?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
На Покрову-2006

Петро Матвієнко і я на комісії ВР зі свободи слова (фото, відео)

Posted on 2010.10.27 at 00:48
Tags: , , , , , ,


(По-русски читать тут)
Засідання тимчасової слідчої комісії ВР з питань свободи слова, цензури і перешкоджання журналістам, за участі керівництва МВС і ГПУ, на яке мене запросили, відбулося ще 21 жовтня, у минулий четвер, але я лише зараз змогла змонтувати і виставити в Інет відео, тому й не написала про це раніше.

Текст візьму з сайту "Телекритики" - дуже толковий матеріал, а всі подробиці є на відео. Я розповідаю про той горезвісний незаконний обшук у мене, а Матвієнко, заступник зниклого редактора газети "Новий стиль" Климентьєва - про розслідування справи Климентьєва і обшук у самого Матвієнка.

ТСК з питань цензури стурбована поганим захистом свідків у справах, пов’язаних з діяльністю журналістів
21-10-2010
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів стурбована ситуацією із захистом свідків у справах, пов'язаних з діяльністю журналістів. Про це заявила голова ТСК Ірина Геращенко на засіданні 21 жовтня: «Захист свідків - одна з ключових наших позицій».

Як приклад пані Геращенко навела ситуацію з Петром Матвієнком, колегою зниклого харківського журналіста Василя Климентьєва, який надіслав до ТСК лист щодо порушення його процесуальних прав свідка та статті 17 закону «Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів» внаслідок вилучення журналістських матеріалів та технічних засобів, якими він користувався у своїй роботі.

Зокрема, Володимир Гузир, перший заступник начальника головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генпрокуратури, повідомив на засіданні, що помешкання заступника редактора «Нового стилю» обшукали з метою вилучення фотоапарата зі знімками, причетними до справи Климентьєва, який, за словами Володимира Гузиря, пан Матвієнко відмовився віддати добровільно, а також ще низки речей.

У своєму виступі на засіданні ТСК Петро Матвієнко повідомив, що мотивація у постанові суду, на підставі якої проводився обшук правоохоронцями, зазначена інша - його активна діяльність у з'ясуванні подробиць зникнення Василя Климентьєва. «Через те, що Матвієнко робить заяви, дає прес-конференції, робить інтерв'ю і їздить у Київ, і невідомо, на які кошти», - процитував «єдину мотиваційну частину» у постанові суду Петро Матвієнко. Також він зазначив, що до зникнення Климентьєва причетні колишні і нині діючі працівники міліції. Зважаючи на це, Петро Матвієнко занепокоєний, що його можуть з невідомих причин заарештувати. На що Володимир Гузир відповів: «Він (Матвієнко - ТК) справляє на нас враження законослухняного громадянина і на сьогодні підстав для його затримання немає».

Сергій Редька, перший заступник департаменту карного розшуку МВС, у свою чергу заявив, що пану Матвієнку повернуть усі його речі, вилучені під час обшуку, як тільки буде проведено їхній аналіз.

Голова ТСК висловила занепокоєння, що на свідків може чинитися тиск під час слідчих дій. «Між листом до ТСК і слідчими діями так само могли відбутися певні дії, внаслідок чого свідки потім відмовляються від своїх слів. Чи потрібно нам таке слідство? Може, тоді треба відкрити хоч одну справу на журналіста за неправдиві свідчення? Є така ситуація: або журналісти щось не те нам написали, або ви нас вводите в оману», - звернулася Ірина Геращенко до Володимира Гузиря.

ТСК вирішила звернутися до Вищої ради юстиції з метою отримання роз'яснень, наскільки правомірним був обшук і чи можна було без суду вилучити у пана Матвієнка предмети, перелічені Володимиром Гузирем.

