Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Мешканці Миколаєва проти перевантаження отрути у їхньому порту

(По-русски читать тут)
Шановний френд boromyr просить усіх небайдужих привернути увагу до проблеми гексахлорбензолу, який везуть територією України.
Подробиці тут:
http://boromyr.livejournal.com/43079.html

Я не спеціаліст у цих питаннях, якщо помилюся, поправте. Наскільки зрозуміла, у Калуші Івано-Франківської області відбувається страшне екологічне лихо. Там ще за Ющенка почали просідати вироблені шахти, в зоні лиха знаходиться велика кількість житлових будинків і промислових споруд. У Калуші - найбільший у Європі полігон отруйної речовини гексахлорбензолу, його там 11,5 тис. тон. Якщо негайно не спорожнити ці сховища, може статися техногенна катастрофа. Калуш і прилеглі села було оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації.

І ось цей гексахлорбензол везуть зараз у Миколаїв, звідки відправлять морем на утилізацію до Великобританії. Мешканці Миколаєва обурені і бояться за своє життя і здоров'я. Вони начебто не протестують проти самого факту провезення отрути через їхнє місто, але вимагають дотримання сили-силенної юридичних приписів.

На мою думку, це те саме, що вимагати купи довідок від пожежників, які саме в цю мить їдуть гасити пожежу. Це те саме, що обурюватись, що пожежники, які гасили дім сусіда, розламали твій паркан і витоптали клумбу.
Якби ці відходи зберігалися десь у Росії або Польщі - ми мали б право намагатися не допустити їх на нашу територію. А яке наше діло, хоч через Японію везіть. Але ж ми одна держава, і я вважаю, що треба трохи потерпіти.

Людей обурює секретність - що їх не попередили офіційно, що у їхнє місто везуть відходи, вони кажуть, що єдине джерело інформації про це - Інтернет. З одного боку, вони праві. З іншого - іди знай, як вчинять люди, якщо їм сказати всю правду. Може, зроблять правильно - всі, хто має таку можливість, втечуть на ці дні подалі від небезпечного місця і вивезуть дітей. А може, почнуть перекривати залізничні колії... Складне питання.

Взагалі, це те, про що я постійно кажу. Ідеальна влада - це коли ідеї і цілі Ющенка, а методи Януковича. Не завжди, бо свобода - теж річ потрібна, але коли форс-мажор - точно. Бо почнеш з усіма радитись і домовлятись - почнуть воду варити, щоб щось собі вигадати на цьому. А притиснеш по-хамськи - і отримаєш, чого хотів.
Tags: миколаїв
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments