Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києві пройшли збори з ініціації референдуму

Текст прислали активісти ГО "Порядок і достаток".

"В Український дім вранці з усього Києва збиралися люди. Ті, кому вже по-справжньому набридла нині діюча команда "космічного" мера і депутати, більшість із яких рвалися до влади не за тим, щоб дбати про розвиток і благоустрій столиці, про порядок і достаток у будинках киян - а виключно про те, як би набити власні кишені. Роздається земля, руйнуються парки, захоплюються будівлі, не робиться винятку навіть для пам’яток старовини.

Поштовхом для рішучих дій - як соломина, що ламає спину верблюда - стала ліквідація районних у Києві рад. Тоді на великому мітингу перед КМДА кияни висловилися за проведення референдуму щодо недовіри київській владі, дострокового припинення повноважень і призначення позачергових виборів Київської міської ради і міського голови. Ініціативу з організації зборів взяли на себе народний депутат Кирило Куликов, відомий тележурналіст Данило Яневський, заступник голови Правління ГО "Порядок і Достаток" Петро Михайленко, низка відомих громадських організацій.

Для визнання зборів правочинними потрібно, щоб у них взяли участь не менше 200 осіб, які постійно мешкають у Києві. Сьогодні у залі Українського дому було 234 киянина. На порядку денного стояло лише два питання: дострокове припинення повноважень київського міського голови Л.М.Черновецького і дострокове припинення повноважень Київської міської ради. Рішення про ініціацію референдуму з цих питань і створення ініціативної групи прийняли практично одноголосно. Про включення до складу ініціативної групи, до обов’язків якої входитиме збирання підписів на підтримку проведення референдуму, подали заяви 68 киян.

Правда, мешканці столиці прийшли до Українського дому з великою кількістю інших невирішених проблем і неодноразово добивалися включення їх до порядку денного. Кирило Куликов, якого обрали головою зборів, пояснив, що задля ретельного виконання вимог Закону і визнання Зборів такими, що відбулися, слід обмежити обговорювані теми лише питаннями, які були зазначені у повідомленні до Київради. Але оскільки інші проблеми також вимагають обговорення і вирішення, колектив громадських активістів, який готував сьогоднішнє засідання, продовжуватиме роботу в напрямку створення постійно діючої громадської ради, яка буде вивчати проблеми столиці, розробляти і вносити до представницьких органів пропозиції з покращення життя у Києві, стежити за їх виконанням. До участі у такій раді вирішили залучити всі громадські організації й ініціативні групи киян, які досі поодиноко боролися за збереження міста від руйнівних зазіхань владних багатіїв.

А поки що на часі подання заяви до Київради про початок збору підписів на підтримку референдуму. Їх треба буде зібрати протягом місяця у кількості 10% від числа виборців, тобто майже 200 тисяч".
Tags: київ, купр, черновецький
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments