Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

На захист Будинку Барона (фото, відео)(По-русски читать тут)
10 січня 2011 р., біля так званого "Будинку Барона" (Ярославів вал, 1) відбулася політично-громадсько-мистецька акція проти його знищення.

Людей зібралося доволі багато, а вже журналістів - давно стільки не бачила. Проштовхатися, щоб щось побачити, а тим більше, встановити штатив для відеокамери було неймовірно важко, тому, дивлюся, у всіх фотографів, і у мене теж, кадри з одного-двох ракурсів :) Вортекс, який був ведучим заходу, розповів мені потім, що був навіть якийсь корейський телеканал - дали йому візитівку...

Захід був дуже добре організований - з якісною озвучкою і театральними костюмами, позиченими у реконструкторів. Під час коротенького дійства двоє рицарів у панцирях, із сокирами і щитами прогнали від історичної пам’ятки хапугу-забудовника.

Виступав нардеп Олесь Доній. "Нехай цей вогонь наших сердець дійде до цих гадів, що псують і руйнують наше місто!", - сказав він, дивлячись на догоряючий біля ніг смолоскип.

Голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець наголосив, що функція мінкульту - не видача "індульгенцій" на знищення унікальних споруд, а їх охорона. Трошки проїхався по можновладцях, які народилися і виросли там, де немає історичних пам’яток, і тому це для них лише бізнес.

Майстер мистецького шоку Артем Полежака, як завжди, читав власні віршики із матюками - сам за читця, співака в стилі реп і ударника - побачите потім на відео :) Я категоричний противник використання у творчості матюків і вважаю, що без них завжди можна обійтися. Сьогодні слухачі підтвердили мою правоту - найгучніші оплески і схвальні вигуки Полежака отримав після цілком цензурного рядку "Президент моєї країни - гопник!".

Вокаліст "Тіні Сонця" Сергій Василюк виконав три пісні, і серед них мою улюблену - "Рушник вишиваний, теплий хліб на столі - немає в світі рідніше землі! Поки мої сади не стомились цвісти, мені є що сказати, є що відповісти!".

Ket заспівала українську "Марсельєзу". Тим, хто в цей час у неї за спиною балакав по мобілці і з’ясовував оргмоменти, бажаю, щоб наступного разу їх так слухали :(

Після чого всі пішли до Міністерства культури, де працює чиновник Вечерський, який, фактично, дав дозвіл на знищення красивого старовинного будинку, і запаленими свічками виклали перед ним слово "Ганьба!".

Головним закликом до людей було самостійно роздруковувати наліпки з портретами і прізвищами чиновників, причетних до руйнування старого міста, і розклеювати їх всюди, де тільки можна, щоб ці чиновники не могли сховатися за назвами партій і установ, і не мали від ганьби куди дітися.

Ось зразок такої листівки:

Вортекс


Рицарі-захисники старого містаНардеп Олесь Доній


Журналісти - мала частка від усіх присутніх


Олександр Бригинець


Артем Полежака


Сергій Василюк, вокаліст гурту "Тінь Сонця".


Олександр Аргат виловив мене під час роботи :)


Ket співає "Марсельєзу"Біля Міністерства культури:


Текст листівки, яку роздавали людям:

"Друже! Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб захистити наше місто від знищення. Свавілля чиновників призводить до того, що наше місто втрачає найдорожчі частинки своєї культури. Ми маємо це зупинити.
Ми об'єднуємося на вільних засадах, щоб разом дати опір корупції та несмаку. Наша солідарність може перемагати. За два роки ми вже в боротьбі відбили у чиновників парки на Пейзажній алеї, по вул.Прорізна та на Лук'янівці.

Наше завдання сьогодні:
1. Організувати публічний тиск на конкретних винних чиновників, що причетні до руйнації нерухомих пам'яток Києва.
2. Зробити незалежний інформаційно-методичний майданчик в Інтернеті для координації дій та громадського моніторингу подій.
3. Активно реагувати на виявлені інциденти та загрози місту громадськими акціями та колективними листами, зверненнями, запитами.

На час до появи комунікаційного сайту в мережі адреси наявних осередків спротиву, а також інструкції дій наявні на SAVEOLDKYIV.ORG За відсутності регулярного доступу до інтврнету звертайтеся за інформацією та з пропозиціями за тел. 066-048-66-03 Євген

На разі спільними зусиллями сформовано перелік вимог, по виконанню яких ми будемо працювати!
Конкретні вимоги до Міністерства культури і туризму України:
1. Надати підтвердження статусу нерухомої пам'ятки будівлі за адресою Ярославів Вал 1, відомої як «Замок Барона» та неможливості руйнування даного об'єкту. Дати пояснення щодо погроз поточного власника даного будинку на можливість незаконної перебудови замку - це розкрито у розслідуванні газети «Сегодня» від 6 січня 2010 року.
2. Надати громадськості рішення Міністерства культури від 13 липня 2009 року №521/0/16-09 згідно з яким прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягав занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а тому був знищений. Встановити та опублікувати імена всіх причетних до цього рішення працівників Міністерства культури та туризму України.

3. Відправити у відставку з посади заступника директора Науково-дослідницького інституту охорони пам'ятників Віктора Вечерського, рецензента проекту будівництва на Сагайдачного 1, а також причетного до незаконного будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО на Гончара 17/23 та будівництва на місці знищеного парку коло метро Театральна, що призвело до руйнування театру Лесі Українки. Зняти з посади Андрія Вінграновського, голову Держкультурспадщини, що захищає будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО, а також біля Пейзажної алеї.

Ми вимагаємо системних змін:
1. Від Київської міської державної адміністрації - ВІДКРИТИ ДОСТУП ЗМІ та громадськості до засідань Містобудівної Ради Києва. Інформувати про ці засідання киян.
2. Від Міністерства культури та туризму - опублікувати список пам'яток місцевого та національного значення. Опублікувати список об'єктів, які позбавлені чи яким було відмовлено у статусі нерухомої пам'ятки за 2009-2010 роки та відповідні укази з даною інформацією і зазначенням причетних осіб.
3. Від Експертної комісії з питань статусу об'єктів, що можуть увійти до складу нерухомих пам'яток - відкрити ДОСТУП ДО засідань незалежних спеціалістів, а не лише чиновників".


Лінк на це відео: http://www.youtube.com/watch?v=rtVYCDldANs

Tags: акції, будівельний конфлікт, відео, депутати, кет, київ, митці, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments