Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Президенту нагадали про міліцейські катування (фото)

(По-русски читать тут)
Сьогодні, 10 грудня 2010 р., з нагоди Міжнародного дняь захисту прав людини, українські правозахисники провели біля Адміністрації Президента на Банковій акцію, присвячену недотриманню прав людини в діяльності МВС. Простіше кажучи, міліцейським катуванням.
Правозахисники принесли з собою символічне дерево "Права людини" і символічну сокиру для нього. В акції взяли участь, зокрема, харківський правозахисник Андрій Діденко і нардеп 5-го скликання, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко, а також рідні ув'язнених, які зазнали катувань. Зокрема, були мами Олександра Рафальського (про його справу я вже писала колись - http://bilozerska.livejournal.com/276683.html) і Олександра Ощепкова, якому у міліції відрізали мочки вух.

Важко про таке писати і дуже шкода нещасних матерів, для яких їхні діти завжди невинні, але - якщо Рафальського, повивчавши трохи його справу, я вважаю невинним у вбивстві 4 чоловік, за яке його посадили, то Олександр Ощепков, скоріше за все, таки вбив колишню дівчину і її нового друга. Прочитайте статтю, яку я спеціально перефотографувала з плаката (Початок статті, Закінчення статті). Якщо ми вважаємо, що журналіст правильно виклав факти (а мама Ощепкова, вочевидь, з ним згодна, інакше не наклеїла б статтю на свій плакат), то логіка каже, що убивця - Ощепков, "бізнесмена Віктора", якого він називає справжнім убивцею, не існує в природі, а версія, викладена у газеті - типові "адвокатські штучки".

Дуже короткий переказ статті: 23-річний Олександр рік зустрічався з дівчиною, яка привела його у гурток любителів східної філософії, а потім покинула задля лідера цього гуртка, 45-річного бізнесмена. Сашко начебто сприйняв це спокійно, а бізнесмен пообіцяв влаштувати його на роботу продавцем у кіоск і запросив з цього приводу до себе додому. Там, крім нього, була колишня дівчина Сашка і якийсь "бізнесмен Віктор". Між Віктором і господарем спалахнула бійка, Сашко спробував розняти, але його кинули через всю кімнату, він утік, втікаючи, підвернув ногу, і його наздогнав Віктор. Погрожуючи ножем, повернув у квартиру, де показав два трупи. Після цього вони склали речі убитих у два наплечники, сумку і кульок і завезли до... друзів Олександра (замість того, щоб, якщо вже імітувати пограбування, відвезти подалі і викинути у смітник).

Сашка дуже швидко знайшли (вочевидь, опитавши друзів загиблих - адже всі були з однієї "тусовки") і вибили з нього явку з повинною. Вибили найжорстокішими катуваннями - зокрема, електричним струмом у геніталії і кульком на голову. Щоб на суді не відмовився від своїх свідчень, незадовго до суду відрізали мочки вух.
Віктора, зрозуміло, ніхто не шукав. Ніж, знаряддя вбивства, теж не знайшли - вочевидь, його надійно викинули.
Суд засудив Сашка до смертної кари, яку згодом замінили на довічне ув'язнення. Він сидить вже біля 11 років, і зараз мати добивається, щоб йому, як багатьом іншим засудженим на довічне, замінили це 15-ма роками. "Я пережила Кучму, пережила Ющенка, може, тепер хоч Янукович допоможе, він же сам таку ситуацію пройшов", - каже вона.

Тепер найголовніше. МЕНТИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ВИБИВАТИ ЗІЗНАННЯ ТОРТУРАМИ! Навіть у людей, які є стовідсотково винними у злочинах. Бо якщо дивитися крізь пальці, що вони катують убивць, вони катуватимуть невинних теж.
На те й існує криміналістика, щоб довести злочин людини, навіть якщо вона сама не зізнається у ньому. Я не криміналіст, але навіть на мій непрофесійний погляд довести відсутність у квартирі "Віктора" було елементарно. Сказано, що вони снідали, значить, пили чай чи каву, отже, на чашках мають бути відбитки пальців ще когось, крім жертв і підозрюваного. Але ж, щоб знайти їх чи довести їхню відсутність, треба попрацювати. А вибити зізнання у затриманого легше і для декого приємніше...


Андрій Діденко
Катерина Левченко


Мама засудженого на довічне ув"язнення Олександра Ощепкова з плакатом

Цього чоловіка, колишнього спецназівця, засудили за те, що він нібито викрав і силою утримував людей з метою викупу


А ось і чиновник - вийшов за зверненням
Металеві щити на Банковій

ЗВЕРНЕННЯ ПРАВОЗАХИСНИКІВ ДО ПРЕЗИДЕНТА ТА ІНШИХ ПОСАДОВЦІВ

Президенту України Януковичу В.Ф.

Копії:
Голові Верховної Ради України Литвину В.М.
Голові Адміністрації Президента Льовочкіну С.В.
Секретарю РНБО Богатирьовій Р.В.
Голові Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Швецю В.Д.
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Карпачовій Н.І.

Ми, представники громадських організацій, громадяни України висловлюємо своє обурення діями міністра внутрішніх справ України, який брутально проігнорував участь у слуханнях «Про дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ», що були організовані Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності спільно з громадськими організаціями 1 грудня 2010 року.

В ситуації наростання негативних тенденцій в діяльності української міліції протягом 2010 року, які пов'язані як з політизацією діяльності ОВС, примушування працівників обслуговувати політичні замовлення, так і недолугими кадровими призначеннями, формуванням системи орієнтації на формальні показники, відкритою корупцією, неефективним управлінням та нецільовим використанням коштів, брутальними порушеннями прав людини та прав працівників міліції, Могильов А.В. всіма можливостями уникає від спілкування як з громадськістю, потерпілими від катувань в міліції, так і народними депутатами України.
Парламентська більшість також відмовилася від проведення Парламентських слухань з цієї проблеми, проголосувавши проти проекту постанови Верховної Ради.

МВС України робило все можливе для перешкоджання проведенню цих слухань і домоглося їх перенесення із 11 листопада на 1 грудня, нібито у зв'язку із відсутністю міністра, який був запрошений особисто.
1 грудня вже під час слухань учасників було повідомлено знов про його відсутність у зв'язку із закордонним відрядженням. Таким чином, поїздка за кордон є більш важливою, ніж участь у планових слуханнях, на яких піднімалися головні питання в діяльності міліції.

Якщо такі дії були зроблені без Вашого відома, то у нас закономірно виникає питання, навіщо країні такий міністр, дії якого суперечать не тільки інтересам та безпеці громадян, але й вказівкам та політиці Президента?

Ми нагадуємо Вам, що Могильов А.В. неодноразово ігнорував Ваші вказівки, як то було із проведенням ретельного розслідування справи Ігоря Індила або з руйнуванням системи моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС. При цьому інформація, яка розповсюджується самим МВС та його керівниками вводить в оману і населення України, і Вас. Свідченням чому - й брава доповідь під час слухань заступника Міністра внутрішніх справ Василя Фаринника про покращення ситуації. Для всіх нас стало показовим, що саме під час проведення слухань, і, можливо, доповіді Василя Фаринника про надбання нового міліцейського керівництва у сфері дотримання прав і свобод громадян, у місті Миколаїв спецпідрозділ «Беркут» розганяв мирну акцію протесту місцевих жителів, які зібрались біля УМВС України у Миколаївський області з метою висловити своє невдоволення свавіллям і корумпованістю місцевих правоохоронців.

Є символічним і те, що жоден з делегованих на слухання посадових осіб міліції навіть не ознайомився з експозицією про випадки катування затриманих у міліції, яку підготували родичі потерпілих.
Можемо констатувати, що міліція у черговий раз не почула вимог суспільства через своє небажання їх чути. Слухання були перетворені у трибуну для доповідей представників владних структур і їх запевнень про бажання співпрацювати з громадськістю, у той час коли понад десять представників громадських організацій були позбавлені можливості виступити, незважаючи на те, що їх доповіді планувались програмою слухань.

Як було заявлено на слуханнях, за 10 місяців 2010 року було подано більше 2. 633 млн. заяв про злочини, з яких тільки у 14% випадків органи внутрішніх справ порушили кримінальну справу. Враховуючи ці цифри та визнану 10%-ву латентність злочинів в Україні, а також тє, що за результатами соціологічних досліджень в ОВС щорічно піддаються катуванням та іншим видам поганого поводження більше 600 тис. українців, криміногенна ситуація в країні свідчить про загрозу національній безпеці, а МВС виявилося безпорадним. Ще 20 років тому порушувалося не менше 50% кримінальних справ від кількості заяв про скоєння злочинів.

Ми вимагаємо вжиття Вами заходів, спрямованих або на зміну дій та політики МВС України для забезпечення безпеки громадян та прав людини, або зміни міністра га керівниціва МВС України. яке виявляється безпорадним та бездіяльним в цій сфері.
Ми вимагаємо заслуховування питання дотримання прав людини в діяльності ОВС на засіданні РНБО за участю представників правозахисних організацій та потерпілих від катувань в міліції.
Ми вимагаємо Вашої уваги до тих брутальних порушень прав людини та норм права в діяльності міліції та інших правоохоронних органів.
Ми вимагаємо від Вас захисту правозахисників та громадських діячів, які за свої дії з надання допомоги у захисті прав людини жертвам свавілля та тортур самі стають об'єктами переслідування з боку міліції.

Ми залишаємо за собою право звернення в будь-які міжнародні організації, зокрема в Парламентську Асамблею Ради Європи, з інформуванням про брутальне порушення прав людини в Україні.

Біля 60 підписів зібрані на сайті Української Гельсінської Спілки прав людини: http://helsinki.org.ua/index.php?id=1291367022

Контактна інформація:
Діденко Андрій, Координатор програм Харківської правозахисної групи, тел.. 0939852574
Tags: акції, бєспрєдєл, мєнти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments