Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Економічний прогноз на наступний рік

(По-русски читать тут)
Ви знаєте, що я не пишу статей на економічну тематику, бо абсолютно у цьому не розуміюся.
Але хто ж іще зробить для вас економічний прогноз на наступний рік? Це ж дуже важливо, а всі ж брешуть :) Доведеться мені - базуючись на знаннях історії, психології і політичної ситуації :)

Приготуйтесь, рік буде страшний. Падіння економіки. Зростання цін на основні продукти харчування, транспорт, бензин, комунальні послуги. Безробіття. Сплеск злочинності.

Чи це тому, що у світі криза, чи це тому, що раніше одні потрошку крали, а зараз інші багато крадуть, чи то на підкуп "тушок" стільки грошей пішло - причини нехай економісти з’ясовують. А я зараз, як завжди, по-простому поясню, чому це неминуче.

Пам’ятаєте старий анекдот? Прийшли чукчі до шамана і питають: "Чи не буде бурі? Бо ми хочемо йти ловити рибу".
Шаман мухоморів наївся, пострибав, у бубон побив і каже: "Не буде бурі. Йдіть ловити рибу".
Чукчі пішли, а шаман після мухоморів трошки відійшов, і совість його почала мучити: а раптом буде буря, загинуть же люди! Пішов він на метеорологічну станцію і питає: "Буде буря чи ні?".
- Не буде бурі! - відповідає метеоролог. - Бачиш, чукчі рибу ловити пішли.


Так ось, висновок, що попереду страшне падіння економіки, випливає з того, що влада неадекватно плющить опозицію. Арештовують, саджають і переслідують людей, які не становлять зараз для влади жодної небезпеки.
Навіть Тимошенко зараз реально мало що може. Тим менше Луценко і звичайні депутати, яких б’ють у сесійному залі і не пускають до Луценка у СІЗО. Тим менше - лідери підприємницького Майдану, яких зараз арештовують і тягають на допити. І вже зовсім не становлять реальної небезпеки "буйні" одинаки різних політичних поглядів, типу Ганни Донець та Ігоря Гаркавенка, яких за дріб’язкові порушення або зовсім ні за що кидають у СІЗО.

Посилюється і пресинг на журналістів. Парламентську журналістку, причому не чого-небудь, а УНІАН, Надію Пришляк, викликають на допит у ГПУ з приводу бійки депутатів у ВР і просять надати зроблені нею фото- та відеоматеріали. Тобто, з журналістів хочуть зробити стукачів. Я знаю, що якщо Надія відмовиться, у неї зроблять обшук і конфіскують усю наявну в домі (а можливо, і в редакції) техніку.
Це робиться для того, щоб журналістів боялися запрошувати на акції, а вони самі боялися їх знімати. Бо прийде, наприклад, журналіст знімати законну заявлену акцію, а там раптом спалахує бійка. І все, він свідок, у нього можливий обшук і конфіскація техніки. З Надією Пришляк ще вчинили, не порушуючи закон - попросили, а не обшукали, як мене. Але суть від цього не дуже сильно змінюється.
А якщо акція не висвітлена журналістами - її все одно, що не було, бо хто про неї знатиме?

До того дійшли зі своїми репресіями, що навіть уряд США, які давно вже продали нас Кремлю, висловив офіційне занепокоєння ситуацією в Україні і арештами опозиціонерів.

Міг Янукович не знати, що так буде? Не міг.
Значить, не бачить іншого виходу. Бо знає, що з економікою буде щось страшне. Буде криза, і люди масово вийдуть на вулиці. Бо народ у нас такий, що тільки через масштабні економічні кризи і виходить. Мовні чи політичні питання більшості людей байдужі.
І владі треба завчасно, "поки не почалось", так закрутити гайки, щоб народ боявся писнути. Щоб не було ні масових демонстрацій, ні одиночних чи групових контрсистемних акцій, ні висвітлення цих акції у пресі, ні допомоги депутатів ув’язненим за ці акції.

Бо якщо ці масові виступи почнуться - для Януковича це може закінчитися гірше, ніж у 2004-му.

На фото: "плачучі" дерева на Майдані Незалежності (по їхніх стовбурах, це неможливо передати на фото, сповзають такі повільні світлові сльози). Дуже красиво і символічно.

Tags: новий рік, репресії, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 67 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →