Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Газету "Сегодня" - у чорний список

З цією газетою я більше не маю жодних справ. Не читаю її, не посилаюся, не спілкуюся з її журналістами і закликаю до того ж інших.

Вчора, після комуністичного свята, під час якого КУПРівці влаштували контр-акцію, вже після того, як я зробила про це пост, телефонує мені журналіст "Сегодня" Дмитро Коротков. Питає, чи це правда, що було затримано шестеро людей. Я кажу, що було затримано 10, і відсилаю його за подробицями на свій блог. Адресу диктувати не довелося - він сказав, що добре знає мій блог. Але на його прохання я коротко розповіла про те, що сталося.

За кілька годин заходжу на сайт "Сегодня", а там: "У КУПР несколько иная версия событий. Как рассказала член организации Елена Белозерская, 10—12 членов их организации в районе мэрии вышли на проезжую часть..." (Источник)

Я розлютилася страшенно, що, взагалі-то, зі мною буває рідко. Я не є членом кожної організації, про яку пишу, і не збираюся нести відповідальність за її дії. Кілька разів я і дівчат з "фемен" знімала (одягнених, звісно, на спільних акціях) - так я тепер член "фемен"? :)
Або ще гірше - коли почалася акція КУПР, я, взагалі-то, ходу комуністів знімала. Так мене і в члени компартії записати можна??

Сприйняла б це як чергове прикре журналістське перекручування і махнула б рукою - врешті-решт, все-таки не до "фемен" мене записали, якби не досвід: в одному ЗМІ виходить брехня, всі інші її передруковують, а потім менти і чиновники на прес-конференціях розмахують такими ось публікаціями і кажуть: "Загальновідомо, що ця особа тісно пов’язана з..."

Коротше, мій партнер Олексій Ярославцев зателефонував до одеської редакції газети "Сегодня" і пояснив, що я журналіст, який до КУПР не має жодного відношення, і попросив виправити помилку. Натякнув, що інакше може бути судовий позов. Після кількох дзвінків з’ясувалося, що "національний" номер газети вже розіслано по типографіях України, але друк київського випуску встигли призупинити і внесуть у нього правку - так само, як і на сайті.
Ми зраділи, але рано. За півгодини на сайті з’явилося виправлення: "Как рассказала сторонница организации Елена Белозерская..." (Источник)

Тобто, по суті вони залишили все, як було, лише підстрахувалися від судового позова. Довести, що я не член КУПР, елементарно - це засвідчить керівництво організації. А от що я не є прихильником, довести в суді неможливо, бо:
1) я багато разів писала, що співчуваю усім правим,
2) КУПР відкрито декларує свою праву позицію,
3) я у блозі ніколи не писала нічого поганого про КУПР (а з якої статі, вони ж ні в чому не винні).
Між тим, прихильника всі нормальні люди сприймають як безпартійного активіста, учасника акцій організації.


Скани київського і одеського випусків "Сегодня". У київському я "сторонница", в одеському і всіх інших регіональних випусках - "член".

Покидьки, коротше.
До речі, це далеко не перша подібна підстава з боку газети "Сегодня", і навіть не вперше вони намагаються втемну використати особисто мене. Досить.

P.S. До речі, друзі, я не сліпа і прекрасно бачу, що мене давно з якоюсь метою намагаються прив’язати до КУПР. Так ось - при всій повазі до цих людей, я не згодна.
І ще більше не згодна на використання мене втемну.
Tags: журналістика, купр, уроди, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 84 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →