Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Піп-рейдер" і "архангел Михаїл" - акція біля КМДА (фото, відео)

11 грудня активісти ініціативи "Збережи старий Київ" та інші небайдужі кияни провели біля Київської міської державної адміністрації акцію проти церковного рейдерства. Мається на увазі захоплення і знищення УПЦ МП зелених зон (часто єдиних у мікрорайоні) і побудова на їхньому місці храмових комплексів. В першу чергу, йдеться про будівництво храму біля станції метро "Либідська".

Акція була безпартійною, але на неї, зокрема, прийшли багато правих, в т.ч. з КУН і "Свободи".
Учасники тримали плакати: "УПЦ МП - Рейдерська Проімперська Церква [РПЦ] в Україні!", "Парки і сквери Києва - матерям і дітям, а не попам!", "SOS! Парки, сквери, музеї гинуть від хробаків у рясах!", "Нехай московську церкву фінансує "Газпром"!", "Гундяєв і Сабодан! Геть руки від українських музеїв, парків, скверів, святинь!".
Шалені оплески викликав великий плакат "Они ОХУ..." і кілька намальованих ялинок :) Пізніше він був використаний під час лівацької "АнтиЙолкі" на Хрещатику.

Організатори кілька разів підкреслили: "Ми тут протестуємо не проти церкви, не проти релігії. Ми проти того, щоб з нещасного київського бюджету виділялося 11 млн. гривень на допомогу у будівництві рекордного європейського християнського храму". Вони казали, що, навпаки, захищають євангельський принцип "Кесарю - кесареве, а Богові Боже", бо рано чи пізно кожен кесар хоче стати Богом і привласнювати собі те, що йому не належить.

Виступили люди, які вже тривалий час борються проти знищення зелених зон рейдерами у рясах. При цих церквах, казали вони, будуються будинки для прихожан, автозаправки, сауни, тренувальні зали (зрозуміло, що для бойовиків - О.Б.) і все це називається "храмовим комплексом". Зокрема, виступила Катерина Борисенко, яка спільно з іншими мешканцями захищає від забудови парк "Юність". Зібрали контакти людей, які хочуть долучитися до цієї боротьби.

Далі почалася театралізована частина. З’явився "піп" у чорній митрі, на якій хрест переплітався зі знаком долару, і з таким самим "хрестом" в руках, і почав казати, що він - єдина канонічна церква, а всі інші єретики, і вимагати у всіх гроші: "Я знаменую вас новым крестом! Вот истинный крест! Деньги давай! Сдавайте деньги на новую церковь! Мы тут офисы построим, мы всех спасем! Я новый Мессия!" При цьому він весь час норовив тицьнути комусь свій "хрест" для поцілунку, але в людей була гарна реакція, і ніхто не повівся :)

"Спасибо вам, моя паства! Мы все русские люди, мы все вместе, мы победим сатану! Сдавайте деньги, сатана еще не побежден!", - сказав "піп" і заліз у шестисотий мерседес, зроблений з картонної коробки, яку на місці пофарбували з балончика у чорний колір, намалювали "фари" і цифру "666".

Але не встиг він зрушити з місця, як з’явився "архангел Михаїл", у кільчузі, з крилами і вогненним мечем, і надавав йому цим мечем понижче спини. Після чого "архангел" зачитав відомі слова з Біблії - про те, що простіше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому потрапити у Царство Небесне, і про те, як Ісус виганяв торговців з храму.

Акція мені сподобалась. Була креативною, веселою і правильною по суті. Більшість церков УПЦ МП є інструментами іноземного впливу в Україні. А тут ще й не тільки про моральний, пропагандистський вплив ідеться - тут же ще й усілякі готелі, автостоянки і тренувальні зали для "спортсменів", тобто бойовиків. Це вже занадто...


Довго лагодили непрацюючий генераторКУНівці з плакатами проти церковного рейдерстваЦей креатив викликав бурхливі оплески

666-й мерседес для попа-рейдера


Актори готуються до вистави і паралельно охоче позують


Катерина Борисенко


"Піп-рейдер" збирає гроші


Заслужена розправа


UPD: Френд anystan попросив поширити інформацію про церковне рейдерство у Донецькій області - представники УПЦ МП незаконно забрали храм, що належав УПЦ КП.
http://anystan.livejournal.com/28287.html
Tags: акції, кмда, фото, християнство, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 37 comments