Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Батька, не бий!"(По-русски)
(In English)

Сьогодні біля білоруського посольства у Києві українські правозахисники та активісти громадських організацій провели акцію проти політичних репресій у Білорусі.
Учасники тримали фото розгону мітингу опозиції і плакати "Припиніть репресії!", "Свободу затриманим у Білорусі!", "Звільніть незаконно затриманих!", "Свавілля від безсилля" і просто "Батька, не бий!".
Скандували: "Живе Білорусь!", "Свободу мирним зібранням!", "Звільніть затриманих!".

Один з активістів рясно полив сніг навпроти білоруського посольства червоною рідиною, що символізувала кров опозиціонерів.

У виступах казали, звісно ж, про недопустимість переслідування інакомислячих, червоною ниткою проходила думка, що таке саме може трапитись і в Україні.
Запам’ятався виступ Тімура Ібраімова, який сказав приблизно так: "Демократії нема - що в Білорусі, що в Україні. І починати треба з того, щоб не забороняти людям говорити, в т.ч. про те, що нема демократії".

Учасники підписали петицію (я теж поставила свій підпис), яку хотіли передати у посольство, але з посольства правозахиснику через переговорний пристрій на дверях відповіли, що ніяких заяв вони не приймають, відправте поштою.

Текст петиції (соррі за російську мову, вона була українською і російською, але мені під об’єктив потрапив російський примірник, а спеціально перекладати нема часу):

"Уважаемый господин Президент,
Уважаемый господин посол,

Представители украинских неправительственных организаций и общественные активисты выражают решительный протест в связи с грубыми нарушениями обязательств Республики Беларусь в сфере прав человека, допущенными во время президентских выборов.

Мы серьезно обеспокоены фактами погромов и обысков в офисах общественных организаций и средств массовой информации, необоснованных задержаний общественных активистов, журналистов и представителей политической оппозиции. Мы решительно осуждаем применение насилия и жестокости правоохранительными органами Республики Беларусь в отношении участников мирного собрания 19 декабря 2010 года.

Мы, подписавшиеся под данным обращением, требуем от властей Республики Беларусь:

- немедленно прекратить препятствование деятельности журналистов и правозащитников, преследование представителей политической оппозиции;

- проведения эффективного расследования и справедливого судебного разбирательства в отношении всех представителей правоохранительных органов Республики Беларусь, проявивших необоснованную жестокость во время подавления мирных акций протеста;

- опубликования информации обо всех задержанных, включая информацию о причинах задержания и местонахождении арестованных и немедленного освобождения всех, неправомерно лишенных свободы".


Підписати цю петицію можна тут:
http://hr-activists.net/actions/petitions/detail.php?ID=5373
"Кривавий слід"

Виступає Тімур Ібраімов

Петицію не прийняли
Tags: акції, білорусія, вибори, пікет, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 30 comments