Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про меморандум між урядом і підприємцями

(По-русски читать тут)
Небайдужі українці з Москви зробили за мене половину роботи, відшукавши текст меморандуму, який підписали вчора, 1 грудня, робоча група уряду на чолі з міністром Ярошенком і, вочевидь, не уповноважені на це представники малого бізнесу, а також контакти одного з "підписантів".

Текст меморандуму:
http://www.chesni-podatky.org/wp-content/uploads/2010/12/011210_011.pdf

Про цей меморандум на "Українській правді":
http://www.pravda.com.ua/news/2010/12/1/5635159/

Про нього ж на "Чесних податках":
http://www.chesni-podatky.org/archives/4709

Зверніть увагу на пункт 5 "Запровадити мораторій на переслідування учасників акцій протесту, для чого Сторона підприємців надає відповідний перелік".
Але ж для того, щоб не переслідувати учасників акцій, ніяких переліків не потрібно. Переліки можуть бути потрібні саме для того, щоб знати, кого переслідувати.
Схоже на те, що підприємцям пропонується зайнятися доносами і самодоносами.

"Згідно інформації з офіційного сайту Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Меморандум з урядом від імені всіх підприємців підписали тільки двоє осіб – Ю.Борщенко та О. Назаренко. При цьому О. Назаренко в офіційному повідомленні названий Головою професійної спілки таксистів України, хоча насправді є президентом асоціації "Укрринок". Очевидно, чиновники, пообіцявши Президенту врегулювати ситуацію з підприємницькими протестами, так поспішали розіграти виставу "досягнення обопільної згоди", що не уточнили, хто є ху з підставних осіб, які мають вже сьогодні зустрітися з главою держави".

Один з підписантів, Юрій БОРЩЕНКО, телефоном прокоментував мені ситуацію.

Юрій Миколайович розповів, що він є головою Одеської обласної асоціації роботодавців півдня України. Асоціація об’єднує всі напрямки бізнесу, який на спрощеному податку - від ринків до турагентств, аудиторів і перевізників, серед них є і юридичні особи.

Оскільки керівництво Майдану не може взяти на себе відповідальність, каже він, ми взяли її на себе. Ми зібрали в Одесі мітинг, 5 тисяч, на ньому була обрана координаційна рада підприємців.
Ми склали вимоги до Президента ветувати кодекс і повернути його до ВР.
Ми зібрали спеціалістів, зокрема, аудиторів, і дали пропозиції. Зокрема, ми поставили питання про зняття штрафних санкцій з підприємців за несплату у пенсійний фонд (далі Юрій Миколайович розповів про деякі економічні нюанси підприємницької діяльності з точки зору шкідливості для неї вже заветованого кодексу, а також перерахував пункти меморандуму).

"Я взяв на себе відповідальність від імені підприємців Одещини, - каже Юрій Борщенко, - щоб зробити діалог з владою, а не тільки кричати "Геть всіх!".
Ми політичних напрямків не вимагаємо, але ті, хто брали участь у розробці Кодексу, повинні понести адміністративну відповідальність.
Найголовніше - Кабмін і ми, як представники підприємців, визнали, що Президент правильно зробив, що наклав вето. Цим ми засвідчили, що Кабмін визнає свою недоробку і згоден з ветуванням кодексу. Цей меморандум підписаний для контролю з боку підприємців за виконанням кожного пункту меморандуму.

"А хто ще підписав, крім Вас, цей меморандум?", - питаю.

- Назаренко ("Укрринок"), тут багато, просто пофамільно не можу назвати, бо не маю під рукою списку.
Попик, голова спілки таксистів, не встиг підписати, бо його викликали, але він згоден з тими термінами, які висували таксисти. Бо кожен по своєму напрямку висував свої вимоги. Там не тільки спрощенці є. Бо податковий кодекс стосується не тільки спрощенців, а всього бізнесу в Україні.
- А скільки всього людей підписало?
- Сім нас було, але пофамільно не назву зараз.

Висновок: якщо вже влада вчинила таким чином - підписала меморандум з не уповноваженими на підписання людьми, їй слід відповісти адекватно: підписанти і ті, хто з ними згодні, задоволені повертаються у свої міста, тисячі інших продовжують акції протесту.
Tags: майдан, підприємці
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments