Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Росії провели обшук у журналіста і блогера - за те, що обізвав Путіна п...сом


На фото: Павєл Сафронов на своєму робочому місці під час обшуку. Фото Сергія Сорокіна.(Джерело)

(По-русски читать тут)
Ситуація. Журналіст газети республіки Комі "Красное знамя" Павєл Сафронов у вересні написав у своєму блозі на ЖЖ дослівно таке:
"Путин плохо влияет на интернет.
В Сыктывкаре у всех кто сидит через АДСЛ, не открывается жж и твиттер.Только что написали из Нижнего Одеса что там такая же проблема.
Это общее? Не связано ли это с приездом Путина?
И что, стало быть пока этот п...с не уедет, у нас тут и будет штормить?
P.S. В службе поддержки АДСЛ сказали что "проблема возникла не на территории СЗТ".


В оригіналі, звісно, слово "п...с" було написано повністю :)
Місцева активістка ЛДПР, яка раніше вже конфліктувала з Сафроновим, наскаржилась на нього у приймальню Путіна, і проти Павла порушили кримінальну справу за статтею 319 УК РФ (Оскорбление должностного лица) і - УВАГА! - провели обшук у редакції газети "Красное знамя", вилучили редакційний комп’ютер, а також особисті айпад і ноутбук журналіста.

Сафронова викликали на допит, де він абсолютно шедеврально пояснив свій вчинок тим, що не збирався ображати Путіна, а щиро вважає його гомосексуалістом. Також хлопець написав скаргу на порушення проти нього кримінальної справи (див. фотокопію) з такою самою мотивацією.
Сміливий хлопець, зробив ставку на піар, помагай йому Бог.

Я вже думала, що мені зараз доведеться дотримуватись моєї неодноразової обіцянки заступитися за комуністичного журналіста, якщо він стане об’єктом переслідування влади :). Але, дослідивши сайт газети "Красное знамя", я з’ясувала, що вона, незважаючи на назву, не є органом компартії.

Моменти, на які треба звернути увагу:
1. Називати будь-кого словами типу "п...с" неприпустимо. Я вже писала - якщо влада пресуватиме блогерів і журналістів, хай робить це по бєспрєдєлу, не треба їй підставлятися.
Але! Якщо допускати, щоб людей пресували за "п...са", наступного разу порушать справу за "Путін (чи, наприклад, Янукович) - погана людина". Тому Сафронова зараз треба підтримати.

2. Чому наїхали саме на блогера, який є одночасно журналістом газети, сайт якої, м’яко кажучи, не справив на мене враження провладного? Всім відомо, що блогери ще й не те пишуть, в т.ч. про Путіна, і поскаржитись хто завгодно теж може на кого завгодно. Чому пресують саме журналіста?

3. Чому провели обшук не ВДОМА у блогера, а в РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ? Він виходив в Інет з редакційного комп’ютера? А якби блогер працював, наприклад, менеджером у банку - обшукували б банк, щоб усі зрозуміли, що пост блогера лише привід для одержання конфіденційної фінансової інформації? Чому взагалі підписали санкцію на обшук МІСЦЯ РОБОТИ?

4. Що збиралися знайти у комп’ютері - докази, що блог належить саме Сафронову? Так у нього в профайлі - його фотка і справжнє ім’я, і він ніяк не приховує, що саме він є автором цього блогу.
Я скажу, навіщо був обшук. Щоб залякати редакцію, і хлопця звільнили з роботи.

Висновок. Мені самій іноді хочеться, щоб тих, хто пише в Інтернеті всіляку гидоту, виловлювали і закривали. Але я розумію, що тільки дозволь будь-яку цензуру і будь-який тиск - і закривати будуть не анонімних матюкливих тролів, а опозиціонерів.

Tags: журналістика, путін, репресії, росія, сексуальні меншини
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 43 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →