Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Новини про протести підприємців (фото)

Я зараз у Верховній Раді. Депутати голосують за поправки до Податкового кодексу. Зараз (11:25) - розділ 13 (плата за землю). Кажуть, між депутатами була бійка, але я її не бачила. На трибуні, як і позавчора, Хомутиннік. Литвин виходив, повернувся з Ківаловим, довго і приязно про щось розмовляли.

Підприємців під ВР набагато менше, ніж було позавчора, це видно неозброєним оком. Не знаю, скільки їх по периметру ВР, станом на 11 було тисячі три, мабуть - ніякого порівняння з минулою акцією.

Серед них розкол: стоять дві сцени. На тій, що в дальному кінці майданчику, - ті самі організатори, що позавчора, з неї лунають принципово неполітичні гасла. З другої сцени кричать "Азарова геть, Тігіпка геть!", перші називають їх провокаторами. Перші організатори бігають уздовж огорожі і переконують людей відмовитись від політичних гасел. Питаю: "Що вам щойно казала ця жінка?" - "Що в усьому винна Юля. А причому тут Юля?".
З першої сцени запропонували всім бажаючим брати слово і казати, що вони думають про податковий кодекс. Негайно вийшов якийсь чоловік і сказав: "Ми пішаки, а з нас хочуть зробити ішаків. Янукович брехун!". Один з ведучих негайно заявив: "Це провокація, від якої ми відмежовуємось. Наша акція неполітична, ми приймаємо допомогу будь-яких політичних сил, але не асоціюємо себе з жодною", і почав розказувати про позавчорашній візит Тимошенко, яка хотіла очолити акції протесту.

Одна з організаторів пояснювала, що влада злякалася підприємців, і саме тому сьогодні тут дві сцени, щоб їх розділити. "Не дозволимо нікому - ні Чечетову, ні Ляшку, ні Азарову розділити нас на сегменти", - лунало з першої сцени. "Владу геть, Азарова геть!" - лунало з другої.

Все, друзі. Вважайте, протести захлинулись. Заграєте з владою, вірите у "доброго царя", ще й дозволяєте розколоти рух спротиву - значить, отримуйте.
Якщо вже змогли зібрати таку силу-силенну людей - то треба було, з Юлею чи без Юлі, вимагати "Азарова геть!". Щоб у них піджилки затремтіли. А тоді вже, не послаблюючи тиску, чекати, що вони запропонують. Почнуть торгуватися - ну добре, обмін: Азаров залишається на посаді, Янукович ветує кодекс.
Таку мову вони розуміють.


UPD (12:10). Людей біля ВР побільшало, і продовжують прибувати нові. Додала 3 нові фото, де можна оцінити, скільки їх зараз.


UPD (12:40). Кількість людей вже півгодини не змінюється. Диспозиція, схоже, така сама, як на початку (у вікно я бачу, що жінка з "перших" організаторів стоїть з мегафоном перед людьми, що кричали політичні гасла). Піду, мабуть, до мітингувальників...

UPD (14:40) Один з організаторів, Сергій Мельниченко, повідомив мені, що обидві сцени - їхні, просто на початку виникло непорозуміння, коли помічниця депутата Ляпіної Алексинцева взяла мікрофон біля другої сцени і почала гостро критикувати БЮТ.
Щойно одна з организаторів, Оксана Продан, оголосила, що Податковий кодекс вже практично прийнято у редакції Уряду, і підприємці готують з цього приводу ультиматум. Зараз, як повідомив Мельниченко, відбувається засідання тіньового уряду, там присутній один із співорганізаторів акцій протесту Олександр Данилюк, і вирішується, коли саме підприємці вирушать пікетувати Банкову.
Великі плани на понеділок – День річниці Помаранчевої революції.

UPD (16:30). Пішла з-під Ради о пів на третю. Зараз з дому додала ще кілька фотографій. Взагалі, як на мене, пікет сьогодні доволі млявий - люди поводились неактивно, навіть майже не жбурляли нічого у бік Ради. Кажуть, десь годину тому перед мітингуючими виступав Олег Тягнибок з доволі радикальною промовою, але я, на жаль, цього не чула.

UPD (20:50). Схоже, Тимошенко таки загітувала підприємців і збирається очолити їхній рух спротиву.
За це кажуть такі факти:
1) Присутність представника від підприємців Олександра Данилюка на засіданні тіньового уряду.
2) Тимошенко відмітить річницю Помаранчевої революції разом з підприємцями на Майдані.
3) Цього ж дня, 22 листопада, підприємці ініціюють референдум про відставку Азарова і Януковича.


В центрі - Страннік (Ігор Гурчик)


Ці хлопці дуже просилися у кадр. Просили не забути написати, що вони з Вінниці :)


"Друга сцена"


Співорганізатори - Оксана Продан і Сергій Мельниченко
Tags: верховна рада, підприємці, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 50 comments