?

Log in

No account? Create an account
квітень 2018   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
На Покрову-2006

Музеї з Лаври можуть виселити у нікуди

Posted on 2010.11.03 at 20:15
Tags: , ,
(По-русски читать тут)
Сьогодні, 3 листопада 2010 р., у будинку Спілки письменників на Банковій проходила нарада з приводу виселення великої кількості музеїв з території Києво-Печерської лаври. Подейкують, що це пов’язано з тим, що у лаврі готують резиденцію для російського патріарха Кирила. Поки народні депутати, чиновники і керівництво музеїв проводили нараду, на вулиці стояв майже спонтанний пікет з громадських активістів та працівників цих та інших музеїв, які прийшли підтримати колег. Бачила кількох добрих знайомих з УНП (зокрема, Миколу Бичека), Тополю з УНСО, інших.

Проблема, наскільки я зрозуміла, ось у чому: існує постанова Кабміну про виселення музеїв з території Лаври. Директори музеїв не заперечують проти самого виселення, але наполягають на рівноцінних приміщеннях, а це організувати дуже складно, бо музейні фонди великі і потребують відповідних умов зберігання.

Через таку помірковану позицію музейних керівників більшість гасел теж були помірковані: "Церква і культура - не вороги!", "Зупинімо ворожнечу церкви і культури!", "Ні відселенню музеїв у нікуди!", "Любов до ближнього передбачає любов і до його культури!", "Янукович! Чи залишиться в Україні хоча б один музей до року музеїв у 2013 р.?", "Знищення історичної пам’яті - це культурний геноцид!" і лише одне прямолінійне гасло: "Московські попи! Руки геть від українських духовних цінностей!".
Навіть "Слава Україні! Героям слава!" скандували мало і якось мляво.


Прагнучи розібратись у ситуації, я взяла коментар у заступника директора з наукової роботи Музею Івана Гончара Ігоря ПОШИВАЙЛА.
Він пояснив, що музеї не проти відселитися, бо нинішні приміщення незручні, в підвалах, де знаходяться фонди, страшна вологість і вже років 10 триває боротьба з грибком. У пункті 3 постанови Кабміну написано: "Виселити за умови надання відповідних приміщень". Але Київрада збирається проголосувати за те, щоб викинути цей пункт і виселити музеї у нікуди. Проблема, сказав пан Ігор, не тільки у цьому конкретному випадку - це прояв культурної політики держави. У Києві - 30 музеїв, у Будапешті - 300, незважаючи на те, що нація набагато менш чисельна.

З музеїв, які знаходяться на території Лаври, пан Ігор назвав Музей народного мистецтва, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей театрального мистецтва, Музей книги і книгодрукарства, фонди Національного музею архітектури і побуту України.
"У нормальних державах, - додав колега пана Пошивайла, - музеї, які представляють народне мистецтво і культуру, знаходяться у палацах".
Я спитала, чи правда це, що відселення музеїв пов’язано із створенням резиденції для Кирила. Ігор Пошивайло відповів: "Багато вже говорять, що це нормальний варіант, що якщо Лавра належала церкві, хай їй і належить. Питання не до церкви, тут не є конфлікт між церквою і музеєм. Конфлікт у тому, що все-таки немає культурної політики держави, що ці рішення приймаються політично, на догоду якимсь окремим особам".


Старший науковий співробітник Музею народної архітектури і побуту Романа Романівна КОБАЛЬЧИНСЬКА сказала, що питання, що музеї будуть виселяти з території Лаври, вже вирішене, але що комісія, яка зібралася сьогодні, має прийняти якесь рішення щодо приміщень, у які виселяти, і передати його до Верховної Ради. "Це дуже складно. Наприклад, наші фонди, музею народної архітектури, це 70 тисяч експонатів, які потребують відповідних умов, це ж не можна просто згорнути і скласти у скрині, як музей історії міста Києва! Їм потрібен спецільний температурний режим, спеціальні стелажі - окремо для кераміки, окремо для тканини... Дуже прикро, фонди збиралися 40 років, серед них є унікальні речі, які більше ніде не знайдеш".


Поспілкувавшись із пікетувальниками, я побула трохи на самому засіданні комісії. Головував нардеп Яворівський, були також депутати Петро Ющенко, Михайло Косів з БЮТ і ще кілька. Були присутні, судячи з табличок, представники таких установ: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей книги і друкарства, Музей історії міста Києва, "Лаврські майстерні", Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей українського народного декоративного мистецтва, Державна історична бібліотека, Рахункова палата України, КМДА, Київрада (Бригинець), Державний комітет архівів України, Український фонд культури (Борис Олійник), Фонд державного майна тощо.


Яворівський сипав громи і блискавки на голову керівника Державної служби з питань національної культурної спадщини при мінкульті Андрія Вінграновського, казав, що той всього лише виконавець і має виконувати постанову Кабміну, де чітко сказано - знайти за 2 тижні відповідні приміщення, і взагалі поводився як самовідданий захисник музеїв :)


Михайло Косів взагалі був проти виселення музеїв з Лаври, порівняв її із Собором Паризької Богоматері, який одночасно є культовим місцем і музеєм. Ще один депутат сказав, що для таких фондів за 2 тижні нереально підшукати відповідне приміщення, і на практиці це означає, що музеї розділять долю Музею історії Києва - їх запакують у скрині, і будуть пояснювати людям: "В цій скрині - музей народного мистецтва, а в цій - Музей книгодрукарства, тощо".

Залишитись до кінця наради у мене не було можливості, тому не володію наразі інформацією, чи було прийняте якесь конкретне і чітке рішення, але щось мені підказує, що ні. Стежимо за розвитком ситуації.

Дуже цікавий плакат - на ньому перераховані українофобські вислови ТабачникаПетро Ющенко


Comments:


stkachuk
stkachuk at 2010-11-03 18:49 (UTC) (Посилання)
А чи не здається що ця ситуація як і штучно створена так і була давно прогнозована ?
Чому на території Верхньої Лаври окрім УПЦ МП і музеїв у Храмах немає інших конфесій ???
Принаймі УПЦ-КП, УАПЦ чи УГКЦ ? Чому склалась монопольна ситуація про виселення і однозначну передачу споруд лише і саме УПЦ МП ?
Що не було за ці роки притензій на передачу Храмів Лаври ще якійсь конфесії окрім УПЦ МП ?
Бачите, як все просто ! Ми козацька громада УПЦ КП Всіх Святих з 1997 року добивалися надання храму Всіх Святих Лаври для проведення богослужінь ! Хто нас підтримав у цьому, а ми проводили служби і акції кожного року з 1997 року до виборів Януковича Президентом !
Усім було байдуже і Тополі і Карпюку, Зайченку, Морусу, Яворівському,Кензьору,Ющенкам, М.Стрісі, Бригинцю, М. Косіву, Біласу, Муляві, Мовчану, Соскіну,Гудимі-провакатору, М. Яковинні, В. Вовкуну,О.Биструшкіну, С. Кролівцю,....., я особисто звертавля і не раз до ВСІХ КУНу-Муну, Свободи до ВСІХ !
Усім було по-барабану !
От і маємо, що усі хто роками ігнорував наше прохання про підтримку свідомо і не свідомо сприяли передачі Лаври МОСКАЛЯМ, а тепер корчать з себе ПАТРІОТІВ,не байдужих, збираються, обговорюють, протестують!
А що не було часу і можливості вирішити це питання на користь УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ !
Нанаведжу тріпачів.... за Вас Україна гине !
stkachuk
stkachuk at 2010-11-03 18:57 (UTC) (Посилання)

По темі ! Де Ви всі були коли треба було боротися за Лав

НА 29 ЧЕРВНЯ ОГОЛОШЕНО ЗАГАЛЬНУ МОБІЛІЗАЦІЮ ПАТРІОТІВ КИЄВА ! Українські Святині - Українцям !
http://stkachuk.livejournal.com/9586.html
10 років МИ ВИБОРЮЄМО НАЦІОНАЛЬНІ СВЯТИНІ - УКРАЇНЦЯМ ! ! !
http://stkachuk.livejournal.com/10738.html
Козацька-Мазепенська Церква у Києво-Печерській Лаврі Буде ! З нами Бог !
http://stkachuk.livejournal.com/63936.html
(Deleted comment)
nik_adams
nik_adams at 2010-11-03 20:39 (UTC) (Посилання)

Re: так, церква і культура не вороги

Це ще питання, чия то квартира. Справедливіше за все дійсно було б віддати Лавру всім православним конфесіям, це загальнонародне надбання і було б несправедливо віддавати її комусь одному. А в дні, коли не відбуваються служіння можна було б проводити екскурсії в музеях. Атеїсти також мають право на Лавру. А можливо й виключно атеїсти, якщо згадати які мордобої влаштовували православні парафіяни коли ділили храми господні.
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-11-03 22:29 (UTC) (Посилання)
vlagrom -

Ви хочете щоб приміщення належали московським контррозвідникам - попам ?
Ось коли у Київо Печерськой Лаврі буде розміщатися Українські священики - лише тоді можно буде ставити питання про перенос музею на інше місце, але ні як не зараз !
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2010-11-04 02:17 (UTC) (Посилання)
Ну а как же без гундяя Киряева? Русский мир, будь он неладен...
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-11-04 06:05 (UTC) (Посилання)
Олено,а що там з Миколою Коханівським? Не має жодної інформації...((
(Deleted comment)
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2010-11-04 09:26 (UTC) (Посилання)
Так, между делом, вопрос: а вы не пробовали использовать вместо картинки свою собственную фото на аватарке? А то вы так громко скандалите, что, походу, напоминаете бабульку с из под парадной. То есть некий гипотетический, всем недовольный персонаж.

А так вроде человек был бы.

Рекомендую.


Edited at 2010-11-04 09:26 (UTC)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-11-04 07:30 (UTC) (Посилання)

Монастир УПЦ МП виганяє хворих дітей на вулицю!!

Олена! Необхідно рятувати хворих дітей від чиновників і УПЦ МП! Видно, що без підключення широкого кола небайдужих людей справа буде вирішена на користь МП. Прохання до всіх якомога більше поширити інформацію.

Стара стаття, але сьогодні (3/11/2010) в вечірньому "Інтері" було оголошені, що апеляційний суд прийняв бік монахинь.

http://gorod.dp.ua/news/news.php?id=57092&page=10&co=up
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2010-11-04 16:04 (UTC) (Посилання)
Сорри за оффтоп. Гляньте на досуге http://bolshoy63.livejournal.com/21716.html
(Анонімно) at 2010-11-05 02:22 (UTC) (Посилання)
Вы напрасно вступаете в дебаты с больным человеком.
Этот Шивер (http://shiver2005.pl.ua/) хворый стокгольмским сндромом. Полюбил насильников своих предков до беспамятства. Вот его эссе с его же блога.

"З великим подивом дивлюся на деяких сучасних істориків, що намагаються принизити славні часи СРСР, коли Україна була задоволеною та процвітаючою, ці історики труять своєю брехнею молоді розуми.

Мені пощастило, бо я народився за часів СРСР і ніколи не думав, що історію будуть фальсифікувати і що я до цього доживу. Історію на користь однієї частини України – західної. Націоналізм, як неважко переконатися ходячи по ресурсах націоналістичних партій – це завжди фашизм. Фашизмом скінчилися останні 5 років правління Ющенка. Комуністичні цінності – це цінності справедливості, тобто одержувати нормальну заробітну плату, держава гарантує роботу, нема злочинності. Ідея про знищення українського населення не витримує жодної критики, хоча б тому, що серйозно жоден історик не стане навіть думати про таку версію, звичайно крім західних істориків, які ніколи і не жили у складі України, натомість думають, що все про неї знають, відверто дратує нас українців можливість примазатись до нашої культури католиків та уніатів – вони ніколи не були слов’янами і не будуть, бо вони поділяють цінності західного фашизму.
Єдина мета, котра на сьогодні є – це відродити велич української мови, на жаль вже полонізованої остаточно.
Комуністичні цінності були цінностями наших дідів, що воювали у радянській армії проти фашистів та бандерівців за спільну радянську батьківщину, одержали за це шану та повагу. Хай там як, але якщо ми знаємо історію, нам ніхто не нав’яже своєї."
(Deleted comment)
supervisor_ua at 2010-11-04 17:12 (UTC) (Посилання)

Після перемоги Національної Революції

...одного дня буде проведена масштабна операція з одночасного звільнення всіх українських святинь від сатанінської секти МП. Кацапських попів буде посаджено в потяг та вивезено до Москви, все їхнє майно буде конфісковано, їхні буди, якими вони позасирали парк і сквери - знесено.
trabo
trabo at 2010-11-04 19:09 (UTC) (Посилання)
треба вигнати ВСІХ попів з лаври і не пущать. Краще відкрити там більше музеїв і збільшити приміщення існуючих, хоч якась користь буде.
"церква і культура - не вороги!"? ще й як вороги. будь-яка церква - ворог культури і просто ворог здорового глузду
derschwarzetod
derschwarzetod at 2010-11-05 16:51 (UTC) (Посилання)
+100
приятно встретить здравомыслящего человека =)
ivasuk_telesuk
ivasuk_telesuk at 2010-11-04 20:40 (UTC) (Посилання)
Звісно вона ж не нам належить
fiackelf
flackelf at 2010-11-05 06:20 (UTC) (Посилання)
Всех нахрен с лавры.Верхнюю Лавру довели до ручки (все запущено и разрушается) и еще немалую плату требуют с паломников за вход.
Верхняя лавра должна быть отдана УПЦ МП,то есть законному владельцу
josh_il
josh_il at 2010-11-05 08:19 (UTC) (Посилання)
Думаете,они отремонтируют?
derschwarzetod
derschwarzetod at 2010-11-05 16:47 (UTC) (Посилання)
Какие музеи в феодальной стране? Зачем они ей?
Теперь там попы будут друг друга жопоебить.
megail
megail at 2010-11-06 01:19 (UTC) (Посилання)

Яко отці за чад своїх

А й дійсно, може повинна в першу чергу сама церква подбати за те щоб музеї не опинилися на вулиці. На ній же лежить відповідальність за духовний і культурний стан своєї пастви А по факту йде боротьба не за спасіння душ прихожан, а за приходи. Якщо так, то гнати з Лаври саму
церкву треба.
lesnichiy2004
lesnichiy2004 at 2010-12-21 13:07 (UTC) (Посилання)

До відома

23 грудня о 13.00
Києво-Печерська Лавра,
вул. Івана Мазепи, 21

ГО "Простір свободи" закликає підтримати акцію солідарності під гаслом:

"Не дамо викинути музеї з Лаври!"

Йдеться про:
- Музей історичних коштовностей України зі знаменитою Скіфською Пектораллю
• Музей декоративного мистецтва з унікальними колекціями Катерини Білокур, Марії Примаченко, зібраннями української писанки та вишивки
• Музей книги й друкарства з історією нашої книги, стародруками Петра Могили, Йосипа Тризни, Лазаря Барановича,
• Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, заснований Лесем Курбасом, з експонатами подарованими Марією Заньковецькою, Амвросієм Бучмою, родиною Старицьких
• Музей мініатюр
Previous Entry  Next Entry