Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Студенту дали 15 діб за матюки у чаті. Нормально?

Думаю, про це вже багато хто писав і читав, але я дізналася щойно і не можу оминути увагою цей інцидент.

Вперше в Україні людина відбула 15 діб адмінарешту за матюки в Інтернеті. Певніше, написано, що за матюки, але справа більш заплутана, оскільки хлопець зустрічався з модераторами в реалі і, за їхніми словами, поводився агресивно.

Цитую мовою оригіналу з "Комерсанту":
"В Запорожье студент техникума отбыл арест за нецензурные выражения
Сегодня, 10 ноября, стало известно, что по решению Ленинского районного суда Запорожья 19-летний студент запорожского техникума Дмитрий Мальцев отбыл 15 суток ареста за нецензурные выражения в адрес пользователей запорожского интернет-ресурса chatinet.zp.ua.

В канцелярии суда Ъ сообщили, что при рассмотрении дела представители юстиции руководствовались заявлениями потерпевших, а также выводами следственного отдела милиции, представивших необходимую доказательную базу.


Администратор сайта da.zp.ua, где размещается ресурс chatinet, Сергей Раджес рассказал Ъ, что Дмитрий Мальцев, известный под ником КОЯN, на протяжении многих лет был постоянным участником чата (развлекательный ресурс, на котором можно обмениваться текстовыми сообщениями в режиме реального времени). "Он постоянно оскорблял других посетителей, выражался крайне грубо и цинично. После неоднократных предупреждений со стороны наших модераторов (лиц, следящих за порядком в чате - Ъ) он договорился с ними о встрече. Там КОЯN повел себя крайне агрессивно, после чего наши сотрудники вынуждены были написать заявление в милицию, приложив к нему задокументированные доказательства поведения Мальцева", - сказал господин Раджес.

Как следует из решения суда, копия которого имеется в распоряжении Ъ, Дмитрий Мальцев был признан виновным в правонарушении, предусмотренного ст. 173 Кодекса об административных нарушениях ("мелкое хулиганство"). Как правило, данная статья влечет за собой штраф либо исправительные работы. Однако суд, приняв во внимание тот факт, что господин Мальцев является учащимся техникума и нигде не работает, вынес решение о наказании в виде 15 суток админареста.

Как сообщили Ъ в администрации учебного заведения, сразу после отбытия наказания, Дмитрий Мальцев попросил отчислить его из техникума. Эта просьба была удовлетворена.
Яков Ъ-Носков, Запорожье"


Всі знають, що я дуже сильно проти матюків і взагалі будь-яких наїздів в Інеті і на своєму ресурсі борюся з ними, як можу.
Якби можна було посадити на 15 діб кількох матюкливих цуциків, щоб решта злякались і почали поводитись пристойно, може, я була б і не проти. Але! Знайти і покарати, наскільки мені відомо, можна лише того, хто лається на форумах, сервери яких фізично знаходяться в Україні. А це - абсолютна меншість.
Крім того, якщо почнуть саджати за матюки, то дійде до того, що не можна буде написати "Табачник - бяка".

Незрозуміло також, навіщо була зустріч в реалі - щоб точно ідентифікувати хлопця? В статті сказано, що він був багаторічним юзером цього ресурсу, відомим під певним ніком, і систематично ображав інших юзерів. Це означає, що до цього випадку ЙОГО НАВІТЬ НЕ БАНИЛИ.
То що ж змінилося?
Я скажу, що.
Когось не того обматюкав. Того, хто зробив кілька дзвіночків і примусив модераторів, адмінів, ментів і суддю поворушитися і організувати так, щоб хлопцеві дали 15 діб.

Скажіть мені, це діло?
Ні, не діло. Або карати всіх, хто матюкається в Інеті (але це неможливо), або не карати нікого.

Вважаю так. За образи в Інтернеті треба і карати в Інтернеті. Є такий прекрасний засіб, як бан. Для цього і є модератори, щоб не було матюкні у чатах і форумах, а не для того, щоб зустрічатися з кимось в реалі і стукати на них до міліції.

UPD: Мій партнер Олексій Ярославцев після спілкування з директором інформаційного центру "КоммерсантЪ-Украина" Сергієм Горбачовим, який особисто стежив за ситуацією, повідомив мені таке:
"Этот дурень - обычный тролль, много лет обхаивающий посетителей. Его много раз банили (там программная система - бан на 10, 20 минут и на сутки), потом он взъелся на очередной бан и забил стрелку админам. Админы пришли с ментами".

Дякую обом за цю інформацію. Моя думка не змінилася. Отже:
1. Виявляється, хлопця посадили все-таки не зовсім за мат у чаті. Спочатку спровокували сутичку. Чим спровокували сутичку? Тим, що прийшли на стрілку з ментами. Туди і без ментів не треба було приходити.
2. Якого біса, маючи права модераторів, тобто можливість щодоби не пускати його у чат взагалі, скаржитись ментам?

UPD: Скан судового рішення. Дехто пише, що вся справа є "уткою", бо цієї справи немає у єдиному реєстрі судових справ (але вони туди зазвичай вносяться із дуже великим запізненням) і що чиїсь там знайомі менти пробили по базі, що такої людини не існує (але інформації, що походить від ментів, я за замовчуванням не вірю).

Зверніть увагу - у рішенні суду жодного слова про те, що хамство було в Інтернеті, не сказано. Тобто - якщо вся історія не "утка", то хлопця виманили в реал і або спровокували на хамство, або просто написали у протоколі, що воно було. Затримані на масових акціях теж зазвичай "матюкаються".
Схоже не на розкрутку чату, як пише дехто у коментарях, а на спробу залякати Інтернет-юзерів.

UPD: З того, що пишуть у коментарях, можна зробити висновок, що вся ця історія вигадана і є "інформаційним вбросом" з метою перевірити реакцію людей на те, що їх можуть почати саджати за те, що вони пишуть в Інеті. Але я не наполягаю на цій версії - справа дуже заплутана.

UPD.Цікава версія про те, що насправді сталося, від людини, яка, схоже, в темі (обережно, багато ненормативної лексики!)
Tags: бєспрєдєл, запоріжжя, молодь, студенти, суд, інтернет
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 69 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…