Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Фотозвіт про політичний мітинг проти КАТ на Європейській

(По-русски)
(In English)

Подробиці, писані мною в реальному часі у Твіттер, ви можете прочитати тут:
http://bilozerska.livejournal.com/342925.html

Повторю коротко: людей на сходах Українського Дому було мало. Думаю, сотні чотири. Може, хтось скаже п’ять - але це найбільш оптимістичний максимум. Були прапори БЮТ, Європейської партії Катеринчука, ВО "Свобода", ПРП, кілька державних і трохи підприємницьких з назвами міст (зокрема, були харків’яни і криворіжці). Ближче до середини мітингу принесли кілька "майданних" плакатів. Харків’яни прихопили з собою символічні вила - "символ народовладдя", які намагалися відібрати міліціянти, але люди їх відстояли.

Люди були замерзлі і мляві, скандували "Азарова геть!" і "Президенту відставку!" неохоче. Виступали кілька підприємців, а з політиків - Турчинов, Катеринчук, нардепи Волинець, Павловський і ще кілька, Юрко Ноєвий від "Свободи". Усі говорили про те, що влада кинула людей, що показала свою сутність, розігнавши Майдан, і закликали до відставки уряду, перевиборів Ради весною і референдуму про дострокове припинення повноважень Президента.

Були присутні лідери КУПР, яким, за їхніми словами, опоненти, організатори мітингу, ще на початку відмовились надати слово, і вони запланували свої паралельні збори з вимогою припинити репресії проти С.Мельниченка і П.Михайленка, яких постійно смикають до УБОЗ. Втім, до закінчення офіційної частини мітингу вони цих зборів не проводили, а потім, коли вже по черзі виступали бажаючі, у мене замерзла і розрядилася техніка, і я звідти пішла.
Серйозних конфліктів (лайки чи фізичних сутичок) між опонентами мною помічено не було.

Взагалі, стояти там, ще й постити задубілими пальцями у Твіттер було дуже важко.

Основна суть мітингу.
1. Створюються ініціативні групи, які збиратимуть підписи для проведення референдуму за відставку уряду, розпуск Верховної Ради і дострокове припинення повноважень Президента. Обіцяють зібрати їх у найкоротший термін, щоб весною вже можна було усунути цю владу.
2. Організатори підготували для нардепів документи, на підставі яких нардепи зроблять подання до Конституційного суду про неконституційність Податкового кодексу.

Після закінчення офіційної частини і виконання державного гімну лідери ініціативних груп відправились на нараду у Будинок письменників на Банкову, а решта продовжили виступи.

Політиків я сьогодні майже не знімала, бо скажу чесно - трохи набридли. І в умовах, коли через холод і паралельний Твіттер-репортаж я не могла багато знімати, віддала перевагу людям. Бо всі, хто відстояли бодай двогодинний мітинг на такій температурі не за гроші чи політичну кар’єру, заслуговують бути вшанованими хоча б на цій Інтернет-сторінці.

А на Майдані в цей час під посиленою міліцейською охороною, за металевими парканами (в житті такого не було!) встановлювали новорічну ялинку:Голова Європейської партії Микола КатеринчукЗамерзлі міліціянти


Активістка ПРП


Вила - символ народовладдяРоздача газет ВО "Свобода"Голова КМО ВО "Свобода" Андрій Іллєнко серед мітингуючих
Tags: акції, майдан, підприємці, уряд, фото
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 35 comments

Recent Posts from This Journal