Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Підприємці проти нового Податкового кодексу (фото, відео)

Змогла сьогодні бути лише на першій частині мітингу підприємців - з дев’ятої до пів на першу. Знімала на Майдані, йшла з колоною до Верховної Ради, знімала там і всередині, де депутати дуже швидко голосували за поправки і звідки майже не було чути шума з вулиці, бо демонстрантам навмисно вимкнули озвучку.

Але і без озвучки галас був неймовірний - і коли йшли, і коли стояли під Радою. Настільки, що гасел, крім "Владу геть!", неможливо було розібрати. Кричали, дуділи, грюкали - у все, у що можна кричати, дудіти і грюкати. Вперше за дуже багато років я побачила, як перехожі, побачивши колону, хвилину-дві слухають і читають гасла, а далі приєднуються до неї. Водії бібікали у такт гаслам - цього точно не було вже 6 років.

Прочитала в ЗМІ, що людей було зареєстровано майже 50 тисяч, цю ж цифру називали і самі мітингувальники. Оскільки весь натовп з одного місця побачити було неможливо, не казатиму, так це чи ні, але тисяч десь із 15-20 бачила на власні очі.
Головне, люди були НЕПРОПЛАЧЕНІ! Давно хтось бачив такий великий непроплачений мітинг? Різниця, скажу вам, разюча. Коли стоїть масовка Януковича чи Тимошенко, вони гріються на сонечку, якщо тепло, чи мерзнуть і зіщулюються, якщо холодно чи дощ, а для того, щоб завести їх на кричалки, потрібен професійний "тамада".
Сьогоднішні ж підприємці не мовчали ні секунди, очі у них горіли, їм хотілося дій, бо вони ж за власний інтерес! У бік Верховної Ради летіли помідори, туалетний папір і дрібні гроші. Люди навіть зібралися розгорнути біля ВР велике наметове містечко.

...Партійних прапорів не було, лише прапори об’єднань підприємців і кількох інших громадських організацій.
Щоправда, з прапорами прийшли активісти Кличка, але їх попросили зняти.
Підприємці зі всієї України змагалися в дотепності. Головне гасло, що дублювалося у безлічі варіантів - "Ні податковому терору!". Решту гасел і малюнків на банерах ви подивитесь на фото. Сподобались одесити, які почіпляли на вудки смугасті тільники :) Ще хтось виставив напівроздягнених манекенів, які символізували підприємців після реформи.

Тим часом у Верховній Раді знервовані депутати голосували за поправки. Частина депутатських місць були порожні і накриті гаслом проти податкового кодексу.

Ще трохи побувши з мітингувальниками, я змушена була піти. Про те, що було пізніше, розказує у своєму блозі dibrov_s Сергій Дібров:
"Пик численности участников митинга пришелся примерно на 13 часов. Людей очень много, зарегистрировано 48 тысяч, регистрируются не все. Настрой радикальный: чувствуется, что люди на взводе.

Периодически из здания ВР выходят депутаты, которые обращаются к народу с речами разной степени зажигательности, отношение к ним скептическое. Какой-то любви к представителям какой-то одной политсилы не наблюдается. Выступление Тимошенко сопровождалось возгласами "Юля, Юля", доносившимися из отдельных юлефильских очагов, которые, однако, не были поддержаны основной массой. Хотя, в целом, Ю.В.Т., как всегда, говорила много правильных слов.

В зале ВР идет работа, поправки отклоняются одна за другой. Митингующие подарили депутатам и с кем-то из нардепов передали в зал парламента надувную композицию в форме дули. Это вызвало возмущение Литвина, пригрозившего содрать с нардепа затраты на поимку и ликвидацию разлетевшихся по залу шариков в десятикратном размере.
События в ВР и вокруг нее продолжаются".


Ще мені відомо, що міліція затримувала одного з лідерів КУПР Сергія Мельниченка за порушення правил проведення масових заходів ("купрівці" були співорганізаторами акції), але згодом відпустила, його бачили серед мітингуючих.
Також у Твіттері промайнула інформація, що міліція побоюється штурму Верховної Ради і готова застосувати спецзасоби. Більш офіційний лінк на цю інформацію я поки що не знайшла.

Врешті-решт лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що сьогодні Податковий кодекс в цілому ухвалений не буде, це відбудеться не раніше четверга, 18 листопада.

Подробиці - у підписах до фото. Також рекомендую статтю Олексія Ярославцева "Акция протеста под Верховной Радой против налогового кодекса вылилась в многотысячный митинг".

P.S. А у Хмельницькому бунтуючі підприємці (пишуть, що зібралося 10 тисяч) виламали двері ОДА.

UPD (18:10): Надійшла інформація, що мітингуючі підприємці задля блокування прийняття податкового кодексу збираються стояти всю ніч.


Збір о 9-ій на Майдані


Націоналісти теж долучилися

UPD. І соціал-націоналісти:

Дудіти і свистіти люди почали ще на Майдані


Повітряний змій з Житомира


Чернігівчани


Організатори "майданної" колони
Географія вражає

Далі ті люди, що збиралися на Майдані (бо величезна кількість вже стояли біля Верховної Ради), пошикувалися у колону і через Європейську площу рушили вгору по Грушевського.
"Настав час прокинутись!", "Владу народу!"


Пікетували Кабмін


"Міцна сім’я - сильна країна!"


Тим часом у парку біля ВР ходили хресною ходою імперці з імперськими орлами на прапорах


А ось вам!


Такі вони, наші люди


Організатори на трибуні без озвучки. Змушені ходити уздовж натовпу мітингувальників і розмовляти з ними у звичайний мегафон, який серед загального галасу було майже не чути

Далі просто дивимось і читаємо гасла:
"Президент, зупини своїх проФФесіоналів, бо роблять біду!"


"Підприємці" - жертви податкового кодексу і пенсійного рекету


Ну, чому як місто "Красный Луч", так обов’язково має бути непатріотичне гасло? :(


"Малий бізнес просить політичного притулку у Гондурасі"


Люди, незвиклі до участі в масових акціях, страшенно рознервувалися при вигляді "космонавтів": "Знімайте їх, знімайте! Хай всі побачать, як влада від свого народу відгороджується!"
Тільники і останні труси від одеситів


Львів’яни

Тим часом у сесійній залі:


Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік (фракція ПР) стоїть на трибуні з виглядом Термінатора


Литвин, схоже, нервується


Терьохін (БЮТ) знову і знову бере слово


Моя улюблениця пані Ліля Григорович сумна


Люди тим часом продовжують мітингувати. Перекрили вулицю Грушевського.


У натовпі з вікна ВР мною помічені голова КМО УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) і голова "Нової сили" Юрій ЗбітнєвЯк грюкали


Що жбурлялиБарабанили


З Ради я виходила разом з Оксаною Шкодою, і дядьки з-за огорожі попросили у нас принести їм "депутатської водички", бо стоять давно і хочуть пити. Дали 15 гривень, і на них я взяла 4 півлітрові пляшечки якоїсь мінералки. Взяла найдешевшу, щоб на більше вистачило, коштувала вона 3,49 грн. Про вартість пишу спеціально для людей, бо кілька мітингувальників, побачивши "депутатську водичку", накинулися на мене із питаннями, скільки вона коштує :)
На фото: Оксана Шкода передає мітингувальникам водичку. Кажу їй: "Спеціально опублікую це фото, щоб тебе з Партії регіонів виключили!", а вона виявляється, безпартійна, от невдача... :)Tags: акції, верховна рада, відео, підприємці, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 61 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →