Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Протести проти заяви Путіна (фото)

(По-русски читать тут)
22 грудня активісти ГО "Громадянська позиція" провели пікетування посольства РФ, протестуючи проти заяви Путіна, що СРСР міг би перемогти у Другій світовій без України.

Тримали плакати: "Путин, не говори за всю Россию!", "10 млн. українців загинули, щоб ти міг народитися!", "Путина в отставку!", "15 республик - 15 победителей" тощо. Скандували: "Путин, извинись!" и "Россия - да! Путин - нет!".

Пікетування (було десятки два-три людей) справило на мене дивне враження через помітну відсутність чітко вираженої позиції. З одного боку, на плакаті радянське гасло "Никто не забыт, ничто не забыто!" (ненавиджу радянську демагогію - якщо вже нікого і ніщо не забувати, так дійсно нікого і ніщо, в т.ч. і тисячі радянських солдат, які ще досі лежать непоховані по балках. СРСР був єдиною державою у світі, яка вела лік своїм загиблим плюс-мінус кілька мільйонів), з іншого боку - акція закінчилася гаслом "Слава Україні! Героям слава!".

Ця дивність позиції була помітна і у виступах промовців.

"Мы хотим, чтобы Путин извинился, хотя бы в каком-то интервью, - сказав журналістам активіст "ГП" Максим Маньковський. - Потому что нельзя разделять, все воевали за победу, и его слова не способствуют сближению между нашими народами, их сплочению, а как раз наоборот".

Виступав Ігор Луценко зі "Збережи старий Київ". Казав, що його дід свій бойовий шлях почав у національно-визвольному русі, а потім воював у лавах Червоної армії. Перша акція, у якій взяв участь сам Ігор, була якраз біля російського посольства, коли протестували проти руйнування пам’ятників радянським солдатам у Росії.

В кінці голова Київської "Громадянської позиції" Олексій Гриценко заніс у схоже на зоопарк загратоване посольство РФ заяву і поштову скриньку "Для Путіна В.В.", куди поклали вітальні листівки "З Днем перемоги!". "Чому саме зараз? Бо так, як Путін трактує історію, - сказав пан Гриценко, - то свято Перемоги можна святкувати і зараз".

UPD: Аналогічну акцію цього ж дня провели у м.Суми. Цитую:

"Українська Громада м. Суми провела акцію протесту щодо заяв громадянина Росії (за сумісництвом прем’єр-міністра Російської Федерації) Володимира ПУТІНА, що принизила внесок України та українського народу в перемозі у Другій Світовій війні.

Представники Товариства «Просвіта», Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО), Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Спілки Української Молоді, Молодого Руху, ВО «Свободи», Об’єднання вільних профспілок Громадський контроль» та інших патріотичних організацій, людей доброї волі зранку 22 грудня зібралися біля приміщення Сумської міської ради з вимогою до місцевих депутатів дати належну оцінку скандальним висловлюванням Володимира ПУТІНА, висловлених 16 грудня під час спілкування з росіянами в прямому ефірі.

Багатьох українців, незалежно від партійної, національної та соціальної приналежності, обурюють не скільки провокаційні заяви ВВП, які вже стали традиційними з його вуст по відношенню до «братніх слов’янських народів», а незрозуміла відсторонена позиція офіційної української влади, зокрема Міністерства зовнішніх справ України.

В рамках відновлення історичної справедливості, Українська Громада м. Суми готує звернення до прем’єр-міністра Російської Федерації Володимира ПУТІНА з вимогою офіційного вибачення перед українським народом, зокрема ветеранами та учасниками Другої Світової війни, а також планує подарувати йому літературу на історичну тему для підвищення власного освітнього рівня.

Інформаційно-аналітична служба Сумської обласної організації УНА-УНСО"

А львів’яни принесли Путіну таблетку від склерозу:

"Близько 80 людей протестували у Львові біля приміщення генерального консульства Росії проти заяви прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про роль України в перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Серед учасників акції протесту були прихильники партій "Громадянська позиція", "Свобода" і "За Україну!". Вони прийшли з плакатами: "Щось з пам'яттю моєю стало ... Все що було не зі мною пам'ятаю", "Провали в пам'яті? Путіну пора на пенсію", "Відставка - кращі ліки для поліпшення історичної пам'яті" та "Путіну потрібні таблетки від склерозу".

Також вони тримали прапори своїх партій і плакати, де Путін зображений у короні з п'ятикутною зіркою і автоматом у руках.
Крім того, учасники акції принесли під стіни консульства імпровізовану "таблетку від склерозу" діаметром близько метра.

Протестувальники планували передати її генеральному консулу Росії у Львові Євгену Гузєєву, але той до них не вийшов, тому "таблетку" залишили біля огорожі консульства". (Джерело)

Фото з акції тут http://www.ukranews.com/uk/news/ukraine/2010/12/22/33790
Tags: акції, друга світова, посольство рф, путін, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 40 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →