Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акції біля комітетів ВР 15 листопада (фото)Сьогодні, 15 листопада, біля комітетів ВР пройшли ніби одночасно три акції, чи, певніше, учасників об’єднали три причини для акцій протесту - новий Трудовий кодекс, законопроект "Про мови в Україні" і реклама цигарок, проти якої виступала частина учасників акції.

Я прибігла до комітетів, коли акція вже майже закінчувалась. Не було іншого виходу - ще до того, як про неї оголосили, пообіцяла "чоркомівцям", що зніматиму їхню акцію, яка відбувалася в той самий час на Львівській площі. Залишалося лише сподіватись, що пікет біля комітетів, як це зазвичай буває, протриває більше години...

Але цього разу все пройшло трохи швидше, ніж я розраховувала. Коли прийшла, ВО "Свобода" вже згорнула прапори. Активісти руху "Відсіч" теж потроху розходились. Залишалися проспілки і учасники руху за заборону реклами тютюну. Всього я побачила десь із півсотні учасників, разом з тими, що пішли, присутні з початку нарахували десь біля сотні.

Під час пікетування учасникам повідомили (інфа від Віктора Крука, йому ж належить і частина фото, за які дякую), що Трудовий кодекс і законопроект "Про мови в Україні" на цьому тижні не розглядатимуться.
Замітка з сайту "Майдан":

Сьогодні влада об"єднала у протестному пориві найрізноманітніші групи людей, які пікетували засідання погоджувальної ради депутатських фракцій Верховної Ради України: Всеукраїнська профспілка "Народна солідарність", Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Союзу жінок України "За майбутнє дітей", Громадянський рух "Відсіч", предстаники київських ринків та ін. Люди протестували проти внесення до порядку денного цьоготижневої сесії Трудового кодексу та законопроекту "Про мови в Україні". Поряд також мітингували противники тютюнопаління, вимагаючи заборонити рекламу цигарок.

Виступи в мікрофон перемежовувалися скандуваннями і барабанним боєм та стуканням у "Відра" активістів "Відсічі" й "риночників", які розташувалися у центрі мітингу з великим плакатом "Податковий терор + Мовний розкол + Трудове рабство = Нова влада", навколо якого розташовувалися менші за розміром гасла проти Трудового кодексу і законопроекту "Про мови в Україні". Вздовж дороги по вулиці Грушевського "Відсіч" розтягла величезний банер "Займіться ділом, а не язиком". Активіст "Відсічі" Михайло Свистович заявив, що сьогодні антинародна влада, як і в часи "Україна без Кучми" знову об"єднала людей різних поглядів та ідеологій, і ми повинні не дати їй шансу роз"єднати противників Податкового і Трудового кодексів законопроектом про мови, і не дати протиставити одне одному дрібних й середніх бізнесменів та найманих працівників. Він зазначив, що ми перемогли тоді (антивладні акції "Україна без Кучми", а за нею "Повстань, Україно!", в яких спільно брали участь громадяни з різними поглядами та ідеологіями, дала поштовх до розгортання широкого протестного руху, який закінчився Помаранчевою революцією), і переможемо зараз, якщо діятиме спільно й шукатимемо точки дотику, а не розбіжності, які потрібно відкласти до кращих часів.

Пікетування засідання погоджувальної ради противниками Трудового і Податкового кодексів закінчилося після того, як народний депутат України Андрій Шевченко вийшов до мітингуючих і повідомив, що до порядку денного цього сесійного тижня ні Трудовий кодекс, ні законопроект "Про мови в Україні" не внесено. Противники реклами тютюну залишилися далі мітингувати.
http://www.maidan.org.ua/static/news/2010/1289820737.html


Інформація з сайту ВО "Свобода":

Показово, що до акції намагалися нав'язатися соціалісти, які посеред заходу підкотили до Верховної Ради із машиною озвучки. Заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Юрій Ноєвий звернув увагу присутніх на відвертий дисонанс, в який соціалісти самі себе увігнали:

"Очільник Соціалістичної партії Цушко займає міністерську посаду в уряді Азарова-Тігіпка. Проте Цушко і пальцем не поворушив, аби зупинити проходження рабського Трудового кодексу. Отже він несе відповідальність за цей злочинний документ на рівні з його авторами.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" виступає проти ухвалення Трудового кодексу, зокрема проти його норм щодо необмеженості робочих днів і тижнів, встановлення відеоспостереження за працівниками на робочих місцях, скорочення строків повідомлення роботодавцем працівника про звільнення. Фактично, Трудовий кодекс у існуючій редакції – це продовження політики соціальної, національної та культурної українофобії, яку сповідує режим Януковича. А після тотальної фальсифікації виборів цей режим став тоталітарним".

Після критики соціалістів, Юрію Ноєвому вимкнули мікрофон і за кілька хвилин машина з озвучкою чкурнула геть.
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/017741/


Tags: акції, верховна рада, мова, свобода, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment