Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У мене проблема. З "Підприємцем" з Майдану

Шановні друзі, маю з вами порадитись, що робити.
Сьогодні у наметовому містечку на Майдані я нарвалася на хамство. А хамство не звикла спускати не тільки представникам влади.
Було так. Шукаючи на прохання одного з читачів блогу контакти присутніх на Майдані мешканців Кривого Рогу, я спілкувалася з багатьма людьми у містечку. Всі вони були дуже приязні, і всі мало не силою заводили мене до своїх наметів - щоб я сфотографувала їх і їхній побут. Скаржилися, що деякі ЗМІ навмисно представляють все так, ніби там самі бомжі і алкаші.
Ці ж люди привели мене і до великого намету-їдальні, де обідали і просто ховалися від холоду дуже багато людей - познімайте, як ми живемо, кажуть.

До намету я увійшла з молодою тележурналісткою Мар’яною і її оператором. Одразу ж дорогу нам перепинив мужик з виглядом "старшОго": "Тут знімати не можна!".
Мар’яна, вимкнувши всю техніку, почала ввічливо розпитувати, чому не можна знімати. Пояснювала, що кадри людей, які їдять, їй не потрібні - потрібно зняти кілька секунд, як симпатична жінка нарізає хліб і на тарілочках роздає людям.
Той: "Ідіть у штаб, якщо там дозволять, знімайте".
Мар’яна: "Я щойно зі штабу, ходила туди кілька разів. Нам сказали, що вони не проти, але особисто ви проти".
Хам: "Значить, не можна, раз я проти".

Я писала розмову на диктофон, на який він клав руку і питав, по якому праву я записую.
Я: "Представтесь, будь ласка".
Він: "Підприємець". Інше ім’я назвати категорично відмовився. Пояснити причини своєї поведінки теж. Каже охоронцю: "Прошу тебе, ввічливо і толерантно зроби так, щоб дівчата звідси пішли".

Біля штабного намету один з організаторів, Петро Михайленко, пояснив: "У нас тут сепаратизм, вже ділять периметр". Розпитав, у якому наметі нам не дозволяли знімати, подякував за інформацію і пішов туди. Повернувся і каже, що там медики і вони проти зйомок, бо бояться, що санстанція звинуватить в антисанітарії.

Зрозуміло, що це неправда.
По-перше, ніякої антисанітарії там не було. До речі, у наметах, в кожному з яких живе багато людей, як не дивно, немає поганого запаху.
По-друге, весь наметовий табір незаконний, вам зараз про санінспекторів думати?

Нікого з організаторів (принаймні тих, з ким знайома) я ні в чому не звинувачую.
Звинувачую конкретного хама.
Зрозуміло ж, що він узяв у когось гроші, щоб заблокувати інформацію про нормальний побут нормальних людей. Щоб можна було відзняти десь кількох п’яних бомжів і прокоментувати ці кадри "Побут мешканців наметового містечка".
Чи, може, їдять там люди щось значно дешевше, ніж те, за що гроші проплачені? На їжі для великої кількості людей багато накрасти можна...


І що мені робити?
Коли це відбувалося, у Будинку письменників на Банковій почалася нарада координаторів акції, де узгоджувались подальші плани. Я мала намір туди піти і поробити трансляцію для вас, але не пішла - думаю, розумієте, чому.

Ви взагалі усвідомлюєте ситуацію? Я добу брала безпосередню участь у пробиванні інформаційної блокади, а тепер якесь хамло буде наказувати нас виводити??
Крім того, це не нас як людей не пустили, а тисячі наших читачів і глядачів.

Я не безправна дівчинка з мікрофоном, яку послало керівництво і яка просто піде і доповість цьому керівництву, що її кудись не пустили.
І я не стороння людина з вулиці, тому знаю всі підкилимні тонкощі нинішньої боротьби, в т.ч. і дуже ганебні речі, але не пишу про них і не писатиму, бо не маю морального права - спільну справу робимо, ця влада повинна піти, і на певні негарні речі на шляху до цього тимчасово доводиться закривати очі.
Чому взагалі написала про цей інцидент? Бо нарив треба вчасно розітнути, поки все не загнило.

Вважаю, що хам повинен переді мною вибачитись.
Розумію, що якщо він має гроші, а у мене, на відміну від нього, руки зв’язані вищезгаданими моральними аспектами, організатори можуть обрати посваритись зі мною, а не з ним.
Не робіть цього, друзі. Бо те, що у вас почалося, називається гнилизна. З моєю участю чи без моєї - боком вилізе.

P.S. Кілька сьогоднішніх твітів, щоб не загубилися:

14:40. На Майдані 100-200 людей. Зі сцени Я-ча називають брехуном. Повідомляють про величез.кількість людей,які в дорозі на Київ.
О 15:00 у будинку письменників почнеться координаційна рада, плануватимуть завтрашні дії.
Оголосили зі сцени список правдивих ЗМІ, звідки можна брати інформацію. Мені, вочевидь, бути у ньому не положено :(
Біля сцени Тополя у камуфляжі із дуже задоволеним виглядом :)Людей сьогодні малоОлександр Данилюк


ТополяПобут у наметах:


Симпатична жінка з Кривого Рогу, яка допомогла мені з контактами координаторів, які через мене шукав читач блогуХлопець відсипався перед нічною вартою, але товариш розбудив його, щоб він міг мені попозувати :)
Tags: майдан, підприємці, твіттер, хами, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 203 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →