Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Міліції не вистачає лише канцтоварів?

Прибула мені щойно така ось цікава розсилочка, яка починалася словами: "З нагоди Всесвітнього дня боротьби з корупцією громадські активісти звернулися до міністра внутрішніх справ України з проханням позбавити від участі в корупції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі".

У матеріалі йшлося про те, що колишніх засуджених буцімто примушують брати участь у корупційних схемах.
А саме: звільнившись з тюрми, вони зобов'язані встати на облік у райвідділі міліції, і ця процедура для них, виявляється, небезкоштовна - менти вимагають близько 100 грн. за папір, конверти, марки та інші канцтовари. Мабуть, мається на увазі амортизація кулькової ручки :)
В кінці йде заклик до Могильова "змінити ситуацію і забезпечити своїх підлеглих папером та канцелярським приладдям".

На перший погляд, все правильно. Але подумати: всі інші проблеми, пов'язані з міліцією, у нас уже вирішені. Всі менти, винні у вбивствах і катуваннях, вже надовго посаджені, хабарники теж сидять, чесних міліціонерів не змушують фабрикувати справи задля звітності і взагалі всіляко заохочують за сумлінну працю. Загальну кількість особового складу МВС вже скорочено вчетверо, залишилися тільки гідні, яким вчетверо (за рахунок звільнених) збільшено зарплату і вони зубами тримаються за своє місце і як вогню бояться бути запідозреними у правопорушенні.
(Це я кажу про рядовий склад і середню ланку. Керівництво треба оновити стовідсотково).

І це, мабуть, головна у нас біда - що нема де вчорашнім зекам взяти 100 гривень.

А ці активісти знову повертають проблему у все ту ж площину: що міліції не вистачає фінансування і треба його трошки збільшити.
Міліції не вистачає не канцтоварів, а міліціонерів (ментів якраз більше, ніж треба). Треба не фінансування МВС збільшувати, а реформувати його докорінно. Приклад є - Грузія.
Tags: мєнти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 16 comments