Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Мала Житомирська, 12а


Ви знаєте, що я з принципових міркувань намагаюся не висвітлювати майнові конфлікти, всі оті рейдерські захоплення і т.д. Але сьогодні, оскільки знаходилася поруч з місцем конфлікту, не змогла відмовити Странніку (Ігорю Гурчику) у проханні піти-сфотографувати-поспілкуватися. Все у нашій державі досі вирішується через блат :)

Ситуація така. Будинок за адресою вул. Мала Житомирська, 12а - пам’ятка архітектури, що прилягає до т.зв. "садиби Мурашка". Його, згідно слів мешканців, у 2008 році Шевченківська районна рада передала на баланс КП "Житлоинвестбуд-УКБ" (тобто Голиці, пояснюють мешканці). Ті продали його фірмі "Пантеон-Інвест". Після скарг мешканців і протесту прокуратури у 2010 р. Шевченківська райрада скасувала своє рішення про передачу будинку, але фірма, яка заплатила за нього гроші, ясна річ, і знати нічого не хоче.

Фірма, за словами мешканців, частину з них повиганяла, а решті намагається влаштувати контрольно-пропускний режим. Сьогодні зранку виламали замок, який поставили мешканці. У приміщенні знаходяться працівники охоронної фірми "Атіс-Груп", найнятої новим власником. У присутності телекамери вони не хамили, але й відповідати на будь-які питання відмовлялися.

Розповідає Тетяна Львівна, у якої в цьому будинку живуть чоловік і дочка (дочка була присутня при розмові): "Всі ці два роки мешканці платили у ЖЕК. Три тижні тому до ЖЕКу прийшов якийсь представник і приніс папери, що він є власником цього будинку.

Тут у нас залишилася сім’я Глухових (Олександр Глухов - громадський інспектор ГУ охорони культурної спадщини КМДА - О.Б.). Будинок був заселений художниками і ще двірниками, практично всі 8 квартир були заселені. Люди за свій рахунок намагалися полагодити дах, бо це ж пам’ятка архітектури. А фірма зняла двері. Ми викликали з головного управління охорони спадщини інспектора, вони написали їм припис і зупинили це все.
Просили показати їхні охоронні документи - бо пам’ятки просто так не продаються, без документів про наміри, тощо. Ніяких таких документів у них не було. В результаті ми за свій рахунок поставили двері на місце і поставили замок. Сьогодні вони його вскрили і сказали, що будуть пускати лише тих, хто прописаний, і більше нікого. На першому поверсі у нас був магазин "Сапсан", були заварені двері. Вони прийшли, ці двері розварили і сказали, що житимуть тут на першому поверсі.
Двірників, які вже 6 років тут прожили, разом з дітьми з 15 жовтня викидали на вулицю. Викидав представник "Пантеон-Інвесту". Коли ми викликали міліцію після зняття дверей, він сказав, що у нього немає паспорту, і він ніхто. "Шествие" було день і ніч - люди йшли з вузлами, він сказав - викинути всіх на вулицю, бо інакше їх заварять разом з речами. Залишились тут лише кілька сімей".

Далі мені розповіли, що років зо три тому будинок горів - кажуть, умисний підпал. Будинок раптово зайнявся з першого по п’ятий поверх, поки мешканці ходили на Майдан послухати мітинг Тимошенко. Його тушили 15 пожежників, але причину пожежі так і не знайшли. "Одна жінка з двома маленькими дітьми злякалась, бігала і кричала, що це Голиця підпалив, - розказує Тетяна Львівна. - В результаті на нас і Інтернет-видання "Обозреватель" подали до суду, хоча мій чоловік ніде прямо не казав, що це Голиця підпалив. Після цього ми судилися десь років півтори з Голицею, який подав на нас до суду на сто тисяч збитків, які ми нібито нанесли репутації "Житлоинвестбуд-УКБ", що продає житло. Але ми виграли суд".

Далі, на першому поверсі, що весь знаходиться у стані ремонту, ми спробували поспілкуватися з кількома здоровими дядьками з охоронної фірми, але вони відмовлялися давати коментарі - в стилі, нас найняли, ми охороняємо, більше нічого не знаємо.

Додаткову інформацію можна отримати на сайті Майдан:
http://maidan.org.ua/static/news/2010/1289213626.htmlТТетяна Львівна (ліворуч) з дочкою і сусідкою


Tags: будівельний конфлікт, київ, київрада, кмда
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments