Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Стаття Миколи Коханівського про те, як треба робити революцію

(По-русски читать тут)

Дісклеймер: редакція ІА "Поряд з вами" та автор блогу засуджують будь-які заклики до незаконних, протиправних, насильницьких і антиконституційних дій і публікують деякі матеріали виключно з метою ознайомлення.

СТРАЙК ПІДПРИЄМЦІВ, або Безхребетність «керівників революції»

Завжди доля будь-якої революції або страйку на дев`яносто відсотків залежить від тих, хто ці зрушення очолює. В нашому випадку керівники – це та група з 8 осіб, яка веде перемовини з владою. Достатньо було одного засідання Координаційної ради, яке відбулося 24.11.2010 р., щоб зрозуміти, що легітимними в цій групі є чотири особи: пан Михайло Волинець, який очолює незалежні профспілки, пан Михайло Свистович і пані Надія Прудяк – представники Громадянського руху «Відсіч», яких висунули київські ринки, а також пан Сергій Мельниченко – тому що він організував сцену на Майдані з подальшим розростанням навколо неї наметового містечка. Це єдина заслуга КУПР, але вона варта того, щоби їх представник був серед керівників. Інші – це так звана «група Продан» з 2 або 3 осіб - це самопризначенці, і якась втаємничена група СНА з 2 людей (принаймні, я їх не знаю). До речі, просто підприємців серед керівників я не побачив.

Але то не проблема, люди хочуть вести народ, похвально. Тільки куди? На мої запитання «Що будемо робити, якщо бандюк вето не накладе?» ніхто більш-менш зрозумілої відповіді не давав. Але всі перелякано натякали, що наш спротив – ненасильницький, і влада рано чи пізно на нас зглянеться та й на щось там погодиться. Єдиний, хто, на мою думку, був готовий до рішучих дій – це пан Волинець.

Звісно, всі мої пропозиції про штурм Банкової або Ради були відхилені. Хтось казав, що це – провокація, хтось – що ще не час… А 22 листопада був САМЕ ТОЙ час, і кількість людей була достатньою, та й запалу вистачало. Треба було просто ввірватись в адміністрацію, а не патякати в мікрофон перед нею. Бандюк би нікуди не дівся, вето б наклав, як мінімум.

На це ніхто з керівників не пішов. Натомість почалося, як завжди, тупе мавпування Помаранчевого майдану. Вже всім зрозуміло, що навряд чи це до чогось призведе, хоча керівники не переймаються і роблять «хорошу міну при поганій грі».

Виникає логічне запитання – чому у групи з 8 людей немає чіткого плану дій, хоча є можливості? Принаймні, були люди 22 листопада, є ресурс фінансовий, є потужний інформаційний ресурс, існує наметове містечко… Принаймні, виглядає все так, що або все «спуститься по тихій воді», бо «народ ще не готовий», або влада буде намагатися запропонувати переговорникам «цікаві пропозиції» для лобіювання незначних правок до кодексу.

Я дуже хочу помилитись, і помилюсь я лише в одному випадку – коли бандюк вето накладе. Тому, шановна «група 8», нагадую, що бути «керівниками революції» - це не тільки права, а, в першу чергу, обов’язки. Нам потрібно вето як мінімум! Тому моя пропозиція – закликати народ на визначену дату приїхати до Києва і розпочати рішучі дії, про які я вже вище згадував. Якщо ж народ не приїде в достатній кількості, тоді у вас буде виправдання. Якщо ж збереться стільки людей, як 22 листопада – тоді вам доведеться взяти на себе відповідальність та розпочати рішучі дії. На мою думку, це найоптимальніший вихід з даної ситуації.

Микола КОХАНІВСЬКИЙ
Tags: коханівський, майдан, підприємці, революція, статті чужі
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 69 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →