Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Фастові незареєстровані кандидати силою прорвалися до ТВК (постійно оновлюється)

Свіжа інформація з Фастова від пана Велеслава зі "Свободи".
Сьогодні на 11 годину біля будинку міськвиконкому, де знаходиться фастівська міська ТВК (вул.Соборна, 1), був призначений пікет протесту проти дій міської ТВК, яка відмовилась реєструвати значну кількість кандидатів у депутати.

Зібралося людей доволі, як для Фастова, багато. Це представники ВО "Свобода", тимошенківської "Батьківщини" (є ще "Батьківщина" Майбоженка), ПРП, деякі самовисуванці - кандидати на посаду мера і в депутати, яких не зареєстрували. Вони зайшли до приміщення комісії з різними документами від суду і ТВК, згідно з якими попередні дії ТВК є незаконними, і з зібраними підписами фастів’ян за розпуск нинішнього складу ТВК.

Спочатку був цілком мирний пікет, частина людей знаходилась на вулиці, а частина на 1 поверсі біля кімнати ТВК. У "передбаннику" стояли 3 "беркутівці".

Але після "нахабної заяви голови фастівської міської ТВК Ольги Чумаченко, що, незважаючи на жодні постанови суду і взагалі, що б не сталося, вона не буде реєструвати ВО "Свободу", "Батьківщину" і ПРП", люди попри спротив міліції прорвалися до ТВК.

Нині там знаходяться голови місцевих осередків незареєстрованих партій. Люди чують, що розмова на дуже підвищених тонах. Потроху підтягуються фастів’яни.
Міліції тим часом побільшало. Частина в формі, частина в цивільному. За будівлею ТВК 2 "газелі" з працівниками "Беркуту". Люди кажуть, що вони не місцеві, а донецькі.
Постраждалих чи затриманих поки що немає.

У приміщенні ТВК перебуває нардеп від БЮТ "з тих, що ще не продалися" Олег Тищенко. Очікують на прибуття ще трьох нардепів.

За допомогою цього депутата з’ясувалася така цікава історія. На початку жовтня до ТВК був поданий партійний список по багатомандатному виборчому округу до Фастівської міськради від тимошенківської "Батьківщини". Через кілька днів подається список від ПРП, в якому є абсолютно ті самі люди. Ясна річ, на підставі цього обом партіям було відмовлено у реєстрації. Зараз з’ясувалося, що пакет необхідних документів, які подавала "Батьківщина", є повним, включно з особистими згодами кандидатів балотуватися. Коли ж нардеп Тищенко попросив показати індивідуальні згоди балотуватися кандидатів від ПРП, з’ясувалося, що їх немає.
Нардеп і всі присутні хором зробили припущення, що ПР або безпосередньо ТВК передрукувала список "Батьківщини" під грифом ПРП, щоб потім мати привід відмовити обом партіям.

UPD (14:15). Телефоном повідомляє Велеслав: щойно голова ТВК Чумаченко під приводом того, що їй треба надрукувати якийсь папірець, хотіла вийти з приміщення (і, вочевидь, втекти), але люди її заблокували. Тоді вона зателефонувала своєму чоловікові, який очолює місцеву організацію ПР. Троє нардепів від БЮТ, які щойно прибули, поїхали з ним на розмову.

UPD (14:30). Робота Фастівської міської ТВК блокована, повідомляє пан Велеслав. Впускають-випускають лише тих, хто має право там знаходитись (наприклад, кандидатів).
"Якийсь негідник з ПР погрожував жінці фізичною розправою. Я не знаю, що стримало людей від суду Лінча, всі розлючені до нестями". Зараз має прибути якийсь з каналів центрального телебачення.

UPD (14:55) Голову Фастівської ТВК Ольгу Чумаченко забрала "швидка". Розлючені люди довго не хотіли її випускати, з натовпу навіть лунали вигуки "Хай платить своєю головою і шкурою за свої злочини!". Врешті-решт люди піддалися на умовляння нардепів і випустили її.

UPD (15:15). Інформація від нардепа Ігоря Гриніва (БЮТ): Під тиском депутатів та активістів партія "Наша Україна" зробила до ЦВК подання про зняття Ольги Чумаченко, яка пройшла за квотою "НУ", з посади голови фастівської міської ТВК, і подала на неї скаргу до прокуратури.

UPD (16:50): Під ТВК доставлені намети, підтягуються люди для цілодобового блокування ТВК. Свободівський інформатор, держслужбовець не з останніх, що побажав залишитись неназваним, стверджує, що голова ТВК Чумаченко має намір одноосібно, без відома навіть членів комісії, надрукувати бюлетені, до яких не включити незареєстровані партії, що протестують зараз.

UPD (18:30). До ТВК прибув начальник фастівської міліції і з ним підсилення звичайної міліції і "Беркуту". Начебто мають наказ бути у повній бойовій готовності і можуть застосувати силу проти учасників пікетування.

UPD (19:40). За будинком, де знаходиться ТВК, зосередились близько 30 невідомих молодиків у цивільному, деяких з них фастів’яни упізнали як "місцеву шантрапу, хуліганів". Пан Велеслав каже, що, можливо, вони планують провокацію - наприклад, зчинити бійку, щоб міліція забрала пікетувальників.

UPD (22:40). Фастівська міська ТВК зареєструвала декого з раніше незареєстрованих кандидатів до Фастівської міської ради.
Стосовно ВО "Свобода" вона постановила, що для подальшої розмови про реєстрацію принаймні партійного списка потрібна довідка, хто є головою місцевої організації. Хлопці з’їздили по цю довідку, голова фастівської "Свободи" Геннадій Яковюк і голова Київської обласної "Свободи" пан Ханенко зараз у приміщенні ТВК.

Кількість прихильників ПР потроху збільшується. Вони без жодної партійної символіки, є підозра, каже пан Велеслав, "що це люди зовсім не законослухняні, тобто шпана, бандюки".
Раніше був вільний доступ до будинку міськвиконкому, і в т.ч. в кімнату ТВК, а зараз охорона міськвиконкому зачинила двері зсередини, і ті, хто в кімнаті ТВК, відрізані від вулиці. Вхід охороняють кілька співробітників міліції.

UPD (22:50).З ТВК вийшов Геннадій Яковюк і телефоном повідомив мені, що по багатомандатному округу зараз реєструють практично всіх кандидатів від усіх партій, яких раніше не реєстрували - "аби люди розійшлися". Щоправда, пан Геннадій побоюється, що завтра це рішення можуть і скасувати.

UPD (26.10, 2:05).До міської ради м.Фастів зареєстрували всіх кандидатів від ВО "Свобода", як по партійному списку, так і по окремих мажоритарних одномандатних округах. Вирішується питання про реєстрацію кандидата на посаду мера від ВО "Свобода" Г.Яковюка.
Щодо кандидатів від інших партій точної інформації поки що немає.
Tags: бєспрєдєл, вибори, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments