Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Журналісти з КНМП біля посольства РФ вимагали розслідування справи Кашина (фото, відео)(По-русски читать тут)
Вчора, 9 листопада 2010 р., члени Київської Незалежної медіапрофспілки пікетували посольство РФ, вимагаючи швидкого і об’єктивного розслідування справи побиття журналіста Олега Кашина. Вони тримали невеликі плакатики - на одних був портрет Кашина і напис "Мєдвєдєв і Путін! Знайдіть кривдників Олега Кашина!", на інших - "Анна Політковська, Ігор Александров, Анастасія Бабурова, Георгій Гонгадзе, Наталя Естемірова, Василь Климентьєв... Сьогодні хотіли вбити Олега Кашина. Хто наступний?", "Терор проти журналістів = смерть демократії".

Виступали голова КНМП Юрій Луканов, журналісти Дмитро Гнап, Андрій Яницький і Олена Білозерська, тобто я :)


Юрій Луканов казав про те, що в Україні і Росії схожа ситуація зі свободою слова. Що є обгрунтовані підозри, що Кашина покалічили через його професійну діяльність. Що українські журналісти підтримують своїх російських колег і вимагають знайти виконавців і замовників замаху на Кашина. "Ми мали близько п'яти років лібералізму, коли у нас були досить вільні стосунки з владою, тепер знову почали пропадати журналісти".


"Сегодня мы принесли на эту акцию предметы, которыми предположительно избивали Олега Кашина. Мы этим хотим показать, что если власть не будет защидать журналистов, если милиция не будет расследовать преступления, то журналистам самим придется ходить с железными палками", - сказав Андрій Яницький і роздав учасникам пікету арматурини.


Дмитро Гнап навмисно, щоб його зрозуміли у посольстві, говорив російською мовою. Сказав, що Путін і Медвєдєв - підкреслив, що саме в такій послідовності - несуть відповідальність за замах на Кашина, за побиття еколога і активіста Фетісова і журналіста Адамчука - це ті події, які трапились лише протягом останніх чотирьох днів. "Я уже молчу об этом списке российских журналистов, убитых и искалеченных. Вы делаете очень много для того, чтобы журналистов в России убивали и избивали. Мы не проводили журналистские расследования в вашей стране и не знаем, давали ли вы лично указания убивать и избивать журналистов. Но вы создали систему власти, в которой люди, которые вам непосредственно подчиняются, дают такие указания. И вы покрываете этих людей. И печальнее всего то, что украинская власть восхищается вашей системой власти и хочет перенести ее сюда".
Також він висловив сумнів, що українські правоохоронці захищатимуть журналістів, якщо російська система управління буде перенесена сюди.

"Две недели назад была избита съемочная группа Первого автомобильного канала - не какими-то неизвестными, а представителями руководства корпорации "Поздняки-Жилбуд". Милиция ничего не сделала, чтобы защитить журналистов. Максимум, что светит виновным - адмистатья за мелкое хулиганство, хотя журналистке выкрутили руки, вырвали камеру - там четыре статьи уголовного кодекса".


Я теж виступала - бо теж належу до цієї проспілки. Сказала приблизно таке:

"Коли я вчора розмістила у своєму блозі анонс сьогоднішнього пікетування по справі Кашина, мені дехто став у коментарі писати - чому, мовляв, ви заступаєтесь за таку негарну людину? І стали присилати лінки про різні його негарні вчинки.
Я вивчила ці матеріали. І скажу вам, що дай Бог, щоб про кожного з нас не можна було нарити чогось гіршого.

З того, що я дізналася про Кашина, вимальовується портрет типового росіянина: сміливого, безбашенного, трохи хамуватого й епатажного, але не злої людини. Міг випити - рідко, але мітко. Сп"яну ліз до всіх обніматися, але не більше.

У своєму блозі міг обматюкати якихось політиків. А хто з блогерів цього не робить? Хіба що я, мабуть. Бо поки ще не довели :) Найбільшого розголосу набула історія, коли Кашин у своєму блозі обізвав Псковського губернатора не дуже гарним словом.


Інтернет - територія свободи. За прекрасну можливість виходити зі своєю інформацією до людей напряму, без посередників, ми платимо не надто велику, як на мене, ціну: змушені терпіти величезну кількість зайвої інформації і хамства. Людина, досвідчена в інтернет-спілкуванні, знає, що якщо тебе облаяли, або ігноруй цю людину, або облай її на своїй території, у своєму блозі. Але не погрожуй, бо будеш смішний.

Що зробив наш ображений псковський губернатор? А він довів, що те слово до нього було застосоване небезпідставно: він почав вимагати у блогера публічних вибачень. Призвело це, ясна річ, до того, що спрацював феномен солідарності блогерів, і вся російська Інтернет-спільнота намертво приліпила до нещасного губернатора саме це слово :) Дійшло до того, що невідомі хакери зламали офіційний сайт губернатора і під його офіційним портретом написали те саме слово :) А не чіпай нашого брата, називається.

Так ось, ми зараз тут, саме на цьому місці вимагаємо знайти замовників замаху на Кашина і кажемо усім: не чіпайте нашого брата! Бо будете вже довіку називатися тим самим словом, як було написано під тим портретом".
Після чого учасники пікетування покидали арматурини біля клітки посольства, "щоб російські дипломати здали їх у металобрухт".В кінці акції представник посольства прийняв у журналістів звернення до російського президента, де було сказано таке:

"Дмитрию Медведеву,
Президенту Российской Федерации.

Уважаемый господин Президент!
Мы, украинские журналисты, обращаемся к Вам, поскольку в России произошло позорное событие - был зверски избит журналист Олег Кашин. Это мерзкое происшествие не является исключительно внутренним делом России. Ведь наши страны объективно влияют друг на друга, тем более - в период декларируемого потепления отношений между нашими народами.

Мы с сожалением констатируем, что брутальное отношение к журналистам все более распространяется и в Украине: увеличилось количество нападений на журналистов, после десятилетнего перерыва снова исчез наш коллега - Василий Климентьев. Мы бы хотели, чтобы одним из следствий декларируемого сближения между нашими государствами стали цивилизованные отношения власти и журналистов.
Раньше со стороны российских провластных организаций звучали открытые угрозы в адрес избитого Олега Кашина, а кремлевские чиновники продемонстрировали свое негативное к нему отношение. Выложенное в Интернете видео свидетельствует о том, что целью преступников был не грабеж. Высказываются предположения, что таким образом кто-то пытался запугать других журналистов, осмеливающихся говорить неугодные для власти вещи. Таким образом, подозрение автоматически падает на власть.


В этой ситуации провести объективное расследование и наказать виновных согласно закону является делом чести для Вас и Вашей команды. Мы призываем Вас к этому. Иначе дело Кашина ляжет несмываемым пятном на репутацию российских властей. Иначе оно будет иметь самые отрицательные последствия и для Украины. А нам бы этого очень не хотелось.

От имени Киевского независимого медиа-профсоюза
Юрий Луканов,
Председатель Комитета КНМП.З.І. Подяка zuof8 за вчорашні лінки на матеріали про Кашина.

Tags: акції, бєспрєдєл, відео, журналістика, посольство рф, фото, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 35 comments