Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Комуністичне свято і протидія йому (фото)(По-русски читать тут)
Ходила сьогодні дивитися на щорічний "червоний шабаш". Біля пам’ятника Леніну комуністів було не дуже багато, чоловік до 500, але коли вони пошикувалися у колону і вийшли на Хрещатик, там стояли ще комуністи, і разом їх було чималенько - тисячі дві - дві з половиною.
На Хрещатику активісти Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР) влаштували комуністам "теплу зустріч". Але про все по порядку.

Як не дивно, серед комуністів чимало було молоді. Не знаю, чи це куплені студенти, чи це мода така пішла - підросло покоління, яке не знає, що це таке - стояти у черзі і купувати де, що "выбросили". Машини часу на них, дурних, немає, для безкоштовних екскурсій, а хто дуже вже затятий - то в один кінець.

Також було багато дітей. Попереду колони йшли дівчатка у червоному "прикиді" з барабанами. Використання дітей на подібних акціях вважаю неприпустимим. Півбіди, якщо якась бабуся притягла з собою онука - він втомиться від стояння, ходіння і "Ура, таваріщі" і коли підросте, відмовиться ходити з бабусею :) Але приводити дітей централізовано... Це нормально, якщо йдеться про якесь державне свято, чи навіть про День Перемоги - щоб діти ветеранам очі потішили. Але на таке от... Варто було б заборонити це законодавчо.

На що ще я звернула увагу - на повну відсутність цього разу, чи не вперше, російських триколорів. Знайомий прокоментував: "Це тому, що Янек в Криму порвав бізнес Грача і пояснив комунякам, що єдиний друг Росії - це він, а вони тут зайві". Правду Янукович сказав :)
Ще, як не дивно, усі оголошення через гучномовці вони робили українською мовою. "До внесення червоного прапору струнко!". Влаштували урочисте вручення "комсомольських квитків".

Далі комуністи пошикувалися у колону і звернули на Хрещатик, де з’єдналися з іншою комуністичною колоною.

Попереду ішли "ряджені". Цього разу вони були недостовірні. По перше, у джинсах під шинелями :) По-друге, символ революції - не солдати чи сестри милосердя, а чекісти.

Біля мерії на червоних чекав сюрприз. Активісти КУПР вискочили їм навперейми, на проїжджу частину Хрещатика, і розгорнули гасла: "Революція одна - помаранчева!" (все-таки перебільшення, як на мене :), "КПSS - заборона!" і "КПSS - кат українського народу!". Попутно вони потоптали ногами червоний прапор.
До них кинулися фотокори, а за ними - "космонавти". Спробували відтіснити купрівців, але ті відбігали від них далі по Хрещатику, тримаючи розгорнуті гасла. До них знову підбігли міліціянти і один-два дуже активних червоних. Була коротка, але динамічна сутичка, під час якої, якщо не помиляюся, міліція затримала одного активіста КУПР. Далі купрівці стали зі своїми гаслами на розі Прорізної і Хрещатику, спокійно тримали їх і давали інтерв’ю, поки міліція з’ясовувала, чи є у них заявка. Комуністична колона тим часом порівнялася з ними і почала їх проминати.

З’ясувавши, вочевидь, що заявки нема (як пізніше повідомили мені активісти КУПР, вона все-таки була), активістів оточили "космонавти", і друг всіх київських демонстрантів майор Оніщенко повів їх до РУВС, яке знаходиться поруч, на Прорізній. Причому йшли туди активісти з розгорнутими прапорами, ніякого насильства до них з боку міліції я не бачила.
Всього було затримано 10 людей, шестеро з них станом на 15:00 уже на волі.

Комуністи тим часом дійшли до Майдану, де на них чекала червона сцена, яка доволі дико виглядала поруч із монументом Незалежності, і розпочали там мітинг. "Під керівництвом компартії ми досягли успіхів у виробництві, освоєнні космосу, соціальній сфері, ми будували суспільство, де всі народи були вільні і мали право на самовизначення, братні народи СРСР будували справедливе суспільство, ми перемогли у Великій Вітчизняній війні, мали всі можливості для розвитку національних культур, бла-бла-бла..." Хто жив у ті часи, того генетично від цього нудить. Скандували: "Україна буде радянською і соціалістичною!". Через кожні 2 слова - "Ура, таваріщі!".
Перехожі, що були на протилежному боці Майдану, не звертали на них жодної уваги.

P.S. Вітаю Олега Ярославовича Тягнибока з Днем народження!
Чудовий фотокор Олексій Фурман :)Брешуть - їх усього стільки немає :)

Сюрприз! :)


Ногами його, ногами!


Майор Оніщенко за роботою :)
Комуністичний заслон від страшних бандерівців :)


Інтерв’ю на тлі червоної колони


На розі Прорізної і Хрещатика


Колона тим часом проходить повз активістів КУПР у бік МайдануФотокор Максим Требухов, як завжди, виховує міліціянтів :) Цього разу вони не хотіли випускати його з оточення. Схоже, одночасно знімає від грудей. Професіонал :)


З розгорнутими прапорами - до райвідділку


Тим часом комуністи дійшли до сцени


Протиприродне поєднання


Затриманий
Tags: акції, комуністи, купр, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 65 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →