Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ностальгія: Покрова-2006

(По-русски читать тут)
Напередодні Маршу УПА хочу вам показати, як це було чотири роки тому, у 2006-му.
Хто був - згадає. Ностальгія страшенна...
Хто не був - подивиться. Тоді у мене ще не було блогу, тому більшість із вас ці фото не бачили (хоча деякі з них невідомим мені чином потрапили в Інтернет і гуляли по сайтах, було діло).
Не було і нормального фотоапарату, знімала на мильницю - і від того фотки такі домашні-домашні, як для вузького кола найближчих друзів.

Таке враження, що це взагалі було років із 10 тому, настільки всі змінилися. Я навмисно відбирала фото, де побільше знайомих вам людей - подивитесь, це небо і земля...

Це був другий після 2005 року Марш на честь УПА.
Покрова-2009 була довжелезною колоною "Свободи", фотозвіти з Покрови-2007 і 2008 лежать у мене в ЖЖ, але поки я їх не побачу, майже нічого не згадаю.
2006-й бачу і відчуваю, як вчора. Було трохи стрьому, хоча все пройшло мирно, багато народу, багато живих і бадьорих ветеранів УПА і величезне розмаїття прапорів.

А перед тим була холодна ніч на Майдані, який ми таким чином "застовпили" для свята. У 2005-му комуністи та інша п’ята колона Кремля з ранку зайняли Майдан, щоб не пустити туди націоналістів, міліція оточила їх і нікого нікуди не пропускала, довелося служити молебень просто перед міліцейським кордоном.
Тому через рік було вирішено зайняти Майдан з ночі. Активісти кількох правих організацій, за чисельністю і впливом приблизно рівних між собою (це зараз "Свобода" помітно випередила усіх) вирішили ночувати на Майдані.


Ліворуч видно фрагмент "будівлі" "Громадського парламенту" - стояв такий тоді кілька місяців, з куполом вгорі, який справді нагадував Верховну Раду.


"Нарада уповноважених". В центрі - Ігор Мазур (Тополя), по праву руку від нього - Андрій Іллєнко, по ліву - журналіст Артем Скоропадський. Крайній ліворуч, якщо не помиляюся, - Олег Однороженко, один з лідерів "Патріоту України". За правим плечем Тополі, у зеленому кашкеті - покійний Артем Стріла.Хлопці і дівчата встановили кілька наметів. Мєнти вишикувались вздовж них, чекаючи наказу, молодь вишикувалась з іншого боку. Таке мовчазне протистояння тривало доволі довго. Весь цей час міліцейське начальство бігало по Майдану туди-сюди, не знаючи, що робити.


Врешті-решт міліціянтам дали наказ, і вони забрали намети і пластикові лави і наказали людям розходитись. Але ніхто нікуди не пішов, хлопці і дівчата продовжували стояти в лаві напроти мєнтів, охороняючи Майдан.


Третій зліва - Микола Коханівський, ще не руйнатор Леніна


У середині цієї лави і я стою


Нагнали повний Майдан "Беркуту". Що казав тоді Тополя - вже не пам’ятаю


Приїхав міністр МВС Юрій Луценко, радився з організаторами акції. Раритетний кадр - Луценко, Тополя, Олег Тягнибок


Тієї ночі я, до речі, познайомилась з Тягнибоком. Він власноруч брав участь у встановленні намету, але ці кадри у мене не вийшли :( (Спиною, якщо не помиляюся, - Аніта Мироненко з Дніпропетровської "Свободи").

Луценко і партійні лідери пішли за монумент радитись, і досягли там якоїсь домовленості. Людям сказали, що можна розходитись, хода буде від Майдану до Софійської площі, де й відбудеться сама акція, а комуністів на Майдані не буде (що виявилося неправдою). Але дехто все одно залишився на Майдані до ранку.


"Патріотівці" з Харкова


Це - ранок на Майдані. У центрі - я. Міліціянти не пропускали мене нікуди через камуфляжну куртку, ніякі посвідчення не допомагали :) А мені ж треба було бути усюди. Тому під час переміщень я, підходячи до міліцейського кордону, у них на очах знімала цю куртку і брала під пахву, і вони мене одразу ж пропускали :) Оце через них після тієї ночі довелося трохи померзнути :)


Ветерани УПА


Патріотівці
Михайлівською вулицею - угору

УНСОвці
Знову я - з прапором УНСО видерлася на постамент Богдана


Ветерани УПА. З них ви точно знаєте Степана Бабія - нещодавно він відсвяткував 85-річчя


Капелан багатьох патріотичних організацій Отець Сергій Ткачук, голова Київського Крайового Братства ОУН-УПА Орест Васкул, голова КМО УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя)


Отець Сергій з іконою Козацької Покрови


Виступає Орест Васкул


Молебень


Ветерани з іконою Козацької Покрови


Виступає Олег Тягнибок


Молодь з патріотичних організацій


З цієї фотки - моя "найпоширеніша" аватарка :) А, і ще фоновий малюнок мого блогу - кадр з цієї акції

Цікаво буде порівняти з тим, що я зніму за два дні...
Tags: коханівський, кун, марш, патріот україни, покрова, свобода, тополя, тягнибок, уна-унсо
Subscribe

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • ЯК Я ПРОВЕЛА ЛІТО (ЗАКРЕСЛЕНО) СВЯТО ПОКРОВИ

  Хлопці рубали дрова. Певніше, пиляли бензопилою. Напиляли чи не повний "шишарик". А ми удвох шукали міни, щоб військовий і цивільний транспорт…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 59 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • ЯК Я ПРОВЕЛА ЛІТО (ЗАКРЕСЛЕНО) СВЯТО ПОКРОВИ

  Хлопці рубали дрова. Певніше, пиляли бензопилою. Напиляли чи не повний "шишарик". А ми удвох шукали міни, щоб військовий і цивільний транспорт…