Також на засіданні розглянули заяву редактора газети «Вільний вибір» та інтернет-видання «Політична Херсонщина» Дементія Білого щодо побиття під час публічного захисту та перешкоджання журналістській діяльності з боку представників місцевої влади та заслухали Олену Білозерську, головного редактора ІА «Поряд з вами» щодо незаконного обшуку в її квартирі та порушення ст. 17 закону «Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів». ТСК висловила занепокоєння з приводу того, що Олені Білозерській відмовили в порушенні кримінальної справи за фактом обшуку.

Відповідно до заяв Петра Матвієнка, Олени Білозерської та Дементія Білого ТСК направить звернення до Генпрокуратури України, щоб остання надала у зазначені терміни подробиці слідства. Також члени ТСК попросили у пана Гузиря пришвидшити дії його «регіональних колег» у розслідуванні справ.

Зазначимо, що на засіданні ТСК не був присутній жоден представник Партії регіонів. «Мені здається, що це не випадково», - сказала Ірина Геращенко.

Наостанок голова ТСК висловила обурення з приводу «провалу» законопроекту «Про доступ до публічної інформації» та повідомила, що під час наступного розгляду законопроекту, у листопаді, ТСК звернеться до Верховної Ради з проханням підтримати цей закон.

«Телекритика»
http://telekritika.ua/news/2010-10-21/56815


Ірина Геращенко


Петро Матвієнко

Comments:


(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 17:41 (UTC) (Посилання)

Re: Відмова урядовців оскаржити

Ви все зрозуміли правильно. Я ненавиджу і вважаю ділом негідним судитися, писати скарги тощо - але змушена це робити - просто щоб наступного разу боялися чіпати і шукали собі легшу здобич :)

Викладати ці документи сюди не заборонено, але не думаю, що доречно. Це страшенна нудота. У перші кілька днів після обшуку я ніяких скарг не писала, бо була ще наївна і думала, що, може, то справді, занадто ревний і старанний молодий слідчий, що хоче зробити кар’єру, у своєму прагненні зловити хуліганів перевищив повноваження і зачепив журналіста. Думала, що йому справді потрібні диски з фотками і що отримавши їх, він від мене відчепиться.

Але після другого допиту я з усією очевидністю побачила, що "хулігани" і їхній вчинок міліцію не цікавлять (хлопець при мені називає слідчому імена подільників, а міліція навіть не намагається їх потурбувати), а цікавлю саме я.

Тому після другого допиту з викликом "швидкої" ми з адвокатом написали до Голосіївської районної прокуратури скаргу (здається, правильна її назва "Повідомлення про злочин"). Мене після того кілька разів викликали до прокуратури і розпитували, як усе було. Найбільше їх цікавило, чи давав мені редактор завдання знімати саме цю акцію. Хоча в законі ні про якого редактора і завдання не сказано. Воно й зрозуміло, адже більшість журналістів шукають свої теми самі, а редактору лише приносять на затвердження.
В даному разі я повідомила їх, що маю доручення знімати і висвітлювати всі вуличні молодіжні і протестні акції, що відбуваються у столиці.

Через деякий час з районної прокуратури прийшла "Постанова про відмову в порушенні кримінальної справи", на 4-х сторінках, де в подробицях розповідалося про те, що підставою для обшуку були покази обвинуваченого пацана, що я була присутня під час скоєння хуліганських дій і нібито бачила, як їм перед акцією роздавали "засоби вчинення злочину". Далі - що в моїх показах і показах обвинуваченого нібито існували суперечності, в зв’язку з чим слідчий вирішив провести очну ставку. Далі - про те, як ми з адвокатом поводились під час очної ставки.

Далі сказано: "Вивченням матеріалів дослідчої перевірки фактів порушення законодавства з боку слідчого Коновода В.В. не встановлено. Так, обшук в житлі Білозерської О.Л. проведено на підставі постанови Голосіївського районного суду м.Києва від 18.02.2010 р. При відповідному поданні до суду надавались матеріали кримінальної справи № такий-то. Таким чином, підстав вважати, що суддя при винесенні постанови не знав про те, що Білозерська О.Л. є журналістом, немає (не думаю, що в матеріалах цієї кримінальної справи було вказано, що я є професійним журналістом, адже речник київської міліції пан Поліщук, який вивчав ці матеріали, і гадки не мав попервах, що я журналіст - О.Б.). В ході обшуку вилучено ті матеріали, які відображають сліди вчинення злочину, а отже, мають відношення до справи.
На даний час матеріали кримінальної справи № такий-то відносно такого-то за ознаками злочину, передбаченого ч.2. ст. 296 КК України направлено до суду з обвинувальним висновком. Відносно Білозерської О.Л. винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи".


Тобто, факт порушення ст.17 був повністю проігнорований.
Ми з адвокатом оскаржили цю постанову у Генпрокуратурі, ГПУ спустила мою скаргу на розгляд нижче, до міської прокуратури, та передала знов до Голосіївської районної, звідки прибула повторна відмова, цього разу на 2-3 речення.
Мій адвокат Сидір Кізін радить мені судитися. І, мабуть, доведеться послухати. Бо оскільки вони офіційно ствердили, що нічого не порушували, а Янукович при владі буде ще довго, а я рід діяльності міняти не збираюся - значить, мені треба убезпечити себе від повторення порушень закону з боку міліції.
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 19:36 (UTC) (Посилання)

Re: Відмова урядовців оскаржити

Щодо того, що Коновод міг не знати, що я є практикуючою журналісткою.
Це не так. Бо, по-перше, одночасно зі мною обшук було проведено у фотокора "Фотоленти" Олексія Фурмана. З ним трохи інша ситуація: по-перше, зроблені ним знімки публікувалися ВИКЛЮЧНО на сайті "Фотоленти", яка є великою офіційною фотоагенцією. По-друге і головне - Фурмана у день тієї акції затримали охоронці магазину і разом з міліцією 3 години незаконно тримали у приміщенні магазину. При цьому він пред’явив своє журналістське посвідчення і зателефонував до своєї агенції, звідки негайно прибули його безпосередній начальник і корпоративний адвокат, але їх 3 години тримали на вулиці, не допускаючи до Олексія.
Тобто, що Фурман журналіст, було відомо з самого початку.

Але припустимо, що слідчий, як людина молода, не знав - не тільки про те, що я є журналістом, але й про те, що журналістів захищає відповідний закон.

Але ж як тільки він прийшов з постановою про обшук, я показала йому своє посвідчення і відповідну статтю закону.
У такій ситуації він мав вибачитись, сказати, що не знав, відмовитись від обшуку і попросити мене про добровільну співпрацю зі слідством, як у такій ситуації і робиться завжди з журналістами.
Я б тоді не стала відмовлятись, бо у кожного своя робота, і скинула б йому на флешку чи диск фотографії, які його цікавлять. Все одно учасників подібних "стрьомних" акцій я завжди фотографую лише зі спини - навички такі.

Ні, він цього не зробив, він почав погрожувати і залякувати - переважно, моїх батьків. І перше, що зробила міліція, коли я підняла бучу, - спробувала довести, що я не є журналістом. Коли це не вигоріло - що я не мала завдання знімати саме цю акцію (хоча в законі, знов-таки, нічого про це не сказано).

Навіть вимагали були, щоб я пред’явила письмове доручення від редактора знімати цю акцію :) (Хто хоч трохи знайомий з журналістською роботою, розуміє, яке це безглуздя - ніякий редактор ніякому журналісту ніколи таке не пише - хіба що, може, якщо йдеться про тривале відрядження кудись за кордон на війну).

"- Ситуацію плутає твердження урядовців у цитованому Вами документі, що суддя мовляв знав про Вашу професійну діяльність як журналістки".
Так не пишуть же, що знав. Пишуть - нема підстав вважати, що не знав. Навмисне заплутують. Поліщук же не знав, значить, цього у справі не було. У постанові суду на обшук було написано "була присутня і проводила фотофіксацію хуліганських дій", про журналіста ні слова. Те саме і з Фурманом.

Суддя, Колдіна її прізвище, могла знати про нас з Фурманом лише те, що подав їй у матеріалах справи слідчий Коновод. Не більше. І якщо там було написано (або сказано на словах): "Кілька членів банди кидали димовухи і фарбу, а двоє їх фотографували", то це, погодьтеся, має зовсім інший зміст :)

Порушення закону - це злочин. Ніяких доказів, що суддя його скоїла, у мене немає. Тому й звинувачувати її я не буду.

Ви не про мої і моїх друзів можливості фантазуєте - це і для куди більш впливових людей практично неможливо - дізнатися, хто замовник. Думаю, схема була така. Замовник в опосередкованих висловах попросив якогось міліцейського начальника як-небудь мене прищучити. Навіть якби у мене якимсь дивом був відеозапис їхньої розмови - це не було б доказом замовлення, бо прямо він нічого протизаконного не вимагав би. Той начальник доручив це діло безпосередньо слідчому, і слідчий міг би його здати лише у випадку, якби йому загрожувало за виконання цього наказу кілька років тюрми, а цього ніколи не буде.

Хто замовник - я можу лише здогадуватись. У своєму житті кілька разів наступала на хвости впливовим людям. Один з них зараз міністр. Другий займає не останню посаду в міліції. Кожен з них міг це зробити, але це ніколи не доведеш.

Більше того, це міг бути можновладець, який особисто проти мене нічого не має, на якого я ніколи не нападала, але він міг захотіти прищучити всіх незалежних опозиційних журналістів на моєму прикладі. Чому саме на моєму? Бо я здалася найбільш беззахисною - за мною не стоїть велика газета, що належить олігарху, я не працюю на зарубіжне ЗМІ, тощо.
(Анонімно) at 2010-10-27 08:24 (UTC) (Посилання)
Шановна Олено, вибачте, що (знову) не по темі допису.

Від того, що Ви "переведете" націоналістичну тусовку Вашого жж на Ваш сайт, є ще один ВЕЛИКИЙ плюс - цим ви значно ускладните роботу тим, в кого "холодний розум, гаряче серце і руки по лікоть в крові".
Звісно для цього необхідно, щоб сайт був розміщений десь далеко за кордоном в "не дружній" для наших "братів" країні, ну, наприклад, в США. (так як для них 99% усіх країн "не дружні" з цим проблем не буде :) )

IMHO важливо, щоб на сайті були зручні засоби для коментування Ваших дописів. І бажано зробити на сайті форум.

p.s. ну, і реклама :)

З повагою, Олексанндр Сірий
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-27 15:05 (UTC) (Посилання)
Наскільки я розумію, мова йде про "чудовий" сайт "Поряд з вами"?
Ну да, плюс буде. Представнику провідних українських ЗМІ Ярославцеву. Але мінус власниці цього чудового ЖЖ Олені Білозерській з її індивідуальністю і неповторністю (і - головне - незалежністю).

зі
Прохання пану Ярославцеву більше не турбувати органи безпеки організації, де я працюю, так як допис зроблено в неробочий час :)
Дякую за розуміння.
(Анонімно) at 2010-10-27 16:52 (UTC) (Посилання)
Чи правильно я розумію, що ви погоджуєтесь (і забов'язуєтесь) нараховувати "власниці цього чудового ЖЖ Олені Білозерській з її індивідуальністю і неповторністю (і - головне - незалежністю)" з/п, що відповідає вищеперерахованим якостям?
(не хочу щоб ця тема зійшла на "ха-ха" тому цікавлюсь абсолютно серйозно)
То як, Ви погоджуєтесь?

Що до конкретної суми, думаю, ви зможете домовитись з пані Оленою. (Гадаю, що це має бути не менше 1000 зелених спинок в місяць)
Повторююсь, що домовлятись треба з Оленою, але гадаю за таких умов вона погодиться полегшити "важкі виробничі будні" контори, де Ви працюєте і не буде переносити контент з жж (суп-фсб) на сайт з рекламою.

п.с. я цю тему піднімаю другий раз оскільки вважаю, що це "по чесному", коли людина отримує фінансову винагороду за свою роботу. Адже ми (споживачі результатів її праці), не платимо їй анічогісінько (принаймні, я про таких людей нічого не знаю).

до Олени: Олено, я абсолютно не орієнтуюсь в сфері інтернет реклами, якщо надходження від неї дуже не значні - вибачте, що підіймаю цю тему. (Я міг би написати на е-мейл, але не впевнений, що Ви отримуєте пошту. Ну і плюс, можливо в жж мене хтось підтримає.)

О. Сірий
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 17:56 (UTC) (Посилання)
Дякую, пане Олександре, за Вашу турботу і пропозиції.
Я теж нічого не розумію в Інтернет-рекламі, але мені пояснювали, що надходження від неї, якщо сайт не дуже розкручений - копійки.

Щодо того, щоб переводити "націоналістичну тусовку" на "Поряд" - як не дивно, тут я в чомусь погоджуюсь з Іваном. Чи розкрутиться від цього сайт - невідомо, а блог суттєво втратить, можна так ненавмисно і убити блог.

Своє "завдання мінімум" сайт виконує, а розкручуватись буде поступово, я нікуди не поспішаю. Гроші, звісно, потрібні, але мені здається, що таким шляхом на даному етапі більше нашкодиш, ніж заробиш.
Хоча можу і помилятися, бо в Інтернет-заробітках я профан.
(Анонімно) at 2010-10-27 18:47 (UTC) (Посилання)
Ok. ви краще знаєте, що Вам робити. Єдине, що додам: погодьтеся, що якщо вся інформація є в блозі і всі дискусії теж тут, то сенсу ходити ще й на сайт немає. Хіба заради солідарності. А якщо, як Ви пишете, надходження від реклами - копійки, або її взаглі немає, то і в такій солідарності немає особливого сенсу.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:50 (UTC) (Посилання)
Так, це серйозна проблема, яку ми сподіваємось розв’язати поступово.
naukport at 2010-11-09 17:51 (UTC) (Посилання)
Заробляти можна треба наприклад у лівій частині сайту розміщувати рекламу,але якщо торгувати посиланнями то це не для ідейних сайтів.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:49 (UTC) (Посилання)
Дякую, що пишете мені у неробочий час :)
Але чого Ви постійно присікуєтесь до Ярославцева? Людина дуже серйозно і самовіддано ставиться до нашого спільного проекту. Що є певні недоліки - так не все одразу, проект ще дуже молодий.

Коли Ви кажете про "Поряд з вами", не забувайте, що це і є блог Білозерської, плюс права ЗМІ (бо це не тільки сайт, а ще й агентство) і робота ще однієї людини, яка змогла все оформити, зареєструвати, щоденно адмініструє сайт, пише і ставить матеріали і взагалі відповідає за все, чого нема на моєму блозі.

Я і про свій блог не скажу, що він провідне ЗМІ, бо не можу конкурувати з тими, хто має гроші на оплату праці хоча б кількох журналістів, які разом встигатимуть те, що не встигаю я.
Але люди все частіше і частіше кажуть, що у мене унікальний контент, що вони читають тільки мене і т.д. Тобто, певні досягнення у якості ЗМІ маю. А от прав не маю. Коли працюю паралельно в газеті чи журналі, щоб мати статус журналіста, завжди пам’ятаю, що залежу не від себе і обставини будь-якої миті можуть змінитися, і я можу втратити цей захист. З "Порядом" я його не втрачу. А розкрутка - ну, розкрутиться поступово.
josh_il
josh_il at 2010-10-27 17:47 (UTC) (Посилання)

Демонстрация национально свидомых украинок

Мне понравились лозунги.Олена,берите пример правильной пропаганды:
http://nnm.ru/blogs/girlfriendHudo/kak_v_kieve_vstrechali_putina_ukraina_ne_alina/#cut
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:07 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

Це не національно свідомі українки. Це гравці без правил, які наносять величезну шкоду усім протестним акціям, через що я намагаюся зайвий раз їх не згадувати і взагалі ігнорувати.
Гасла дотепні, справді. У когось із них голова добре варить і гасла завжди дотепні.
josh_il
josh_il at 2010-10-27 18:12 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

Дело в том,что правильно выстроенная пропаганда-это всегда игра без правил."Будь понятным для друзей и непредсказуемым для врагов"(C).У них,как и учили нас классики,полное "единство формы и содержания"-отсюда и успех.
Грубо говоря,залог победы в пропагандистской войне сегодня-хороший пластический хирург и гениальный копирайтер.
Просто,однако.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:24 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

Те, що вони роблять - шлях у тупик. Принцип "Після мене - хоч потоп". Що доведеться робити наступним дівчатам, щоб їх перевершити, коли акції топлес людям приїдяться? А це відбудеться дуже скоро.

І взагалі, після того, як з’явилися напівголі дівчата, жодне ЗМІ вже не буде знімати і показувати звичайні пікети з людей різної зовнішності і віку, навіть із дуже дотепними гаслами чи театралізованими акціями.
Тобто, після акцій топлес, щоб привернути увагу, залишиться тільки робити щось вже зовсім незаконне і небезпечне.

Вони користуються тим, що їм соромляться навіть зауваження робити. Бо про чоловіка скажуть "імпотент", про жінку "стара або негарна, заздриш". Будь-яке переслідування їх, будь-які спроби бойкотувати їх або проганяти зі спільних акцій будуть для них лише піаром.
Тому людям, які себе поважають, раджу просто не звертати на них уваги і чекати, поки вони набриднуть.
бiла та пухнаста
iglusha at 2010-10-27 19:08 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

А взагалі, звідки взялося це "фемен"?. На данному етапі вони тільки шкодять усім оппозиційно налаштованим громадянам. Чи не на газорубліках вони сидять?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 19:38 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

Можливо, на початку вони робили все безкоштовно - задля піару. А тепер, коли їх усі знають, багато хто може проплатити їхню участь у конкретній акції. Доказів, звісно, не маю, то й не казатиму.
Але шкода від них мирним акціям величезна.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:13 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

До речі, дотепне і правильне гасло "Україна не Аліна!" було б справді дотепним і правильним, якби його тримали такі самі гарні дівчата у віночках, але не напівголі.

У цьому ж випадку гасло двозначне. Як розуміти "Україна не Аліна"? Аліна Кабаєва у такому вигляді по вулицях не ходить. Виходить, вона більше себе поважає? :)
josh_il
josh_il at 2010-10-27 18:14 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

"До речі, дотепне і правильне гасло "Україна не Аліна!" було б справді дотепним і правильним, якби його тримали такі самі гарні дівчата у віночках, але не напівголі."
Исчез бы весь смысл акции-теория не была бы подкреплена наглядными пособиями.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-27 18:28 (UTC) (Посилання)

Re: Демонстрация национально свидомых украинок

Що вони мали у вигляді під "не Аліна" - що Україна себе поважає і її не поімєєшь? Чого ж створили протилежне враження? :)

Під таке гасло треба брати максимально гарних дівчат у строгому одязі.
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2010-10-27 18:48 (UTC) (Посилання)
Олена, сорри за оффтоп. Меня сегодня Сергей Мельникофф поздравил с почином - первая публикация в моей колонке на его сайте http://ipvnews.org/ossin_article27102010.php
Уважаемые друзья и неуважаемые враги! Комментарии пока возможны только в моем ЖЖ, кому-то эта тема возможно уже знакома, кому-то нет. Вскоре будут возможны комментарии и на ipvnews.org. Жду их как в том, так и в другом месте.
В дальнейшем обещаю унижать Россию в той степени, в какой она унижает себя сама.
Previous Entry  Next Entry