать в 2006 году(!)

и мне вот интересно - а что остальные жители города думают по этому поводу? такое ощущение что защита города - это дело только правых и левых активистов.
robitnuk at 2011-01-11 16:36 (UTC) (Посилання)

Re: Сталинист

Просто хохломаса не здатна на думку і вчинок, от такий і результат.
pingback_bot
pingback_bot at 2011-01-11 17:02 (UTC) (Посилання)

На захист Будинку Барона (фото, відео)

User yurashlviv referenced to your post from На захист Будинку Барона (фото, відео) saying: [...] Originally posted by at На захист Будинку Барона (фото, відео) [...]
Previous Entry  Next Entry