?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Зимова акція

Чому програв Майдан, і як можна було не програти

Posted on 2010.12.03 at 08:19
Tags: , ,
(По-русски)
(In English)
Сьогодні біля 5 ранку наметове містечко на Майдані знесли.
Пан Кость подзвонив мені, коли все почалося, але я була далеко від Майдану і встигнути туди все одно не змогла б. Трохи пізніше ще один знайомий повідомив про кількох затриманих - "найбільш буйних, які про права людини кричали".
Отже, я стежила за подіями по одній з вебкамер (основну трансляцію перервали десь о 4:15), трохи пізніше читала про знесення на сайті "Місто волі" і на "Укрправді".

Досі я намагалася більше фотографувати, ніж писати, щоб нікому не нашкодити. Насправді ж я давно збиралася про це написати, бо накипіло, але все сваритися не хотіла - і з організаторами наметового містечка, і з "безпрапорними" активістами, і багато з ким ще. Але тепер скажу, бо висновки треба робити.


Про те, що Янукович кинув усіх, я вже писала. Це хамська влада, а хами розуміють лише одну мову - свою рідну, хамську. Їхні методи - примітивний обман і брутальний тиск. Дурних вони дурять, тих, хто щось розуміє і може, але своя сорочка ближча до тіла, вони купують (при цьому теж часто дурячи), з рештою розправляються силою.

Отже, чому поразка і як треба було зробити?

1. Підприємці дуже боялися засмутити Януковича, зокрема, політичними вимогами про відставку його Азарова і вибори до ВР у наступному році. Депутати зі своїми політичними інтересами крутилися навколо них, а вони обирали - кого можна пустити на сцену і скільки разів, а кого ні. В результаті депутатів коло них не залишилось.

А треба було:
а). Об’єднатися навколо впливового відомого політика. Краще за все Юлі - сама її терпіти не можу, але іншого виходу, здається, не було. Для Юлі захист кишень малих підприємців далеко не головне. Виходячи, безумовно, лише з власних інтересів, а інтереси її - відставка уряду, перевибори парламенту і прихід до влади - вона, як мінімум, набила б наметове містечко своїми депутатами і не дала б його знести.
Звичайно, шановні малі і середні підприємці, Юля непогано заробила б на вас, тобто на чужій масовці. Але ж ви підприємці і повинні розуміти, що коли наймаєте охоронну фірму, мусите їй платити. А від політиків всі чомусь очікують безкоштовної самовідданості. А якого біса? Щоб їх потім на сцену не пускали? У кожного свій інтерес.

б). Висунути конкретні політичні вимоги. Навіть якщо припустити, що відредагований "кидальний" кодекс справді влаштовує більшість підприємців - ті, хто розробив попередній, що призвів до масових акцій протесту, тобто збитків людям і державі, мають бути покарані - уряд Азарова у відставку.
За кодекс проголосувала Верховна Рада - значить, перевибори Ради, щоб можна було не обрати тих депутатів, які голосували за кодекс.
І вето у цьому переліку мало стояти третім пунктом - після політичних вимог. І поки уряд не піде у відставку і не будуть призначені вибори, нема чого пити чай з Президентом і прем"єром. Взагалі нема з ними про що розмовляти. Купив, розумієте, наївних провінціалів - з Президентом у наметі чай попили, воно ж круто, блін, пацани поважатимуть.
І не треба було мити милом Майдан після візиту Януковича. Він Президент, і не треба його принижувати. А от на переговори з ним іти не можна було. Аж до виконання політичних вимог.

Відсутність політичних вимог - таке саме підле лицемірство, як відсутність партійних прапорів на деяких масових акціях. Прапори - це паспорт, візитна картка і бейджик на грудях, це публічність і неприхованість, яка суттєво ускладнює закулисні інтриги. Одразу видно, хто кого підтримує і хто за що має відповідати.
Крім усього іншого, на прапорах написано, які сили стоять за цими людьми. Нема прапорів - значить, і сил нема. А є сотня людей, за якими ніхто не стоїть, - значить, і розігнати можна.

