Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Луценка залишили в СІЗО на 2 місяці(По-русски читать тут)
Потрапити у зал суду я не намагалась. Бо журналістів зібралося дуже багато, і знімати Луценка за гратами було кому. Крім того, їх було настільки багато, що впустити всіх не зміг би навіть найдемократичніший суддя, а я дуже не люблю прориватися туди, куди не пускають. Крім тих випадків, коли ти єдина людина з камерою - тоді немає іншого виходу.

Мене цікавило ЗАГАЛЬНЕ. Зараз спробую пояснити. Уявіть собі, стоять десятки три активістів, решта - журналісти (в такій кількості їх в одному місці я бачила хіба що прес-конференціях Президента), один в одного буквально на голові, з купою різноманітних пристроїв, щоб знімати згори, через голови. Всі націлені на двері - чекають, коли Луценка будуть виводити. Будинок суду - у дворі, біля арки у двір стоїть напоготові чималенька кількість "Беркуту".
Раптом хтось кричить, що виводять через запасний вихід. Журналісти кілька секунд вагаються - чи це не підстава, щоб заманити їх усіх туди, потім все-таки біжать. Там ще одна арка, перегороджена відбірними, здоровенними "беркутами" з переляканими очима. З того двору Луценка і вивезли на непримітній машині, і я сумніваюся, що комусь вдалося це відзняти.

У дворі стояв мікроавтобус, коли він почав виїздити з дворику на Хрещатик, люди почали скандувати "Юра, ми з тобою!" і "Свободу Луценку!", а "беркута" стали відтісняти людей від машини. Давно такого не бачила, як нікого не затоптали - диво.

Журналісти з усіх боків буквально кидалися на мікроавтобус, і якась немолода жінка істерично кричала: "Уходите отсюда, зачем вы здесь, вы все равно ничего не покажете!". Кілька колег, і я в тому числі, казали їй, що покажемо, але вона нам не вірила: "Ви покажете тільки те, що вам скажуть!".
Неприємно мені було таке слухати, але ж якщо ця влада посадила Луценка, і підтримати його прийшла маленька жменька людей - значить, вона правду сказала. Це ж усе пов’язано між собою.

Але все це дрібні подробиці, а я хочу про головне сказати.
ЛИШЕ КІЛЬКА ДЕСЯТКІВ АКТИВІСТІВ прийшли захистити ЕКС-МІНІСТРА! Люди, куди ми котимось? Ідіоту зрозуміло, що це політична розправа, а ви тут мені пишете, що Луценко крав, що зрадив унсовців і взагалі комуняцький синок, тому хай відповідає по заслугах. А ще ж у мене тут не найдурніші люди зібралися.
Ви розумієте, що ви робите?
Так, він майже напевно щось крав і в чомусь зловживав повноваженнями. Але ті, хто його посадили, украли більше і зловживають теж більше.
Так, він зрадив унсовців. Але ви бачите, що унсовці прийшли.
Якщо зараз знищать опозицію - продажну, зрадливу, нерішучу - ця влада залишиться назавжди. І вкраде все, що схоче. І зробить з нами усе, що схоче. Не з Луценком, не з Тимошенко - з усіма нами.
Хоча б тому залишаться, що якщо вони зараз пересаджають опозицію - потім посадять їх. Отже, піти добровільно вони не зможуть.

У нашому клятому менталітеті сидить ненависть до влади. І ми радіємо, коли хтось, хто ще недавно був при владі, тепер більш принижений, ніж ми.

І ще одне. У більшості з вас у підкорці сидить, що якщо ви чесно працюєте, не є великими начальниками і особливо не "висовуєтесь", максимум, що робите крамольного - пишете свої думки у блог, то вам нічого не загрожує.
Ця "хамовлада" справді займеться вами в останню чергу, тому ви ще не відчуваєте небезпеки. Але коли вона вами займеться, уже не буде ні Луценка, ні Тимошенко, ні опозиційних нардепів, ні непідконтрольних журналістів, ні громадських активістів, щоб вас захистити.
Хтось, я знаю, сподівається на "рухи знизу" - чи то на новітніх партизанів, чи то на "силу громади" - що громада знизу організується і сама вирішить всі свої проблеми.
Та ні фіга, рідні мої. Будь-який рух знизу задушать у зародку - і неважливо, плануватиме майбутня сила якісь мирні корисні ініціативи чи силові акції. Там, де двоє - третій стукач. Або стає стукачем після того, як його зловлять на якійсь дрібниці. При Ющенкові теж так було. Але при Ющенкові за це не саджали.

Захищайте Луценка, захищайте Тимошенко, захищайте один одного, захищайте усіх, кого обрала мішенню "хамовлада". Поки ще не пізно. Під кожним таким судом мало б бути кілька тисяч людей. Згадайте останній Майдан - Янукович пішов на поступки, коли побачив, що зібралися тисячі. Коли ж вони розійшлися, їх почали пресувати.
Так само, тільки ще гірше, у Білорусі.
Ніхто не каже голосувати за цих людей на виборах чи ходити на організовані ними політичні акції. Будуть вибори - будемо голосувати за Тягнибока. Чи ще хто кому до вподоби. Будемо потроху створювати омріяні усіма "низові рухи" і нові політсили, де не буде крис і запроданців. А інакше матимемо історичну альтернативу, як при Кучмі: або за Януковича, або за Симоненка. А самі - по кухнях сидітимемо, як таргани, як при совку було.

P.S. Мій батько прочитав цей текст і сказав: "У тебе неправильний посил. Ти виходиш з того, що люди хочуть змінити ситуацію в державі. Але абсолютна більшість просто не мислить такими категоріями і пристосовується до ситуації. Для пересічної людини, каже батько, все виглядає так: нагорі бандити б’ються між собою, а ми їм платимо, щоб вони нас не чіпали. О, дивіться, одного бандита інші вже замочили. Приємно".
Що, справді так?


Нардеп Андрій Шевченко (БЮТ) дає інтерв’ю
Фото Луценка за гратами звідси.

Tags: бєспрєдєл, луценко, мєнти, репресії, суд, фото
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 152 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…