Відсутність політичних вимог - така сама підлість, як показушне небажання обирати менше зло - мовляв, між сортами г... не обираю. Але існуюча дійсність має свої реалії, і не завжди є сили саме у потрібний момент змінити правила гри. Завтра ці сили можуть і з’явитися, але завтра може бути пізно. І тих, хто не бажає обирати менше зло на користь державі і спільній справі, розколюють, купують, а коли залишається жменька непримиренних, зносять її ментами, і все накривається мідним тазом.

Чому я називаю такі речі підлістю? Тому що це йде на користь конкретним дрібним вождям і шкодить справі в цілому.

2. Якщо вам вдалося зібрати дуже багато людей - це ваш капітал. Капітал треба примножувати, а не розтринькувати. Зрозумілою вам мовою пояснюю? Людей, наметів, зайнятої ними території має тільки більшати, а не меншати. Розпускати людей не можна, у крайньому разі забезпечити зміну - вахтовий метод. Відмобілізовану армію треба негайно кидати у бій і перемагати, а не водити її вздовж кордону туди-сюди з піснями і танцями, бо розбіжиться.

Захопивши якийсь плацдарм, треба його не здавати. Обирати лідерами треба таких, які не бояться ризикнути підпасти під адміністративне і кримінальне переслідування і не стануть забезпечувати собі алібі закликами зі сцени розблокувати Хрещатик. Хрещатик можна було і не блокувати, але якщо вже перекрили - тримати його і торгуватися, причому не на умовах "ми вас тоді не посадимо".

3. Якщо зараз ви в силі, це не означає, що можна поводитись зарозуміло. Можливо, за дуже короткий термін все зміниться і вам потрібна буде допомога тих людей, яких ви, умовно кажучи, виганяли з наметів чи не пускали на сцену.
Вам не подобається депутат Ляшко? Мені теж, у мене на нього взагалі особистий зуб, а особисті образи я, як відомо, не пробачаю. Але хай його вижене Юля, а не Коханівський. Бо при всій моїй величезній повазі до Коханівського, він поки що не здатний захистити вас від півтисячі "Беркуту".

Тим, хто вам чесно допомагає, треба платити - грошима, піаром, повагою. Інакше пройде небагато часу, і з вами залишаться лише ті, хто вишукує, чого б у вас скрисити, поки ви не бачите.

4. Незадовго до розгону дехто з організаторів дуже посилено бігав і шукав, кому цей Майдан продати. До речі, у ніч знесення, наскільки мені відомо, цих людей у наметах не було.

А от не тільки про власні інтереси треба думати, панове. Це стосується, передусім, керівництва. На передовій і генерал, і рядовий боєць ризикують життям, але в разі перемоги і якщо не уб’ють, героїчного генерала може чекати посада міністра оборони або навіть диктатора. А героїчний солдат, у найкращому разі, неушкоджений повернеться у рідне село.
Розумієте, про що я? Рядовий боєць має моральне право на небажання лізти у саме пекло - бо хто ж, якщо вб’ють, його велику родину годуватиме? А генерал, якому світить значно більше, права на такі міркування не має і повинен думати лише про перемогу.

5. Помітьте, я досі не згадувала про гризню. Це, як не прикро, якраз природний і неминучий процес, який неодмінно супроводжує об’єднання різних сил. Просто треба мати розум і, наскільки це можливо, не давати ворогам з цього скористатися.

У давнину повстанці об’єднувалися навколо того, хто вже був відомий - особи королівської крові чи усім відомого отамана. Для чого це робилося? А щоб не гризти один одному горлянки у боротьбі за владу і здобич.
Якби не було цієї центральної об’єднуючої постаті, лідер все одно виділився б серед повстанців, шляхом природного відбору. Але на це потрібен час і період лютої гризні. За цей час рух майже точно б знищили.

Сподіваюся, що, незважаючи на гірке щеплення, наступна спроба все-таки буде, і станеться це, враховуючи звички цієї влади, доволі скоро. То що, знову наступимо на ті ж граблі?

Comments:


Сторінка 1 з 4
<<[1] [2] [3] [4] >>
stkachuk
stkachuk at 2010-12-03 06:38 (UTC) (Посилання)

Браво !

Пані Олена!
В черговий раз переконався Ви розумна людина !
А ті що вибачте-просрали новий майдан не просто дурні, а силюки !
З Вашими висновками згоден !
Хто хоче здобути перемогу має бути рішучий і щирий ! А цей майдан - барижне, коритне жлобство ! Навіть священика не запросили !!! Нехай роблять висновки !
"Ми не бидло ! Ми не козоли ?????? Дійсно Яник і Ко розвели барих, як козлів.....
Маленке уторчення-
Це хамська влада, а хами розуміють......
Це ВЛАДА МАРОДЕРІВ !
А марадерів не піддають СУДУ, а розстрілюють.....
svitzaochi
svitzaochi at 2010-12-03 07:46 (UTC) (Посилання)

Re: Браво !

" барижне, коритне жлобство ! Навіть священика не запросили"

геніально!
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
Александр
yckazantip at 2010-12-03 06:40 (UTC) (Посилання)
Олена, нельзя все и сразу получить. Майдан 2.0 кардинально отличался от Майдана своей аполитичностью, а общим у них была рiзнобарвнiсть участников. Естественно и тогда и сейчас они тянули в разные стороны, и пока вектор силы был какое то время один они побеждали. Но третий Майдан я думаю все равно неминуем. Вот только что его вызовет - жилищный кодекс или трудовой или опять пiдприемцi не знаю.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-12-03 11:24 (UTC) (Посилання)
За житловий чи трудовий, думаю, не буде Майдану.
По-перше, ним цієї зими вже перехворіли.
По-друге, що таке підприємці? Це ж базари піднялися. Вони ж там усі разом і спресовані. Кинути гасло: "А ну поїхали, бо нас грабують!" - і поїдуть. А як ти, наприклад, пенсіонерів збереш? У зберкасі їх збирати, під час отримання пенсій? :)

До того ж, підприємці - люд активний, ініціативний і не злиденний. Заблокують і арештують автобуси - доберуться своїм ходом. Пересічні мешканці невеликих міст і сіл, наприклад, на це не здатні. А студенти розбещені платою за участь в акціях.
"А поговорить?" (с)
v_n_zb at 2010-12-03 06:40 (UTC) (Посилання)
Отличный анализ.
Забираю к себе.
Одно "но" - после ЭТОГО разгрома, в новый майдан не верю. ((
(Deleted comment)
karavanets
karavanets at 2010-12-03 06:45 (UTC) (Посилання)
Оленко,

як то кажуть люди: грати треба під час гри!

аналіз хороший та вартісний, але власне метою людей була не політизація, а відстоювання своїх прав! власне Юля Inc. і внесли дестабілізацію. Так, з одно боку, короткострокоговго, її "бригада" є ворогом теперішньої, а значить нашим другом, а віддак при проході до влади тимчасово була би на стороні людей, до меоменті фіналізації переходу капіталу та чистки кадрів. Однак, з іншого боку в довгостроковій перспективі нація б не перемогла.....і саме тому розумні люди закликали до нової політичної сили!

я вдячний Вам безмежно за вчасне та постійне висвітлення подій з майдану, все ж назва посту надто песимістична........невже Ви хотіли країну-мрію за 1,5 тижнів? Думаю, шо тепер насправді все тільки-но розпочнеться...

Чорномаз Роман
eagle_x at 2010-12-03 09:18 (UTC) (Посилання)
та канєшно. всі винуваті окрім підприємців :))))

Країну можна і скорше змінити. Просто змістивши владу. Це вже виликі зміни.
(Deleted comment)
nebratan
nebratan at 2010-12-03 06:46 (UTC) (Посилання)
-Не все так погано, як здається. Знесення наметового містечка для Хама нічого не вирішує.(в позитивному для нього значенні).
-Революція твориться не в наметах, а в першу чергу в тонких планах людської свідомості, або, як каже Церква душі. Такий незворотний процес вже відбувся. Владу сприймають як "свою" одиниці. Це маргінали з проросійських організацій. агентура фсб, обидлена даунецька маса -баранів-совків, що добровільно бредуть на бойню, порпаючись в хамо-панських копанках. А більшість народу-ЗА РЕВОЛЮЦІЮ! -Зараз класична революційна ситуація. Ось чому людську свідомість(душу)так ненавидять апалогети кацапізму, називаючи українських патріотів "свідомими". Революція в свідомості українців вже відбулась!
Верхи не можуть жити по Законам України, а хочуть жити по своїм бандитським "панятіям" , чого народ України не сприймає абсолютно. Виробництво , захоплене бандюками ще в 90-х морально застаріло, але ті ж верхи не хочуть його модернізувати, обмежуючись подальшою експлуатацією українців.Що вже казати про загнане мойшами бродськими і тігпками та хазаровими в глухий кут сільське господарство! -Отже і селяни теж потерпають і дійшли крайньої межі невдоволеності маріонеточним режимом.
-Криза верхів і динамічне наростання збудженості і невдоволення народу.Ось передумови неминучої революції.
-Хами надіються стримати народ мєнтовським "бєспрєдєлом". Вчора в мене відбулась розмова з одним таким бідолагою. Мєнти бояться, що через декілька місяців потрібно буде міняти сині строї, бо народ битиме їх просто на вулиці.- Тільки нопобачивши людину в погонах. Навіть при КГБ і совку розгніваний натовп зносив райвідділи. Про це свідчить приклад Нікополя.Бунт в 1973 році. здається. Кривого Рогу. Інших міст. Чи можна порівнювати міць тодішньої влади і нинішньої?
-Нехай Хами бояться народного гніву, що може переламати їх як дрібку ломачок . коли буде до цього найменший привід, як це сталось вже в Румунії чи Киргизії. Я вірю в свій народ
СЛАВА УКРАЇНІ!
karavanets
karavanets at 2010-12-03 06:53 (UTC) (Посилання)
Підтримую!
в країну варто вірити, а державу змінювати!
gonta67
gonta67 at 2010-12-03 06:50 (UTC) (Посилання)
Дякую, пані Олено! І за Вашу самовіддану працю під час цих дуже повчальних подій і за ретельний аналіз та висновки. З кожним пунктом цілком згодний. Але, як це не дивно - Ви перерахували ті недоліки, які більшість коментаторів виводила як головні досягнення Майдану -2. - відсутність політичних вимог, відмова від допомоги політиків і т.д. Як завжди, українці нічого не забули і нічому не навчилися((((
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-12-03 13:38 (UTC) (Посилання)
Тому й програли, що вважали відмову від політики позитивним досягненням.
Політика - це боротьба за владу, відмовився від цієї боротьби = віддав владу іншому. А хто зараз при владі - ми бачимо.
tzugumi at 2010-12-03 07:00 (UTC) (Посилання)
ни каких "граблей" в ближайшем будущем не будет.((( Теперь эта власть поняла, как можно "насиловать" и не быть в ответе. Теперь думаю толпу больше пяти будут разгонять и все.((( Полный Алес Капут! Домайданились. Тошнит от Яныка, тошнит от бессилия. И болит душа ......
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-12-03 13:39 (UTC) (Посилання)
Більше п’яти дійсно розганятимуть.
Більше п’яти тисяч - ні.
Більше п’ятидесяти тисяч - самі розженуться.
kulex
kulex at 2010-12-03 07:01 (UTC) (Посилання)

Взагалі, добре, що люди вийшли!

Але політика - мистецтво можливого. На останній акції було від сили 2000 осіб. І це на 6...7 млн. українських підприємців!
Коли 100...200 чоловік мерзнуть у наметах, а поряд у 10...15 хвилинах на метро десятки тисяч спокійно торгують на базарах, то тут щось не те робиться.
А щодо партій та прапорів повністю згоден. Без ідеології та потужної політсили кожна акція приречена.
Жаль... Не треба було доводити до "розгону". Треба було самим піти...
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-12-03 13:43 (UTC) (Посилання)

Re: Взагалі, добре, що люди вийшли!

Що кількість підприємців зменшилась - це логічно. Спочатку їх зібралося дуже багато, а їх безцільно водили туди-сюди, а потім відпустили додому. Люди такого не розуміють і дуже не люблять.
Плюс "об’єктивні" перешкоди у вигляді ментів, які не пропускали автобуси.

Якщо вже зібралися - треба було стояти в Києві до кінця. Це не так вже й довго і важко, якщо знати, де стояти і що при цьому робити :)
Якби протягом кількох днів кількість протестуючих у Києві не зменшувалась, а збільшувалась - Янукович пішов би на будь-які поступки.
loza88
loza88 at 2010-12-03 07:15 (UTC) (Посилання)
категорично не згоден з тезою про Тимошенко. це моментально сталоб б повним фіаско.
Тягнибок і то б краще підійшов на цю роль, але це нереально, оскільки його занадто багато хто не сприймає адекватно.
Свобода - (Анонімно) Розгорнути
lena_ua_mk
lena_ua_mk at 2010-12-03 07:18 (UTC) (Посилання)
Згодна,що повинен бути політик,навколо кого об'єднаються.Незгодна-що це Юля.Не буде в нас справжнього Майдану,поки не з'явится людина-політик,який об'єднає усіх.
lesnichiy2004
lesnichiy2004 at 2010-12-03 08:49 (UTC) (Посилання)
Вікно можливостей для української Нації - надзвичайно мале.
Ми не маємо ні 20 ні 10 ні навіть 3 років, щоб чекати, доки прийде "месія".
Інших "палітікафф", окрім тих, хто є - ми не маємо.
А "безпрапорні" - самі себе позбавляють політичної платформи.
(Анонімно) at 2010-12-03 07:20 (UTC) (Посилання)
Мені здається, що висувати вимоги про відставку уряду відмовилась та частина підприємців, яка зі сходу, і вони з причини власної дубомозкості все ще вірять, що Вітя Єнакіївський - їхній бог.
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-12-03 07:23 (UTC) (Посилання)
"Сподіваюся, що, незважаючи на гірке щеплення, наступна спроба все-таки буде, і станеться це, враховуючи звички цієї влади, доволі скоро."

Наступними вийдуть пенсьйонери, після того як хазаротигибки влаштують їм монетизацію льгот.
atanoissapa
atanoissapa at 2010-12-03 07:51 (UTC) (Посилання)
ви все правильно пишете, але на цьому майдані стояли в основному торгаші, які вміють хіба що закуповувати товар, а потім рахувати гроші. Те, що ви пишете - системна тактика, а вони просто від душі вийшли постояти за свої робочі місця - про поступові розумні кроки не йшлося.
lesnichiy2004
lesnichiy2004 at 2010-12-03 08:20 (UTC) (Посилання)
Ці "торгаші" - це наша Нація теж.
А "робочі місця" - це їхні родини.
І вони стояли "за свою та нашу СВОБОДУ".
Мінімум 10 мільйонів осіб безпосередньо самих підприємців та членів їх родин.

А з цих "торгашів" за розумної системи оподаткування - мали б бути додаткові мільйони робочих місць.
В т.ч. ДЛЯ ВАС, шановна пані.

А якщо КАТ залишиться лише з косметичними правками, то буде рабство (бо ж ідеологія його - ЗА великий бізнес та ПРОТИ малого та середнього - незмінна!).
І ніякі пов'язки з надписом "Остання барикада" тоді не допоможуть...
(Deleted comment)
najmanec at 2010-12-03 07:54 (UTC) (Посилання)
вибач, але вперше не погоджуюсь. Не треба було підписуватися під прапорами і правильно зробили.
Не правильн одне що 22 лиспопада не було жодного погрому, а це б продемонструвало рішучість.
sergiyko_sh
sergiyko_sh at 2010-12-03 08:02 (UTC) (Посилання)

Майдан

Можливо ще скажуть своє слово профспілки підприємців на місцях.
Previous Entry  Next Entry